WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Інформаційні системи загального призначення. Правничі інформаційні системи. Системи на основі компакт-дисків - Реферат

Інформаційні системи загального призначення. Правничі інформаційні системи. Системи на основі компакт-дисків - Реферат

Обидві системи забезпечують передачу документів результатів пошуку не тільки на магнітний диск у вигляді звичайного текстового файлу (тобто ASCII-файлу), але і в редактори текстів MS Word або WordPerfect, з якими звик працювати користувач. В обох системах є демонстраційно-навчальні та інформаційні підсистеми. Фірми-власники обох систем пропонують послуги з навчання користувачів.
Відмінності систем пов'язані з важливими, але часто не принциповими особливостями організації баз даних і особливостями взаємодії користувача із системою - виглядом екрана, організацією призначених для користувача меню, а також мовою запитів. За оцінками деяких експертів почати працювати з системою Westlaw простіше, ніж з системою Lexis/Nexis, однак остання система включає більш повні бази даних, зокрема, пов'язані із законодавством європейських країн. Для навчання на юридичних факультетах американських університетів використовуються обидві системи, що розглядаються.
У кінці 1994 р. у системи Lexis/Nexis змінилася компанія-власник. Англо-датська видавнича компанія Reed Elsevier P.L.C. купила і фірму-розробника Mead Data Central, і інформаційну систему Lexis/Nexis. Новий власник планує змінити назву купленої фірми і дати їй ім'я інформаційної системи Lexis/Nexis (далі, згадуючи систему Lexis/Nexis, будемо посилатися на її компанію-власника, якщо мова йде про сьогоднішнє використання системи, і вживати назву фірми-розробника Mead Data Central, розглядаючи минуле системи).
Системи Lexis/Nexis і Westlaw можна назвати спеціалізованими публічними системами правової інформації. У США крім них створені державні системи правової інформації, які використовуються в деяких федеральних установах та установах штатів.
Система FLITE (Federal Legal Information Through Electronics) - система Міністерства Оборони - має найбільший період практичного використання. Вона функціонувала в пакетному режимі, коли користувач поштою посилав запит в обчислювальний центр, і поштою ж отримував відповідь. Система FLITE дозволяє використати систему JURIS і систему Dialog.
Система JURIS (Justice Retrieval and Inquiry System) є інформаційною системою Міністерства Юстиції США і призначена для використання федеральною владою. Система є мережевою і працює в інтерактивному режимі.
Система RIRA включає матеріали з податкового законодавства і вироками в цій сфері. Вона призначена для використання в Державній податковій службі (Internal Revenue Service).
Необхідність звернення до вказаних державних систем правової інформації може виникнути у випадку, коли проблема, що встала перед користувачем, вимагає знайомства з рішеннями всіх органів влади або необхідні дані не доступні в публічних системах правової інформації.
Системи на основі компакт-дисків
В останні роки, нарівні з широким використанням мережевих інформаційних систем правової інформації все більш широке поширення отримують автономно працюючі системи на основі компакт-дисків (CD-ROM). Звичайні "гнучкі" магнітні диски діаметром 133 мм або 87 мм (відповідно, 5,25 або 3,5 дюймів) мають місткість до 2 МБ і можуть зберігати не менше, ніж 500-700 сторінок тексту (або у разі спеціальної архівації в 3-4 рази більше). Дисковод ПЕОМ може записувати і прочитувати такі дані. На відміну від цього пристрій ПЕОМ, працюючий з компакт-диском (compact disc - CD), дозволяє тільки читати інформацію (read only memory - ROM) за допомогою малопотужного лазера. Запис даних на компакт-диск проводиться за допомогою спеціальних пристроїв. Це робиться фірмами - власниками цих пристроїв, наприклад, на замовлення невеликих фірм, що створюють програмне забезпечення. За оцінками експертів до кінця 1995 р. ціна пристроїв для запису компакт-дисків знизилася до 500 дол., а ціна чистого диска, на який можна виконувати запис - до 5 дол. Це з одного боку привело до зниження ціни одного компакт-диску у разі масового тиражування, а з іншого боку зробило можливим створення компакт-дисків на індивідуальне замовлення і широке поширення пристроїв для запису. Найбільш поширені в наш час диски діаметром 12 см. Вони мають місткість до 650 МБ і можуть зберігати близько 300 тис. сторінок тексту (100-300 томів книг). Компакт-диски використовуються також для зберігання і відтворення візуальної й звукової інформації, утворюючи основу для мультимедійних технологій у різних предметних сферах.
Як приклад розглянемо систему Law on Disc ("Право на диску") фірми Michie Company - одну з тих, що першими (1990 р.) з'явилися на ринку систем правової інформації на компакт-дисках. До баз даних системи включена інформація із законодавства, що діє в штаті; інформація за судовими рішеннями в цьому штаті з 1945 р., а також певна правова інформація з моменту заснування штату в 1848 р. Комерційний успіх системи викликаний багатьма вдалими рішеннями з організації баз даних і пошуку інформації в ній, які привели до простоти її використання і невеликого часу пошуку даних. Наприклад, кожний судовий випадок має низку характеристик: найменування сторін; дата присудження, його номер; прізвище судді, що готував рішення; посилання на інші судові справи; текст; назву суду; імена інших суддів. Користувач системи може виконувати пошук судових випадків, які включають необхідні значення однієї або декількох характеристик.
При створенні своєї системи фірма Michie використала інструментальні засоби Folio Views, розроблені компанією Folio Corporation. Це програмне забезпечення широко використовується іншими фірмами, що створюють компакт-диски з базами даних, зокрема, бази даних правої інформації. Folio Views дозволяє організувати текстову інформацію баз даних у вигляді гіпертексту. Це означає, що в тексті створюється складна система посилань, яка значно скорочує час переходу між пов'язаними частинами баз даних. Наприклад, текст кожного рішення містить посилання на статті того або іншого закону, а також на прийняті раніше рішення, які враховувалися при підготовці даного рішення. Це матеріал, що цитується. Можливість зручного звернення до тексту законів, що цитуються, або рішень є важливою характеристикою системи правової інформації. Система, що розглядається, дозволяє створити на екрані дисплея ланцюжок текстових вікон, які містять матеріал, що цитується.
Система дозволяє також легко друкувати текст або його частини, а також записувати знайдений текст або його частини в окремі файли на магнітному диску. Це значно скорочує час підготовки користувачем необхідних письмових матеріалів.
Фірма пропонує також компакт-диск з навчання роботі із системою; він використовує засоби мультимедіа.
Фірма Michie співпрацювала зкомпанією Mead Data Central. Розглянемо, яким чином долається один з основних недоліків систем правової інформації на основі компакт-дисків - відсутність оновлення даних після випуску самого компакт-диску. По-перше, фірма Michie пропонує оформити передплату на систему. Оновлені бази даних на дисках поступають передплатникам кожні три місяці. По-друге, якщо передплатника не влаштовує тримісячний період оновлення даних, то (за додаткову плату) забезпечується оперативне оновлення інформації за допомогою засобу Lexis LINK: після автономного пошуку даних на компакт-диску користувач підключається до системи LexisNexis для цілеспрямованого і швидкого отримання нової інформації на основі підготовлених даних.

 
 

Цікаве

Загрузка...