WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Інформаційна система ЮНЕСКО - Реферат

Інформаційна система ЮНЕСКО - Реферат


Реферат
на тему:
Інформаційна система ЮНЕСКО
Нижче наведено загальну схему інформаційної системи ЮНЕСКО. Звичайно, у дійсності вона є більш деталізованою, проте вказані п'ять її елементів є основними.
Рис. 1. Інформаційна система ЮНЕСКО
Бібліотеки. Основна бібліотека ЮНЕСКО знаходиться в штаб-квартирі організації в Парижі. Крім того, існує декілька десятків відділень центральної бібліотеки в містах розташування представництв ЮНЕСКО (наприклад, Бангкок, Каїр, Каракас, Дакар, Лондон, Найробі і т.д.). Бібліотека в Парижі містить всі публікації ЮНЕСКО, публікації інших організацій, велику кількість друкованих матеріалів зі сфер компетенції ЮНЕСКО: освіта, наука, культура, соціологічні та гуманітарні науки, комунікація та інформація; а також близько 1200 періодичних видань і мікрофіши документації та публікацій ЮНЕСКО з 1972 р.
Бібліотека забезпечує всі види бібліотечних послуг: довідкова інформаційна служба, пошук через Internet та по електронним базах даних ЮНЕСКО, обмін матеріалами з іншими бібліотеками, замовлення матеріалів для різних проектів.
Архіви. Центральний архівний фонд ЮНЕСКО також знаходиться в будівлі штаб-квартири організації в Парижі. Архівну службу було започатковано 1947 р. Сьогодні вона діє як місце збереження архівних матеріалів організації, відділу управління інформацією, що надходить з Секретаріату, а також як довідкова служба. Таким чином, метою діяльності архівної служби ЮНЕСКО є документація історії та діяльності ЮНЕСКО, а також допомога Секретаріату у збереженні та управлінні інформацією.
Масштаби інформаційних ресурсів, які містяться в архівах, є дуже великими: це 8 км книжних полиць, які містять друковану інформацію, фотографічні та аудіовізуальні матеріали, а також 120 тис. мікрофішей. Всі архівні матеріали розподілені по 16 інформаційним групам:
Міжнародний інститут інтелектуального співробітництва
Конференція Міністрів освіти
Підготовча комісія ЮНЕСКО
Документи Загальної Конференції
Документи виконавчої ради
Документи Секретаріату
Публікації ЮНЕСКО
Архіви Секретаріату
Архіви закордонних представництв ЮНЕСКО
Архіви асоціацій
Мікрокопії
Аудіовізуальні архіви
Архіви репродукцій творів мистецтва
Публікації і документація ЮНЕСКО
Архіви та документація міжнародних організацій
Електронні записи.
Документаційні центри. Майже кожен із структурних відділів ЮНЕСКО має свій інформаційний документаційний центр. До основних найбільших центрів відносяться:
- Документаційний центр Бюро зовнішніх зв'язків;
- Документаційний центр Відділу публічної інформації;
- Документаційний і довідковий центр Відділу термінології, документації і довідкової інформації;
- Документаційний статистичний центр;
- Документаційний центр Відділу у справах молоді;
- Комунікаційний документаційний центр Відділу комунікації, інформації та інформатики;
- Документаційний культурний центр;
- Документаційний та інформаційний центр Відділу освіти;
- Документаційний центр Міжнародногоінституту освітнього планування;
- Інформаційний центр вищої освіти Міжнародної Асоціації університетів;
- Документаційний центр Міжнародної гідрологічної програми;
- Документаційний центр соціальних та гуманітарних наук.
Кожен з центрів має свою структуру і широке коло обов'язків. Розглянемо, для прикладу, Документаційний центр соціальних та гуманітарних наук. Серед його основних функцій можна виділити такі:
- діє як інформаційний центр для спеціалістів у соціальній і гуманітарній сферах, для міжурядових та неурядових організацій і для країн - членів ЮНЕСКО;
- забезпечує створення, оновлення і обслуговування банку даних соціальних і гуманітарних наук (DARE), який включає інформацію з досліджень, інститутів підготовки спеціалістів, професійних асоціацій, окремих спеціалістів у сфері соціології, періодичні видання у сфері соціальних наук;
- здійснює виробництво, розповсюдження і продаж комп'ютерних інформаційних продуктів, створених на основі банку даних на компакт-дисках;
- забезпечує централізований доступ через Internet до більше, ніж 100 періодичних соціологічних видань.
Бази даних. Загалом ЮНЕСКО видає та обслуговує близько 90 бібліографічних, довідкових і фактографічних баз даних щороку у сферах своєї компетенції: освіта, природничі науки, культура, соціальні і гуманітарні науки, комунікація, інформація та інформатика.
Основними базами даних є:
- UNESBIB (бібліографічна база даних ЮНЕСКО) містить усі публікації і документи ЮНЕСКО, усіх її регіональних відділень та інститутів і бібліотечні каталоги за період після 1972 р. Виходить у друкованому, он-лайновому і CD варіантах.
- UNESDOC (повні тексти документів ЮНЕСКО) виходить у друкованому, он-лайновому і CD варіантах.
UNESTHES (перелік всієї термінології, що використовується в документах ЮНЕСКО англійською, французькою та німецькою мовами) виходить у друкованому та електронному варіантах.
Мультимедійні ресурси - розділ, що включає різноманітні електронні публікації, наприклад, останні документи і публікації ЮНЕСКО, нові придбання бібліотек і нова інформація в базах даних.
Великим і популярним ресурсом ЮНЕСКО є Освітня мультимедійна бібліотека, яка включає річні каталоги відеоматеріалів, річні каталоги документів ЮНЕСКО, різноманітні статистичні та порівняльні дані ЮНЕСКО у сфері освіти та велику добірку законодавчих актів у сфері освіти, виходить в електронному вигляді.
Інформаційні джерела ЮНЕСКО:
http://www.unesco.org/
http://unesdoc.unesco.org/ulis/
http://www.unesco.org/general/eng/infoserv/index.html
http://www.unesco.org/general/eng/infoserv/doc/library.html
http://www.unesco.org/general/eng/infoserv/archives/archives.html
http://www.unesco.org/archives/guide/
http://www.unesco.org/education/
http://www.ibe.unesco.org/
http://www.unesco.org/general/eng/infoserv/doc/shsdc.html
http://www.unesco.org/iiep/
http://www.unesco.org/general/eng/infoserv/doc/unesis-form.html
http://www.ibe.unesco.org/Inf_Doc/Nat_reps/natrep.htm

 
 

Цікаве

Загрузка...