WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Архіватори - Реферат

Архіватори - Реферат

вдосконалена версія архіватора, яка має зручний графічний інтерфейс. WinRAR вміє створювати не лише архіви власного формату (файли з розширенням .rar), але і zip. А діставати файли може навіть з архівів arj, cab, lzh, tar, gz, ace, uue. До того ж, для розпаковування cab, arj та lzh навіть необов'язкова наявність цих архіваторів на комп'ютері. За ступенем стискання WinRAR перевершує WinZip (і навіть ARJ). Крім того, в останніх версіях з'явився спеціальний алгоритм роботи з мультимедійними файлами: звуковими і графічними. Архіватор має декілька властивих лише йому особливостей. Наприклад, може додавати в архів надлишкову інформацію, за допомогою якої здатен потім відремонтувати пошкоджений при передачі мережею чи переписаний із битої дискети файл. Є цікава можливість створювати безперервний архів (solid archive), у якому рівень стиснення інформації вищий, ніж у звичайному на 15-50%. У такому випадку усі файли, які підлягають архівації, розглядаються як один безперервний довгий файл, а отже і відповідним чином обробляються. Цей метод виявляється найбільш ефективним при архівуванні великої кількості маленьких файлів одного типу.
При установці програма створює свою групу у Головному меню, а також ярлик на робочому столі. При запуску відкривається основне робоче вікно.
Операції з архівами.
На відміну від архіватора WinZip, робоче вікно WinRAR ніколи не буває порожнім. Чимось воно нагадує добре знайомий Проводник Windows. Тут також можна копіювати, переміщувати, викидати файли, одним словом, використовувати як примітивний файловий менеджер.
Для створення нового архіву достатньо обрати потрібні нам файли і натиснути кнопку Add, або ж обрати в меню Commands команду Add files to archive. Програма попросить ввести ім'я нового архіву, місце, де він буде створений, тип архіву (zip чи rar) та деяку додаткову інформацію. Метод стиснення за умовчанням встановлюється Normal, але можна також обрати Store (без стиснення зовсім), Fastest і Fast (висока швидкість, менша щільність), Good і Best (більша щільність, менші швидкість). У розділі Split to volumes, bytes можна вказати опцію 1 457 664, щоб одразу розрізати архівний файл на декілька частин розміром з дискету.
В меню Update mode замість рядка Add and replace files (додати із заміною файлів) також доступні Add and update files (додати з оновленням файлів), Fresh existing files only (оновити існуючі фали), Synchronize archive contents (синхронізувати вміст архівів). У цьому ж вікні можна настроїти видалення початкових файлів після архівації, створення self-extractor'a (SFX), неперервного архіву, мультимедійне стискання тощо. Важливою є опція Put recovery record, якщо існує загроза пошкодження архіву. Поставивши тут галочку, пізніше відновимо архів з мінімальними втратами.
На вкладці Advanced маємо можливість додати до файлів, які архівуються, інформацію про права доступу (лише для NTFS) і задати пароль.
На сторінці Files діалогового вікна можна переглянути список файлів і папок, котрі будуть додані в архів, і відредагувати його. Якщо вписати замість імен файлів лише маски (*.doc, *.txt, *.bmp) , тоді в архів будуть додані файли з відповідними розширеннями. Поле Files to exclude дозволяє зазначити типи файлів, які в архів додавати непотрібно.
У наступних вкладках - Backup і Comment - здійснюється більш тонка настройка прцесу, яка, втім, у більшості випадків не є важливою. Цікавою є функція додавання коментарів до створеного архіву (щоб не забути його вміст).
Розархівація файлів
Для розпаковування файлів з архіву необхідно натиснути кнопку Extract to. Можна також використати гарячу комбінацію Alt-E. Усі файли будуть розархівовані у ту папку, де лежить сам архів. Хоча, звісно, можна чітко вказати директорію призначення. Як і в WinZip, реалізована можливість простого перетягування файлів на вільне місце.
Інші операції з архівом
Кнопка Info виводить статистичну інформацію по архіву. Повний його розмір, ступінь стиснення у відсотках і т.д.
Всередині архіву .rar або .zip з'являється кнопка SFX. Вона передбачена для перетворення звичайного архіву у такий, що розпакується самостійно. На вибір доступні декілька різних модулів, від яких залежатиме тим утвореного self-extractor'a.
Кнопка Test перевіряє архів на цілісність і наявність помилок. Свої та zip-архіви RAR може перевірити самостійно, для інших же викликає окремий архіватор. Self-extractor'y також можна перевірити. Якщо зустрічається якась помилка, WinRAR видасть про неї повідомлення. У такому випадку допоможе кнопка Repair. Після процесу лікування WinRAR створить новий файл з ім'ям reconst.rar (або _reconst.zip, відповідно).
В меню Favorites створюється список "улюблених" архівів для швидкого переходу до будь-якого із них. Додати туди якийсь архів можна за допомогою команди Add to favorites.
Якщо порівнювати інтерфейси двох архіваторів, то діалогові вікна WinRAR організовані набагато краще. Існує декілька закладок, які розбивають усі настройки на різні групи. У WinZip усі настройки знаходяться в одному діалоговому вікні. На перший погляд, таке розташування є зручнішим, та все ж дещо ускладнює освоєння архіватора та орієнтацію в ньому. Для більш просунутих користувачів особливої різниці немає. Особисто мені WinZip навіть подобається більше, оскільки, запам'ятавши розташування необхідних опцій, непотрібно стрибати по різним вкладкам.
WinRAR є більш функціональним. Найбільш важливим видається повна підтримка ZIP і RAR, можливість розпакування архівів CAB, ARJ, LZH, ACE, TAR, GZip, UUE, BZ2, JAR та ISO. Також варто відмітити зручне створення self-extractor'a, додання інформації про "ремонт" архіву, додавання коментарів, блокування архіву від змін, розбивання на декілька частин, створення електронних підписів для перевірки автентичності (лише для зареєстрованих версій програми). У WinZip можливостей дещо менше. Він працює повноцінно лише з архівами .zip (та деякими із перерахованих вище форматів). Варто згадати розширені можливості для роботи із форматом UUE, який, проте, все-одно майже не використовується. Неможливо створювати електронний підпис, додавати "recovery record", розбивати на частини (якщо загальний обсяг архіву менший 65 кб).Гірше настроюється створення SFX-архівів.
Щодо швидкості та якості роботи, то тут ситуація наступна:
Тест проводився на комп'ютері P4 2400 Mhz, 256Mb RDRAM, OS Windows XP Home Edition.
документ Word обсягом 178 кб
JPEG малюнок 108 kb
exe-файл 1,06 Mb
багато маленьких файлів загальний обсяг яких 1,11 Mb
відеофайл .avi 115 Mb
?
Тип початкового файлу Обсяг початкового файлу Обсяг архіву
ZIP Час роботи WinZip Обсяг архіву
RAR Час роботи WinRAR
Документ Word 178 КБ 57 КБ Менше
1 сек 52 КБ Менше
1 сек
JPEG 108 КБ 108 КБ Менше
1 сек 108 КБ Менше
1 сек
Exe-файл 1.06 МБ 299 КБ Менше
1 сек 188 КБ Менше
1 сек
Група файлів .mht (Web-архіви) 1.11 МБ 420 КБ
Менше
1 сек 400 КБ
Менше 1 сек
Відеофайл 115 МБ 81.1 МБ 53 сек 66.1 МБ 3 хв. 57 сек
Отже, бачимо, що швидкість роботи з файлами невеликого обсягу у двох архіваторів майже однакова. Щодо великих файлів, то WinZip справляється куди швидше, хоча і сильно поступається в якості за рівнем стискання.
WinRAR переважає свого конкурента за багатьма показниками, окрім найважливішого: розповсюдженості у світі. Його здатність працювати з обома типами архівів приваблює все більше і більше користувачів, та все ж WinZip встиг ґрунтовно оселитися на комп'ютерах мільйонів. А силу звички подолати досить складно. Не дивлячись на результати порівняльного тесту, я лишаюсь вірним прихильником компанії WinZip Computing.

 
 

Цікаве

Загрузка...