WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Адресація електронної пошти. Прикладні пакети електронної пошти - Реферат

Адресація електронної пошти. Прикладні пакети електронної пошти - Реферат


Реферат
на тему:
Адресація електронної пошти. Прикладні пакети електронної пошти
Дійде повідомлення по електронній пошті до адресату, чи ні, залежить майже виключно від того, наскільки правильно побудований адрес. На жаль, адреси електронної пошти набагато складніше звичайних адрес комп'ютерів. Про адресацію в електронній пошті можливо дізнатися в спеціальній літературі; наприклад: The Directory of Electronic Mail Addressing & Networks" (O'Relly & Associates).
Складність адресації зумовлена наступними причинами.
Комунікації електронної пошти більші за комунікації мережі Internet. Електронна пошта має адресуватися конкретній особі, а не просто комп'ютеру. Як коментарі в адресі електронної пошти інколи вимагаються особисті імена.
Розглянемо основні правила (технологію) адресації в Internet. Основою всієї пошти є доменне ім'я комп'ютера, яке виступає в ролі поштового агента. Фактично, це все, про що піклується мережа. Доставивши повідомлення на вказаний комп'ютер, мережа своє завдання виконала. Подальший маршрут - піклування цього комп'ютера, але йому потрібна додаткова інформація: як мінімум - ім'я користувача, але краще - максимум даних для маршрутизації пошти в іншу мережу.
Пересилати пошту в інші мережі потрібно за такою технологією: до коду користувача необхідно додати специфікацію, що встановлена для нього в даній мережі.
Деякі дані адресації для інших мереж наведено у табл. 1.
Таблиця 1
Мережа Адреса Примітка
America Online Користувач @aol.corn Ім'я користувача прописними буквами без пропусків
Econet Користувач @igc.apc.org
Genie Користувач @genie.geis
Geo Net Користувач @geol.geonet.de Для користувачів в Європі
Nasamail Користувач @nasamail.nasa.gov
Pronet Користувач @tanus.oz.au
Web Користувач @web.apc.org
Наведена адресація характерна для простих шлюзів електронної пошти. Більш складні проблеми, пов'язані з адресацією в мережах Bitnet, CompuServe, Fidonet і т.д., розглянуті у спеціальній літературі.
Сформулюємо тепер технологію адресації в Internet.
При пошуку імен в Internet використовується доменна система іменування (Domain Name System - DNS).
Адреса у мережі Internet складається з двох частин: вхідного імені та імені домену. Ці дві частини розділяються знаком @: зліва від нього знаходиться вхідне ім'я, а справа - ім'я домену. Наприклад, адреса peterk @ csn.org. Права частина peterk є вхідним іменем, а csn.org являє собою ім'я домену.
Локальний сервер (комп'ютер) звертається перед усім до кореневого серверу, тобто комп'ютера, який знає номер, асоційований у вашому імені домену з доменом вищого рівня. Наприклад, для адреси peterk @ csn.org. кореневий сервер повідомляє вашому локальному серверу, який комп'ютер відповідає за домен .org. Після цього локальний сервер з'єднується з комп'ютером .com і запитує, де знаходиться csn. Потім, маючи потрібний повний доменний номер, локальний сервер адресує повідомлення і відправляє його. Ім'я домену описує, де в мережі можна знайти наш комп'ютер. Це ми отримуємо при першому відкритті розрахунку. Internet відшукує ім'я домену, знаходить асоційований з ним номер (адресу комп'ютера, який працює в електронній мережі) та використовує номер для направлення повідомлення в потрібне місце.
Після вступу в світ електронної пошти користувачу необхідно буде займатися пошуком адреси електронної пошти. Національної реєстрації такої адреси не існує. Є декілька спеціалізованих серверів, до яких можливо звернутися з метою пошуку необхідної адреси. Ці сервери відомі як сервери білих сторінок, оскільки вони являють собою електронний еквівалент телефонного довідника "Білі сторінки". Однак самий простий та ефективний спосіб отримати потрібну адресу - взяти її з інформації, яка передана безпосередньо вам, будь-то візитна картка, телефонний дзвінок, лист, переданий електронною поштою, або листування в телеконференції.
Цей метод отримання адреси електронної пошти має наступні переваги: він гарантує, що ви отримаєте поточну адресу електронної пошти і саме ту, що регулярно перевіряється. Адреса, знайдена в довіднику, може бути застарілою. Коли знайти абонента дуже важко, то повідомлена ним адреса, вірогідно відповідає найкращому шляху до його комп'ютера.
Інколи при спробі вибрати адресу електронної пошти з отриманої пошти ви можете побачити, наприклад, наступну фразу: JohBigboote. Формат цієї адреси більш складний, ніж той, що ми розглядали раніше: коментарі . Додавати до адреси електронної пошти коментарі дуже приємно. Як і в наведеному прикладі, цим коментарем звичайно є ім'я адресату.
Прикладні пакети електронної пошти
Системи електронної пошти розвивалися переважно в двох окремих середовищах: у глобальних мережах (ГОМ, WAN-Wide Area Network), де мета полягала в наданні послуг "найменшим загальним знаменником" усім споживачам у світі; у локальних мережах (ЛОМ, LAN-Local Area Network), де необхідно було надати широку за можливостями сервісну програму на певній території групі користувачів.
У результаті такого розвитку користувачі ГОМ зіткнулися з такими недоліками, як складність використання електронної пошти, але могли пересилати електронну пошту кому завгодно. Користувачі ж ЛОМ зіткнулися з тим, що коло адресатів у них було дуже обмеженим.
У процесі еволюції програми електронної пошти для глобальних мереж доповнювалися більш зручними інтерфейсами користувача та іншими засобами, тоді як програмні продукти електронної пошти для ЛОМ приймали засоби для пересилання кореспонденції глобальними мережами.
Зараз засоби електронної пошти досягли такого рівня, що більшість систем електронної пошти може обмінюватися основними видами кореспонденції з іншими подібними системами. Це означає, що якщо є можливість вибору між різними прикладними пакетами електронної пошти, то рішення необхідно приймати залежно від того, як ви плануєте користуватись цим пакетом, які розширені можливості він має і наскільки він зручний, а не від здібності спілкування з іншими системами. Це не означає, що одні рішення не будуть гіршими за інші. Для з'єднання системи електронної пошти на основі ЛОМ з мережею Internet може знадобитися спеціалізований ПК і досить коштовне програмне забезпечення.
Наведемо технологію вибору прикладного пакету залежно від відповіді на запитання - з ким ви збираєтесь обмінюватись поштою? Як тісно ви "прив'язані" до цих людей? Що би ви хотіли мати в інтерфейсі користувача? Як багато часу ви проводите у відрядженнях? Ви бажаєте просто пересилати тексти чи інші дані також?
Багато можливостей є загальними для всіх програм електронної пошти. Деякі ж засоби (наприклад, оцифрування зображення та звуку) можна використовувати тільки за умови, що відправник та отримувач використовують однакові програмне забезпечення і операційні системи. Якщо метою є пересилання всіх видів файлів у вузькому колі друзів, за можливістю з найменшою складністю, то ви маєте домовитися зісвоїми друзями про використання однієї системи електронної пошти.
Слід підібрати те програмне забезпечення електронної пошти, яке краще використовувати і з яким ви почуваєте себе зручно. Наприклад, коли вам подобається Macintosh, то краще вибрати ПЗ, що робить та виглядає як інші програмні продукти для цього типу ПК.
Коли ви часто подорожуєте, то необхідно вивчити системи, що дозволяють підключення портативних комп'ютерів до мережі (навіть через набір номерів) і забирати пошту. Тоді з'явиться можливість читати отриману кореспонденцію та ставити в чергу нові повідомлення, від'єднавшись від мережі.
Наприклад, ви можете зателефонувати на комп'ютер у Чикаго, забрати двадцять повідомлень, прочитати їх, відповісти на них, знаходячись на висоті 9000 метрів над Клівлендом, поставити відповіді в чергу, послати цю пошту та забрати новий пакет по прибутті до Вашингтона. Ці системи побудовані на основі поштового протоколу POP, який забезпечує дистанційну взаємодію між робочою станцією та сховищем пошти.
Зараз в експлуатації знаходиться багато програм електронної пошти. Вони служать інтерфейсами або посередниками, тобто програмами, що знаходяться між споживачами та Internet. Сервісна компанія запропонує на вибір декілька різних програм. Усі програми мають багато спільного, тому, засвоївши одну, можливо розібратися з іншими.

 
 

Цікаве

Загрузка...