WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Аналіз сайтів інформаційно-аналітичних центрів Великобританії - Курсова робота

Аналіз сайтів інформаційно-аналітичних центрів Великобританії - Курсова робота


Курсова робота
на тему
"Аналіз сайтів інформаційно-аналітичних центрів Великобританії"
Вступ 3
Історія та розвиток фабрик думки. 5
Особливості розвитку фабрик думки в пострадянських країнах 8
Фабрики думки Великобританії. 11
Аналіз сайтів аналітичних центрів Великобританії. 14
The Adam Smith Institute (http://www.adamsmithinstitute.com) 14
Demos (http://www.demos.co.uk) 15
The Royal Institute of International Affairs (http://www.riia.org) 16
The International Institute for Strategic Studies (http://www.iiss.org) 17
The Foreign Policy Center (http://www.fpc.org.uk) 18
Social Market Foundation (http://www.smf.co.uk) 19
Institute for European Environmental Policy ( http://www.ieep.org.uk) 20
Center for Research in Post-Communist Economies (http://www.crce.org.uk) 21
Science and Technology Policy Research, University of Sussex (http://www.sussex.ac.uk/spru/) 22
Royal United Services Institute for Defense Studies (http://www.rusi.org) 23
Center for Economic Policy Research (http://www.cepr.org) 24
Institute for Employment Studies (http://www.employment-studies.co.uk) 25
Institute for Public Policy Research (http://www.ippr.org.uk) 26
International Boundaries Research Unit (http://www.ibru.dur.ac.uk) 26
Висновки. 28
Використані джерела: 31
Вступ
Сам факт існування такого об'єктивного суспільного утворення як держава зумовлює і пояснює необхідність задоволення постійно існуючих суспільних потреб та підтримку пріоритетів розвитку суспільства через дослідження незалежних інформаційно-аналітичних центрів. В умовах соціально-політичної трансформації України, фабрики думки стають не тільки засобом впливу на суспільну думку, але й важелем управління структурними зрушеннями в політиці, створення ефективної структури розвитку держави та стимулювання науково-технічного прогресу.
Крім того, функціонування ефективної системи впровадження ідей фабрик думки дозволяє підвищити ефективність соціально-політичного розвитку, забезпечує прозорість політичних і економічних змін для запобігання зловживань та корупційних явищ, створює передумови для міжнародної інтеграції України: вступу до Світових організацій та Європейського співтовариства. Отже дослідження питань, пов'язаних з функціонуванням інформаційно-аналітичних центрів в умовах перехідного періоду , є досить актуальним.
Враховуючи актуальність зазначеної проблеми метою дослідження є дослідження діяльності фабрик думки Європи, на прикладі інформаційно-аналітичних центрів Великобританії на сучасному етапі, аналіз сайтів цих фабрик думки та визначення подальших шляхів розвитку й удосконалення українських інформаційно-аналітичних центрів.
Завданнями даного дослідження виступають:
ў розкриття соціально-політичної ролі фабрик думки;
ў визначення сутності та проблематики застосування досліджень фабрик думки;
ў обґрунтування впливу інформаційно-аналітичних центрів на трансформаційні процеси в політичному житті країни;
ў характеристика сучасного етапу розвитку фабрик думки;
ў здійснення аналізу сайтів інформаційно-аналітичних центрів, як засобу впливу на громадську думку, уряд та соціально-політичний розвиток;
ў з'ясування специфіки політичних та організаційних аспектів механізму розвитку фабрик думки в Великобританії;
Для досягнення цієї мети в роботі розглядаються головні принципи розвитку інформаційно-політичних центрів Великобританії, в тому числі, розвиток сайтів цих центрів, які передбачають участь в обговоренні нагальних проблем всіх зацікавлених осіб (виконавців, замовників, незалежних експертів, громадськість) та, відповідно, досягнення максимально ефективного вирішення того, чи іншого питання, а також економічні та організаційні аспекти, що впливають на розвиток сайтів цих інформаційно-аналітичних центрів.
Предметом дослідження є інформаційно-аналітичні центри Великобританії та Інтернет сайти цих фабрик думки.
Об'єктом дослідження є розгляд Інтернет сайтів фабрик думки Великобританії, як важеля впливу на громадську думку та державне регулювання соціально-політичного стану країн.
При написанні роботи використані теоретичні дослідження провідних фахівців, Інтернет-ресурси , сайти інформаційно-аналітичних центрів та інші.
Історія та розвиток фабрик думки.
Фабрики думки в другій половині ХХ століття являють собою магістральний шлях розвитку соціальної інженерії в цілому і політичному консультуванні зокрема. Чим більше країна розвиває таку технологічну форму соціального застосування інтелекту, тим більше успішною є політика цієї країни. Фабрики думки - не що інше як один із соціальних способів існування інтелекту, спосіб його адекватного соціального застосування і гідної оплати. Фабрики думки свідомо ставлять перед собою задачу соціальної інженерії суспільства, тобто такого перетворення суспільства, що виникає як ідея в головах інтелектуалів, проект у вигляді консультаційного тексту в аналітичних доповідях цих інтелектуалів, об'єднаних у фабрику думки, намір суспільної дії в сфері публічної політики, куди фабрика думки просуває свої доповіді, і потім виникає як конкретне законодавче чи виконавче рішення в інституціональній політиці, де його знову ж формулює фабрика думки. Протягом усього цього ланцюжка фабрика думки є генератором ідей, аналітиком альтернатив і прогнозів, презентантом висновків, модератором публічної комунікації, проектантом конкретних законодавчих чи виконавчих рішень і лобістом суспільних інтересів, що виражаються привселюдно.
Фабрика думки, чи "мозковий центр" - незалежна, не орієнтована на прибуток дослідницька організація, створена з метою обговорення і, по можливості, просування важливих для суспільного (публічного) життя рішень, а також просування тієї чи іншої практичної політики в тій чи іншій сфері, галузі громадського життя.
Фабрики думки знаменували собою два взаємозалежних процеси. Перший процес - перехід від етатизму (панування держави) в галузі розвитку і застосування інтелекту до приватних структур цивільного суспільства (корпораціям), що не просто організовують, розвивають і застосовують інтелект, але створюють індустрію соціальної інженерії, де інтелект є інструментом і головною основою усіх вироблених і використовуваних технологій. Другий процес - перехід від політики персональної відповідальності лідерів до публічної політики, де відповідальність бере на себе політично активна частина цивільного суспільства, і в силу цього виділення публічної політики з апаратно-державної, партійний, корпоративної і спеціальних політик в окрему галузь. Фабрики думки є вузловими точками саме публічної політики, де політика виявляється відкритою не тільки для впливу з боку непрофесійних громадян, а саме експертного знання. Зв'язка "політик - експерт-консультант" є не просто ефективним, але абсолютно необхідним компонентом успішної публічної, зовнішньої і внутрішньої політики, а виходить, і політикидержави взагалі.
Еволюцію фабрик думки в ХХ столітті можна поділяти на періоди панування державного сектора і переваги сектора цивільного (частки); періоди до і після виділення публічної політики з апаратно-державної, партійної, корпоративний і спеціальних політик. Глобальною тенденцією є розподіл розвитку фабрик думки на два великих етапи - епоха панування етатизму й епоха

 
 

Цікаве

Загрузка...