WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Вибір апаратного та програмного забезпечення для роботи в мережі Internet. Вибір вхідного імені та паролю - Реферат

Вибір апаратного та програмного забезпечення для роботи в мережі Internet. Вибір вхідного імені та паролю - Реферат

комп'ютерів можливо довідатись у спеціалізованих фірмах Public Brand Software та Software Labs. Програми мають виконувати передачу даних за протоколом modem або краще за протоколом Z-modem.
Умовно безкоштовні програми (shareware) розповсюджуються безкоштовно або за дуже низькою ціною. Наприклад, отримання комунікаційної програми обійдеться всього в 5-10 дол. Якщо програма сподобається, її можливо зареєструвати. Вартість реєстрації в США коливається від 10 до 90 дол.
Звичайно, складні комунікаційні програми мають багато переваг. Наприклад, вони дозволяють розробляти спеціальні сценарії для входженнядо Internet і програма автоматично вводить вхідне ім'я, пароль і т.д. Деякі програми навіть навчаються процедурі входу: програма фіксує перший вхід, а в наступному дублює процедуру входу.
Для прикладу роботи з комунікаційною програмою розглянемо програму Terminal середовища Windows, яка вважається досить простою. На початку потрібно уважно вивчити її можливості та спланувати роботу з програмою. Необхідно знати, як вводити такі параметри: швидкість модему, номер телефону, тон терміналу і т.д. Необхідно також знати, як застосувати програму для з'єднання з BBS, як отримати текстовий файл і виконувати бінарні передачі Х modem або Z modem.
У випадку набірного прямого з'єднання не потрібна проста комунікаційна програма. Замість неї необхідно працювати зі з'єднанням протоколу TCP/IP.
Прикладні програми
Прикладні програми - це частини програмного забезпечення, які дозволяють задовольнити запити користувача з передачі інформації. Такі програми складають ще один рівень програмного забезпечення, надбудований над сервісом ІР/TCP. Прикладні програми надають користувачеві засоби для розв'язання конкретної задачі.
Діапазон прикладних програм дуже широкий: від саморобних до патентованих, що розробляються великими фірмами-розробниками. В Internet є чотири стандартні прикладні програми:
1. Віддалений доступ (TELNET).
2. Пересилання файлів (FTP).
3. Електронна пошта (E-mail).
4. Телеконференція (USENET).
Крім цих програм, є ще інші програми, що широко використовуються, але вони не є стандартизованими програмами.
Коли мова заходить про прикладні програми, потрібно врахувати ще одну особливість. Команди, повідомлення, запрошення і т.п., що з'являються на екрані комп'ютера, можуть дещо відрізнятися від тих, що наводяться в документації. Але не потрібно хвилюватися, оскільки більшість прикладних програм надходить з досить солідними довідковими підсистемами, які допомагають знайти відповідну команду.
Система TELNET використовується для входу в інші комп'ютери, що підключені до мережі Internet, забезпечує доступ до великої кількості відкритих серверів, включаючи бібліотечні каталоги та інші види баз даних.
Система FTP (File transfer protocol - протокол передачі даних) переміщує файли з місця на місце. Вона є найбільш ефективною для пошуку файлів у відкритих архівах в середині Internet.
Система електронна пошта (e-mail) дозволяє пересилати повідомлення.
Система USENET дозволяє читати і відправляти повідомлення, що пересилаються відкритим "інформаційним групам". Її також називають "електронною дошкою оголошень" або "телеконференцією". USENET - найбільша система електронних об'яв (bulletin board system-BBS).
Вибір вхідного імені та паролю
Для з'єднання із системою Internet потрібне вхідне ім'я. Його також називають іменем користувача або обліковим іменем. Це ім'я вашого розрахунку, яке вводиться при звертанні до Internet. Воно повідомляє сервісній компанії, хто ви такий, і компанія знає, чи можливо вам працювати в Internet і хто розраховується за час роботи. Вхідне ім'я є також частиною адреси, яку інші користувачі вводять для пересилання повідомлень.
Вхідне ім'я містить до 8 символів, і в ньому різняться прописні та заголовні букви. Наприклад, ім'я Pkent відрізняється від імені pKENT чи PKENT. Вхідне ім'я завжди необхідно вводити точно. Фактично такий вид імені зможе виконати комунікаційна програма. Звичайно вхідне ім'я утворюється із справжнього імені власника рахунку, наприклад: pete, pkent, peterk і т.д., воно може бути будь-яким.
При використанні набірного прямого з'єднання необхідно знати номер свого телефону та ім'я домену.
Також потрібно знати пароль, тобто той таємний код, що потрібно ввести на запит системи. Комп'ютер ідентифікує введений пароль з визначеним користувачем. Небажано, щоб ваш пароль знав хто-небудь інший.
Слід пам'ятати, що завжди є люди, які бажають взнати чужий пароль та володіють комп'ютерними прийомами, які дозволяють це зробити. Вони виходять із припущення, що пароль можливо легко розпізнати, оскільки він буде іменем або словом.
Дійсно, є фахівці-програмісти, що бажають дістатися до вашого розрахунку. У пресі були повідомлення про "прорив" у декількох сервісних організаціях, причому одна з організацій мусила закритися, збанкрутіла.
Звичайно пароль складається максимум із 8 символів і в ньому розрізняють прописні та заголовні символи.
Маючи пароль ln=9YT%, його не можна вводити як LN = 9YT % або ln-9yt %.
Пароль не має бути легко вгадуваним іменем або словом, наприклад, ні іменем дітей, ні іменем собаки, ні описом професій, ні адресою і т.д. Розглянемо декілька порад, як вибирати вдалий пароль:
? Кращим паролем є випадковий набір символів, наприклад, ln = 9YT %.
? Випадкові символи важко запам'ятати, тому вигадайте дещо подібне до них, змішуючи спеціальні символи з декількома потрібними словами, наприклад, 1&you%in. Три коротких слова можливо наугад вибрати із словника.
? Не повідомляйте пароль нікому, а якщо необхідно було зробити це, якомога скоріше змініть пароль.
? Не вводьте пароль перед очима інших людей, а якщо це трапилось, якомога скоріше змініть його.
? Регулярно змінюйте пароль, наприклад, раз у місяць. Деякі системи змушують це робити, не дозволяючи вхід до заміни пароля.
? Ніколи не записуйте свій пароль, наприклад, на повідомленнях або ще де-небудь.
? Чим довший пароль, тим краще. Пароль із п'яти символів дуже короткий. Дізнайтеся у сервісній компанії про максимальну довжину пароля (як правило, до восьми символів).
? Якщо ви забули свій пароль, то зателефонуйте до сервісної компанії. Співробітники призначать новий пароль.

 
 

Цікаве

Загрузка...