WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → SWIFT – міжбанківська організація валютних і фінансових розрахунків по телексу - Реферат

SWIFT – міжбанківська організація валютних і фінансових розрахунків по телексу - Реферат

подолання недоліків та пошуку нових переваг. Серед недоліків можна виділити наступні:
- SWIFT дуже залежить від складної технічної структури, що робить його уразливим. Численні процесори, мережі різноманітних рівнів різко підвищують ймовірність збою, що може спричинити затримку проходження платежів. Крім того, уявляється досить малоймовірним організувати діючий контроль на всіх ділянках проходження даних, особливо до точки доступу в мережу. На нашу думку найбільш оптимальні такі шляхи усунення перелічених вище недоліків - спрощення системи, максимальне скорочення "довжини" каналів зв'язку що використовуються, розробка з банками - учасниками спільної програми дій із захисту каналів на ділянці від термінала абонента до точки доступу в мережу;
- високі витрати, що є більш за все обтяжливими для середніх і дрібних банків. У цьому аспекті доцільна організація груп банків-посередників. Такі групи складатимуться з великого банку, залученого до мережі, що об'єднує середні та дрібні банки і служить для них "вікном" у SWIFT. Платіжні документи надходять у великий банк за національною системою електронних платежів або міжбанківською системою, а великий банк як операційний центр обробляє ці документи і відправляє по мережі;
- скороченняможливостей користування платіжним кредитом. Це особливо вдаряє по українським банкам, які довгий час вбачали у платежах джерело тимчасово вільних коштів;
- застарілий інтерфейс. Програмне забезпечення, зроблене на базі системи VAX/VMS - це вчорашній день комп'ютерних технологій. Для користувача практично відсутні підказки, немає системи вкладених меню. У цілому слід зазначити множину незручностей, які відчуваєш при роботі з мережею. Назріло питання переходу програмною забезпечення на стандарти Windows 95 або Windows (TM) NT;
- підвищення "сприйняття" низки стандартів. Хоча стандартизація - незаперечна перевага SWIFT, деякі форми стандартів вимагають доробки.
Проте, усе вищесказане не завадило SWIFT набути величезної популярності саме завдяки неоцінимим перевагам, які зумовлюють перспективи розвитку мережі:
Конкурентноздатність. Останнім часом платіжний оборот усе більш концентрується на членах і учасниках SWIFT. У майбутньому варто очікувати переорієнтування кореспондентських відносин на абонентів мережі.
Відносна безпека. Складна технологічна структура за всієї громіздкості спроможна забезпечити необхідний рівень захисту, особливо в комплексі з іншими засобами.
Швидкість. Під нею ми розуміємо не тільки час проходження платежів, але і витрати часу на упорядкування документів і обробку отриманих повідомлень, перевірку стану кореспондентських рахунків.
Відповідальність. SWIFT-регламент, визначений творцями мережі, дозволяє висувати претензії до SWIFT або банків-контрагентів з приводу невиконання або неналежного виконання узятих на себе зобов'язань.
Надання системних послуг. Простота обробки повідомлень, що носять стандартизований вид дозволяє виробити алгоритм, при дотриманні якого забезпечується нормальний режим роботи з платіжною інформацією.
Постійне пристосування до потреб клієнтів. Менеджмент SWIFT орієнтований на політику перманентних інновацій, що дозволяє йти в ногу з часом. Постійно йде процес розробки нових форматів та вдосконалення існуючих.
Зв'язок SWIFT з іншими електронними платіжними системами надає можливість пересилати повідомлення і проводити розрахунки з користувачами, що не працюють в SWIFT, який став "кузнею" банківських стандартів. Таким чином, для користувачів участь у мережі є можливістю бути в курсі всіх подій щодо банківської документації.
Коло клієнтів. Участь таких гігантів, як "Citibank Corp", "Bankers Trust", "Credit Suisse", "Swiss Bank Corp", "Union Bank of Switzerland" сама по собі визначає усталеність системи та її престиж.
Таким чином, сучасний світ рухається шляхом зближення народів і стирання кордонів. Конвергенція соціально-політичних систем, інтеграція економічних структур, об'єднання країн стали досить частим явищем. Особливо це стосується економічної сфери, де бурхливо йдуть процеси інтернаціоналізації господарського життя. Не залишився осторонь фінансовий світ і особливо його стрижень - банківська система. Ще вчора нечасто можна було почути термін ТНБ - транснаціональні банки, але вже сьогодні вони диктують свої умови не тільки фінансовим ринкам, а й урядам країн, що розвиваються. За допомогою сучасних засобів зв'язку вони одержали доступ до будь-якої точки земної кулі, де проводять власну політику. Потужним засобом відстоювання їхніх інтересів стали міжбанківські телекомунікаційні системи. Вони поступово перетворилися на об'єднуючу силу сучасного банківського світу. Сьогодні участь у діяльності глобальних міжбанківських мереж - одна з декількох можливостей для молодих банківських систем країн із перехідною економікою для досить швидкого залучення до міжнародного банківському досвіду.
Низка банків України вже скористалися такою можливістю, що, до речі, відкрило для них шлях до одержання західних кредитів. Справа за максимальним використанням досягнень, доступ до яких вони отримали. Найважливішу роль у цьому процесі відіграє SWIFT. Зараз участь у такій мережі - це знак якості для банку, свідчення його визнання діловим світом Заходу.
Ще залишилася множина нерозв'язаних проблем: не вистачає фахівців, слабка технічна база, немає відповідного законодавства. Проте можна з усією впевненістю сказати, що "вікно" у банківський світ прорубано. Головне зараз - всіляке стимулювання процесу подальшого поширення участі українських банків у глобальних міжбанківських мережах, залучення до досвіду, напрацьованому на Заході сторіччями, підтримка вітчизняних банків.

 
 

Цікаве

Загрузка...