WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Інформатизація в Україні - Реферат

Інформатизація в Україні - Реферат

організаціями в Україні, інформація передається через зарубіжні країни, у тому числі й США (через супутник). Це не дивно, оскільки вітчизняні провайдери зацікавлені мати виходи в Internet через провідні зарубіжні фірми.
На цьому фоні досить тривожною уявляється ситуація відсутності правового регулювання багатьох питань в інформаційному просторі України, недостатньої нормативно-правової бази та органу з функціями контролю і відповідних повноважень у сфері формування цієї інформаційної структури держави. Існує гостра необхідність у введенні національних пріоритетів у вказаній сфері, які потрібно контролювати. Інакше держава, її інформаційний простір стануть незахищеною ареною інформаційних воєн. Потрібна розробка і затвердження низки нормативних документів, які забезпечили б розвиток якісно нових інформаційних мереж України, здатних співпрацювати з сучаснішими європейськими системами і прискорити входження України до європейської й світової інформаційної інфраструктури (GII і EII).
Своїм указом Президент України зобов'язав відповідні міністерства і відомства в найкоротші терміни розробити блок законів, регулюючих інформаційний простір України, що знову формується. Серед них закони "Про супутникове і кабельне телебачення", "Про міжнародний інформаційний обмін" та ін.
У проекті закону потрібно більш чітко визначити сферу, яку регулює цей закон. Надзвичайно чітко необхідно визначити суб'єктне регулювання цього закону, оператора кабельних або інформаційних мереж. Під оператором кабельної мережірозуміється організація, уповноважена використовувати кабельну мережу для подачі кінцевому користувачеві (споживачеві) будь-якої інформації. Для нього встановлюються пріоритети трансляції програм і надаються відповідні права. На перехідному етапі розвитку України подібні закони необхідні, оскільки унікальність ситуації і в тому, що не ми розробляємо ті технічні засоби, які є основою даного етапу розвитку сучасного високорозвиненого суспільства.
Разом з тим, як такого "кабельного" або "супутникового" телебачення не існує так само, як немає в даний час дискетного або модемного комп'ютера. Не має особливого значення, як переданий сигнал: його можна передати через супутник, кабель, ефір. Необхідний закон, регулюючий діяльність оператора кабельної мережі з урахуванням того, що передається не тільки телесигнал, а і низка інших інформаційних блоків. Така постановка питання дає можливість чітко визначити суб'єкт, який регулюється цим законом.
Провайдери це і є оператори інформаційної мережі (мереж). Їх діяльність необхідно регулювати, оскільки активність у цій сфері надзвичайно велика. Назріла гостра необхідність введення оператора інформаційної мережі. У даний час відсутнє законодавче положення про регулювання провайдерів Internet в Україні. За допомогою закону про оператора інформаційних мереж ми зможемо регулювати і теле-, і кабельні мережі. Ця проблема може викликати необхідність розробки не одного, а двох законів: "Про оператора інформаційних мереж" і "Про кабельні мережі".
Для врегулювання цього процесу Національне агентство з питань інформатизації при Президентові України пропонує в грудні наступного року провести загальні збори провайдерів Internet під егідою агентства.
Internet додав світу нову якість, усунувши поняття "відстань" і стиснувши "час" у сфері комунікації. Масове підключення до Internet викличе вибух у психології нашого народу, яка у нас має свою специфіку. У нас зруйнована релігійно-етнічна структура в суспільстві, немає "гальм" і єдиної об'єднуючої ідеї. Зіткнення нерозвиненого, нестійкого суспільства (з "картинами", що склалися, баченням світу) з цими реаліями призведе до непередбачуваних результатів. Все це складає соціальну специфіку підключення Internet, і ключовим суб'єктом тут виступає вказаний оператор.
Вирішити ці питання у нас сьогодні може тільки держава. Не випадково подібні держструктури є не тільки в пострадянських державах (Росії, Естонії та ін.), а і у Франції, Великобританії. Тому необхідно захистити суспільство, інформаційний ринок України на державному рівні, надати державну підтримку підприємствам, які впроваджують нові технології в галузі інформаційного обслуговування і діяльність яких спрямована на розвиток інформаційних мереж на рівні стандартів високорозвинених країн.
Доцільно здійснення наступних заходів під керівництвом авторитетної державної інстанції, що має відповідні повноваження, наприклад, Національного агентства з питань інформатизації при Президентові України спільно із Держкомзв'язком України:
- проведення експертизи проектів багатофункціональних систем кабельного телебачення, баз і банків даних, контроль сумісності їх використання в єдиній інформаційній системі України;
- організація робіт із сертифікації й стандартизації, захист вітчизняних виробників у сфері будівництва сучасних багатофункціональних кабельних мереж;
- координація використання кредитів, інвестицій і технічного сприяння мережевої інформаційної інфраструктури масового рівня, а також організація і контроль за проведенням конкурсів, тендерів інвестиційних проектів для підприємств-претендентів;
- сприяння розвитку здорової конкуренції, організація державної підтримки підприємствам, які впроваджують нові інформаційні технології;
- врахування при розробці закону про кабельне телебачення питань розвитку інформаційних аспектів, багатофункціонального використання мереж кабельного телебачення.

 
 

Цікаве

Загрузка...