WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Банківські інформаційні системи. Переваги та недоліки Internet як середовища передачі фінансової інформації. Безпека розрахунків - Реферат

Банківські інформаційні системи. Переваги та недоліки Internet як середовища передачі фінансової інформації. Безпека розрахунків - Реферат


Реферат
на тему:
Банківські інформаційні системи. Переваги та недоліки Internet як середовища передачі фінансової інформації. Безпека розрахунків
Банківські інформаційні системи
Використання банками мережі Internet у комерційних цілях. Мережа Internet розвивається експоненційно. WWW стала перетворюватися на загальнодоступну систему масового інформаційного обслуговування. Інтерактивний характер спілкування в мережі, особливо в WWW, підштовхував до того, щоб розширити коло джерел прибутку за межі традиційних надходжень від розміщення реклами. В Європі з'явилися дистанційні торгові служби, де можна ознайомитись з пропозицією товарів, подивитись їх фотографії на екрані комп'ютера - і тут же замовити товар, заповнивши відповідну екранну форму. Пройшло не так уже багато часу, і подібні служби були доповнені засобами дистанційної оплати товару - по тій самій мережі, із використанням спочатку звичних пластикових карток, а потім і спеціально розроблених для Internet механізмів розрахунку.
Саме з цього моменту банки почали активно залучатись до роботи в Internet. У розробку безпечних засобів електронних розрахунків для мережі почали вкладатись великі гроші, що відразу ж привернуло до них увагу комп'ютерних фірм. Деякі західні банки почали створювати служби розрахунків, цілком орієнтовані на Internet. З'явилося навіть декілька "віртуальних банків", обслуговування в яких в основному відбувається через Internet.
Ситуація в країнах СНД дещо гірша. За станом на кінець липня 1998 р., у російській частині Internet, наприклад, було представлено всього близько десятка банків. Ніяких систем електронних розрахунків через Internet немає. Інтерактивні служби, в основному, обмежені деякими операціями на ринку цінних паперів. Наші банки в основному використовують WWW для розміщення інформації про себе.
Проте початок покладений, і вітчизняні банки в WWW присутні (і навіть занесені у світові каталоги). Що стосується електронних розрахунків, у цій сфері прогрес стримується відсутністю нормативно-правової бази.
Способи використання Internet фінансовими організаціями
Зупинимося на тих основних можливостях, які дає банку застосування Internet. Слід зазначити, що мережа Internet у принципі може бути застосовна для самих різних сфер роботи банку - від взаємодії з клієнтом до обміну інформацією з іншими банками.
Етапи роботи банків в Internet.
Перший етап - використання World Wide Web для публікування рекламної та іншої інформації. На сьогоднішній день приблизно 300 фінансових організацій застосовують WWW як засіб реклами.
Другий етап - надання клієнтам базового доступу в банк. Клієнти одержують можливість переглянути фінансову інформацію, при цьому вони нічого не можуть із нею зробити.
Третій етап - інтерактивна взаємодія з клієнтом, завдяки якій клієнт одержить не тільки доступ до фінансової інформації, але і зможе внести корективи в інформацію і провести різноманітні розрахунки. При такій реалізації системи на базі Internet можуть прийти на зміну спеціалізованим системам "банк-клієнт" або, принаймні, узяти на себе частину їх функцій. На Заході вже є приклади так званих " віртуальних" банків, які взагалі не мають звичайних філій, і ведуть усі справи з клієнтами через Internet.
Ще один напрямок роботи - створення міжбанківських інформаційних систем. І, нарешті, важливою для банку є можливість одержання різноманітної фінансової інформації: реклама, новини, інформаційні архіви.
Переваги та недоліки Internet як середовища передачі фінансової інформації
Internet як середовище поширення фінансової інформації в режимі реального часу надає користувачу наступні безумовні переваги:
- відкритість та розробленість стандартів, наявність надійного набору технічних засобів для конструювання сервісу;
- відносна дешевизна каналів зв'язку;
- доступність, можливість доступу користувача до інформації з будь-якої точки без додаткових витрат.
Проте існує низка чинників, що обмежують широке використання Internet як середовища поширення фінансової інформації. Перелічимо проблеми, що виникають при використанні Internet, і наведемо їх можливі розв'язання:
- невизначеність стандартів захисту даних від несанкціонованого доступу і стандартів електронних платежів (очікується затвердження необхідних стандартів у найближчому майбутньому);
- перевантаженість мережі, необхідність у підвищених вимогах до продуктивності серверів і пропускної здатності каналів зв'язку через обсяг постійно зростаючих даних, що передаються, і необхідності їх постійного відновлення (ця проблема іноді розв'язується шляхом використання виділеної смуги пропускання в межах каналів);
- різноманітні обмеження можливостей обробки інформації стандартними засобами доступу (існує декілька варіантів розв'язання цієї проблеми, один з них уже широко поширений у світі і полягає в написанні спеціалізованого програмного забезпечення, що використовує стандарти Internet, інший пов'язаний з використанням мови програмування Java, розробленої компанією Sun Microsystems спеціально для використання в середовищі Internet).
Взаємодія з клієнтами банку через Internet. Безпека розрахунків
Використання глобальних комунікацій і зокрема Internet як каналу поширення фінансової інформації - ризикована справа. При розробці таких проектів виникає ціла низка нових проблем, наприклад, як забезпечити доступ до успадкованих систем і вирішити питання безпеки. Куди б не звернувся клієнт, йому необхідно забезпечити можливість доступу до тих самих баз даних.
Серед основних можливостей, наданих WWW-сервером банку клієнту, слід згадати можливість одержання інформації про поточний рахунок, взаємодію з депозитарієм та іншими службами. Що ж стосується виконання грошових переказів, то в нашій країні для реалізації цього завдання потрібен час. Питання безпеки при реалізації таких завдань далеко не є простим, хоча підходи зарубіжних банків являють значний інтерес.
У сучасному світі банківські послуги вдома через Internet спираються на так звані віртуальні приватні мережі (ВПМ). За допомогою ВПМ організації використовують Internet як мережу і програму перегляду як інтерфейс. Сьогодні ВПМ мають високий ступінь захищеності, але, оскільки вони базуються на закритих рішеннях у рамках мережі, можливості взаємодії обмежені. Технологія Web споконвічно не дуже добре пристосована для цілей захисту інформації. У той же час перехід до захищеного середовища ще більш ускладнює проблему.
Необхідною умовою розвитку другого способу оплати послуг є забезпечення безпеки електронних трансакцій у відкритих мережах, а також захисту серверів від несанкціонованого доступу. Нещодавно розроблені стандарти, такі, як Skip (Simple Кеу management for Internet Protocol) компанії Sun Microsystems для захисту корпоративної мережі, а також Set (Secure Electronic Transactions) компаній Visa і MasterCard для шифрування платіжних операцій у Internet, які забезпечуютьтехнічну базу для надійного і безпечного здійснення платежів через Internet.
Зараз групою інженерної підтримки запропонований стандарт на засоби забезпечення безпеки в Internet IPSec (Internet Protocol Security). Сумісність із IPSec перш за все повинні надати постачальники брандмауерів та стеків TCP/ IP.
Фірма Edify, постачальник програмного забезпечення автоматизації доступу клієнтів до інформації, розробляє своє програмне забезпечення спеціально для ведення електронних банківських операцій. Зараз Edify пропонує продукт під назвою Electronic Workforce Platform. Він покликаний допомогти фінансовим організаціям у переході на інтерактивний режим роботи.
Основною проблемою при такому переході є та обставина, що споконвічно організації вважали Web тільки засобом розміщення статистичної інформації. Сьогодні вони повинні зв'язати різноманітні дані (які зберігаються найчастіше в різних місцях) в єдину систему. Важливо і те, що фінансові інститути часто не можуть дозволити собі витрачати багато коштів на впровадження цих технологій, оскільки Web тільки-тільки з'являється, і невідомо, за який термін вкладені кошти окупляться.

 
 

Цікаве

Загрузка...