WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Інформаційні системи у бізнесі - Реферат

Інформаційні системи у бізнесі - Реферат


Реферат
на тему:
Інформаційні системи у бізнесі
На сьогоднішній день питання застосування сучасних інформаційних технологій, зокрема Internet, для комерційної діяльності постало надзвичайно гостро, адже їх використання надає компанії величезні конкурентні переваги над іншими фірмами. Саме тому комерційні фірми йдуть в Internet швидше, ніж будь-яка інша група користувачів (рис. 1). У плані зовнішньоекономічної діяльності Internet може реально послужити їм у проведенні маркетингових досліджень на зовнішньому ринку, спілкуванні з постачальниками і клієнтами, обміні комерційною інформацією, пошуку партнерів та створенні спільних підприємств.
Рис. 1. Графік зростання кількості серверів в WWW
З жовтня 1994 р. по січень 1998 р. кількість корпоративних WWW серверів зросла із 127 до 44 тис. Комерційні організації вбачають Internet уже не як тільки дослідницьку мережу суперкомп'ютерів, а як загальнодоступний інформаційний та комунікаційний ресурс. За допомогою Internet фірми можуть розробляти нову продукцію, приймати замовлення, одержувати необхідну кореспонденцію та офіційні документи, проводити спеціалізований інформаційний пошук у відповідних установах, наприклад, таких як Dialog Information Services Inc., Data Star, та інші. Проведення широкомасштабних досліджень у сфері високих технологій та їхнє застосування на даний момент переживає період вибухового росту. Відомі авіакосмічні фірми та компанії ВПК США все активніше використовують можливості, надані всесвітнім співтовариством комп'ютерних мереж. Вони відкривають для публічного доступу корпоративні WWW-сервери, які містять різноманітну інформацію, виконують технічні та маркетингові дослідження і проводять мережеві відеоконференції.
Обсяг вихідних запитів на проведення інформаційного пошуку в Internet фахівцями з маркетингу, а також науковими та інженерними робітниками зростає приблизно на 25 % щомісяця. Для задоволення цих запитів традиційними засобами довелось би проаналізувати сотні найменувань галузевих та офіційних видань.
"Привабливість нових навігаційних програм, таких як Netscape або Mosaic, полягає в тому, що не треба бути комп'ютерним асом для користування новими інформаційними технологіями Internet", - свідчать представники компанії Raytheon. Тієї ж думки дотримуються і співробітники корпорації Lockheed Martin, згадуючи, що за старих часів користувачі були змушені використовувати Unix, для того, щоб витягти якусь користь з Internet. Компанія Raytheon навіть створила спеціальну експертну раду з вивчення можливостей найбільше ефективного застосування нових мережевих технологій.
Використання Internet для зовнішньоекономічної сфери діяльності дає можливість підприємцям та маркетологам досліджувати нові можливості ринку та шукати нові ринки збуту для своїх товарів, виділяти і вивчати різноманітні сегменти ринку, такі, наприклад, як демографічний, географічний, організаційний, соціографічний, фаховий, поведінковий і т.д. Відстеження відповідної інформації, яка публікується в Internet, також може виявитися корисним для прогнозування подальшого розвитку споживчого попиту і виявлення нових тенденцій у поведінці існуючих і потенційних клієнтів.
Якщо компанія достатньою мірою диверсифікована, за допомогою Internet вона зможе проникнути в нові сфери бізнесу раніше за інших, замість того щоб намагатися вести конкурентну боротьбу у межах своєї поточної діяльності.
Електронна пошта, об'єднана зі швидкими інтерактивними протоколами типу Telnet і протоколом передачі файлів (FTP), є дуже ефективним засобом для здійснення продуктивної взаємодії через середовище Internet. FTP та Telnet надають можливість клієнтам із своїх машин здійснювати доступ до ресурсів віддаленої машини - серверу в інтерактивному режимі (ON-LINE). FTP надає можливість користувачам з'єднуватись з іншими комп'ютерами і проводити пошук в їх каталогах публічного доступу, копіювати на свої носії інформацію та програми, що їх зацікавили, та розміщувати власну кореспонденцію. TELNET-протокол з'єднує користувачів із віддаленою машиною і надає їм доступ до її програмних ресурсів.
Маючи доступ по комутованій лінії з використанням протоколів SLIP або РРР, знаходячись на значній відстані, бізнесмени, вчені, державні службовці можуть обмінюватися проектами документів і коментарями до них і тим самим сприяти швидкому прийняттю остаточних рішень.
Компанії, які найбільш активно застосовують сучасні інформаційні технології, і особливо Internet, це, насамперед, значна кількість промислових підприємств, що працюють у сфері високих технологій, фірми - виробники комп'ютерів та оргтехніки, нафтові компанії, фармацевтичні компанії, підприємства охорони здоров'я, фінансові установи та банки. Зростання обсягу інформації, яка передається деякими з цих компаній, перебільшує 100 % у квартал. За даними National Science Foundation (NSF), такі фірми, як Хегох, Bell, Lsi Logic, мають 4-6 тис. комп'ютерів із постійним виходом в Internet.
Сказане вище зовсім не означає, що тільки індустріальні гіганти можуть використовувати Internet. Множина малих підприємств і приватних осіб користуються її послугами через посередників. В Україні такими, насамперед, є Lucky Net, Адамант, Global Ukraine, Релком.
З другої половини 1993 р. близько 100 провідних часописів почали розміщувати в Internet зміст своїх видань і найбільш суттєві статті та огляди, а часопис Bites and Bytes Online щодня публікує свою повну електронну версію в Internet.
Саме слово "Internet" за останні два роки стало символом. Більше 54 торгових марок, що містять слово "Internet", зареєстровано в Службі патентів і торгових марок США, з них, наприклад, торгові марки систем електронної обробки даних для фінансових служб, центрів навчання і комп'ютерних комунікацій.
Найбільші фінансові інститути, такі як У.Р.Morgan & Co., Lehman rothers, Раnе Webber, а також Federal Reserve Board (США) активно використовують Internet. За даними NSF, ці компанії одержують з Internet обсяги інформації, що перевищують у десятки разів той обсяг інформації, що відправляється в Internet ними самими. Це дає підставу припускати, що вони використовують Internet для проведення власних фінансових і маркетингових досліджень.
Розглянемо технології Internet для організації корпоративних мереж. Internet може бути використана для об'єднання та координації зусиль великих компаній, які мають свої філії в декількох країнах. Великі компанії, такі як General Electric або Addison-Wesley & Publishing Co, широко впроваджують Internet як засіб глобального зв'язку при здійсненні великомасштабних проектів, що вимагають об'єднання зусиль декількох підрозділів і філій, використовуючи надані мережею унікальні можливості інформаційного доступу. Зокрема, компанія Lockheed Missiles and Space збирається за допомогою Internet радикально змінити традиційні способи взаємодії корпорації. За допомогою програми, розробленої Advanced Researcb Projects Agency, компанія одержитьможливість прискорити процес реалізації складних проектів, об'єднавшись до однієї "віртуальної корпорації".
У цьому зв'язку більшість фахівців відзначають великі перспективи в технології мережевих відеоконференцій. Дуже показова в цьому плані діяльність інженера NASA's Lewis Research Center Michael Baldizzi, що з 1993 р. займався розробкою системи телевізійних передач через Internet. Зараз Lewis Research Center спорудив ретранслятор телевізійних сигналів, ув'язавши його з робочою станцією Unix, що оснащена пакетом CU-SeeMe Корнельського університету, і тепер інженери - розробники програм космічних експериментів можуть навіть спостерігати за тим, як ці експерименти виконуються безпосередньо на орбіті. Бажаючі можуть також завантажити безплатне ПЗ CU-SeeMe, підключитися до серверу-ретранслятору і спостерігати за тим, що відбувається на орбіті на екрані розміром приблизно п'ять квадратних сантиметрів.
Європейське Космічне Агентство встановило два аналогічні рефлектори в Європі, проте кожний із них може обслуговувати одночасно тільки від 20 до 40 користувачів, оскільки можливості широкого віщання через Internet на даний момент обмежені. Rice University також використовує пакет CU-SeeMe для проведення наукових конференцій у режимі он-лайн. Фізики з Корнельского університету за допомогою цього засобу часто "відвідують" своїх колег з інших університетів та наукових центрів.
Компанії можуть здійснювати через Internet зв'язок між

 
 

Цікаве

Загрузка...