WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Інформаційні системи у бізнесі - Реферат

Інформаційні системи у бізнесі - Реферат

штаб-квартирою, відділеннями, філіями, розташованими в різних регіонах, а також своїми зарубіжними представництвами. У даному випадку Internet виступає як природний розвиток їх власних внутрішніх локальних мереж.
Прихована вигода полягає в тому, що немає необхідності в єдиному стандарті для внутрішніх локальних мереж усіх підрозділів. Існуючі мережі можуть бути підключені до Internet за допомогою протоколу TCP/IP і тим самим об'єднані. Економія може виявитися дуже суттєвою, тому що при такому рішенні нема необхідності закуповувати нове обладнання для доведення всіх локальних мереж до загального стандарту. Підтримка TCP/IP у даний час здійснюється більшістю існуючих пакетів ПЗ локальних мереж. Для забезпечення конфіденційності листування в пакети, що зараз розроблюються, включені протоколи Private Enhanced Mail.
Корпорація Lock Heed Martin, а точніше, її ракетно-космічне відділення (Missiles & Space), крім усього іншого, застосовує Internet як внутрішній засіб зв'язку. Для цієї мети частина серверів компанії переведена в захищений режим і використовується тільки для внутрішнього доступу персоналом корпорації. Missiles & Space розмістила на них інформацію про свої проекти з грифом "для службового користування" з тим, щоб усі існуючі відділення Lockheed Martin були в курсі справи нагальних потреб ракетно-космічного відділення і могли задовольнити їх за мірою можливостей, в іншому випадку відповідне замовлення найчастіше "спливає" до сторонніх виконавців.
Аналогічну практику використовує і компанія Raytheon, розміщуючи технологічні бази даних на внутрішніх серверах із наданням співробітникам компанії доступу до них за загальним інтерфейсом CGI WWW із застосуванням звичних навігаційних програм.
Водночас, розміщуючи на WWW-сервері відкриту для широкого доступу інформацію про свої наукові, технічні та інші можливості, компанія сама одного дня може одержати замовлення від цілком сторонньої організації. Наприклад, та ж Lockheed Martin Missiles & Space та компанія Seagate Technology домовилися про те, що фахівці Lockheed проведуть вакуумні іспити пристроїв Seagate Technology - магнітних накопичувачів. Більшість пластмас виділяють газ, що може зашкодити нормальній роботі дискових накопичувачів, і Seagate необхідно було вибрати найбільш принадний тип пластмаси. Для Lockheed подібні іспити є звичайною справою і неодноразово застосовуються при тестуванні космічних апаратів. Завдяки Internet представникам Seagate вдалося вийти на фахівців Lockheed Martin і домовитися про проведення відповідних іспитів.
Наведемо декілька прикладів використання WWW великими міжнародними корпораціями.
Перший приклад пов'язаний із відомою фірмою ЗМ, заснованою ще 1902 р. На сьогоднішній день фірма має 60 відділень у 52 країнах світу з головним відділенням у місті Пауль, Miннeсoтa. Через географічну розкиданість для ЗМ дуже важливим є питання надійного і швидкого зв'язку між представництвами, відділеннями й окремими службовцями компанії. Якщо, скажімо, представник компанії в Токіо готує звіт для керівництва з проекту бюджету місцевого відділення на майбутній рік, і йому для обґрунтування необхідні дані з останнього регіонального прогнозу, що складається аналітичною групою, яка знаходиться у головній конторі, йому нема необхідності летіти у США або робити запит для отримання необхідних даних кур'єрською поштою або по факсу. Замість цього він, використовуючи програму навігатор, з'єднується із сервером, що знаходиться в США і, ввівши пароль для службового користування, одержує доступ до внутрішнього інформаційного банку даних 3М. Далі, у "Глобальному економічному огляді" він вибирає розділ "Поточний прогноз", заснований на даних останнього кварталу. У цьому розділі представник компанії вибирає підрозділ "Регіони найбільшого зростання збуту продукції" із подальшим переходом на посилання "Азіатсько-тихоокеанський регіон". Інформація, що цікавить даного службовця, за країнами цього регіону наведена у вигляді таблиць, що містять гіпертекстові посилання на наступні рівні деталізації економічних даних з кожної країни, починаючи з відсотка зміни валового продукту порівняно з попереднім роком і закінчуючи узагальненими даними з цін на імпортні товари, інвестицій, валютних курсів і очікуваних обсягів експорту.
Інша компанія EDS, яка більше 30 років спеціалізується на застосуванні інформаційних технологій у діловій сфері, налічує більше 75000 співробітників по всьому світу й обслуговує понад 8000 компаній в 35 країнах. Фірма надає клієнтам послуги у сфері менеджмент-консалтингу системних рішень, системного управління та контролю, а також управління і контролю на рівні окремих процесів. При постійному віддалені своїх співробітників від центрального офісу EDS необхідні надійні, зручні засоби зв'язку, які недорого коштують, для того, щоб постійно тримати своїх представників у курсі останніх новин, повідомляти про вакансії, що відкрилися, і проведення нових тренувальних програм.
Для співробітників EDS не існує поняття "постійне робоче місце". Обслуговуючи своїх клієнтів, службовці компанії часто змушені змінювати місця дислокації, переїжджати, іноді навіть за кордон. Для ухвалення рішення про переїзд, найчастіше разом із родиною, дуже важливо знати якнайбільше про нове місце. Підключившись по службовому серверу EDS через Internet, співробітник може знайти і вибрати з постійно оновлюваного банку даних інформацію, що його цікавить з вакансій, наявних на даний момент, а також з'ясувати всі деталі щодо свого майбутнього місця роботиі проживання. При цьому він може, використовуючи вже створену базу даних, приблизно оцінити розміри майбутніх податків, які він сплачуватиме на новому місці, завантажити в свій комп'ютер усі необхідні для оформлення візи документи і форми, а також короткі путівники і довідники з вибраного ним регіону.
Компанія Cushman & Wakefield, яка більше 80 років займається продажем нерухомості, має центральний офіс у Нью-Йорку і понад 700 брокерів у 30 країнах світу. Розмістивши базу даних з наявної у продажу нерухомої власності на корпоративному сервері і надавши захищений паролем доступ до неї через Internet, компанія тим самим дає можливість брокеру зорієнтуватися на місці і підібрати найбільш підходящий для клієнта варіант. Наприклад, якщо клієнт, що знаходиться в Сан-Франциско, хоче знати деталі про нерухомість у Вашингтоні, брокер може одержати для нього цю інформацію, увійшовши до розділу БД Cushman & Wakefie1d SiteSolutions (TM), що містить дані із 40 ринків нерухомості США. Використовуючи екран формування запиту, брокер уводить необхідні дані щодо місця розташування, площі і базової орендної платні, після чого автоматична система пошуку в центральному офісі генерує список об'єктів, які відповідають уведеним початковим вимогам. Далі брокер, переміщуюючись по сформованому SiteSolutions (TM) списку, може одержати більш детальну інформацію з кожного з об'єктів нерухомості, включаючи фотографії, схеми розташування приміщень на кожному поверсі, комунікації і прилягаючі об'єкти, а також інформацію про орендну плату.
Компанія National Semiconductor спеціалізується на випуску напівпровідникових виробів для промислових і персональних телекомунікаційних систем. Головний офіс компанії розташований у Санта Кларе, Кaлiфoрнiя. Чисельність персоналу компанії по всьому світу складає понад 22300 осіб. З метою узагальнення напрацьованого досвіду компанія створила так звані Communities of Practice, групи інженерів, проектувальників, дослідників, що можуть поділитися своїм досвідом, причому як позитивним, так і негативним.
Ця інформація розміщена на корпоративному WWW-сервері новин, і оскільки вона носить конфіденційний характер, доступ до усіх груп новин захищений паролем. Якщо в ході розробки нового пристрою або програми у будь-кого з фахівців компанії виникають ускладнення, він має можливість звернутись до відповідної групи новин і вибрати найбільш близькі до його завдання варіанти рішення або можливі підходи до проблеми. Якщо близьких варіантів нема, можна залишити в групі запит для подальшого загального обговорення. При цьому будь-який співробітник може, ознайомившись із чиїмось запитом, розмістити у групі новин свої думки з даного питання.
З наведених прикладів, очевидно, що як внутрішня діяльність компанії, так і діяльність на зовнішніх ринках може бути істотно поліпшена за умови конструктивного використання засобів, які надаються WWW.

 
 

Цікаве

Загрузка...