WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Архіватори - Реферат

Архіватори - Реферат


Реферат
на тему:
Архіватори
Невеликі за розміром та досить доступні програми швидко наведуть порядок серед хаосу директорій і файлів, відкладуть "на потім" найбільш важливі, але рідко затребувані файли, допоможуть поділитися з товаришем цікавою грою , яка раніше ну ні як не поміщалась на дискеті 1,44''.
У цій роботі проведемо аналіз двох найбільш популярних на сьогоднішній день архіваторів - WinZip 8.1 та WinRar 3.11.
WinZip 8.1
Для запуску програми можна:
клікнути по ярлику програми, що розташований у головному меню Windows;
клікнути по ярлику програми на робочому столі;
клікнути на будь-який файл з розширенням *.zip (він має бути асоційованим саме із цим архіватором). Тоді відкриється робоче вікно програми і побачимо вміст архіву. Заголовок вікна виглядатиме наступним чином: WinZip - [ім'я файлу].
Клікнувши на вільному місці, файли можна відсортувати за ім'ям, типом, часом останньої зміни, розміром початкового файла, ступенем стиснення, розміром файлу в архіві і т.д.
Кнопка Wizard викликає програму-майстер, передбачену для спрощення процедури архівування та розархівування файлів. Повернутися назад можна за допомогою кнопки WinZip Classic.
Архівація файлів. Створення нового архіву.
WinZip дозволяє взяти всі файли із даної директорії і запакувати, взяти лише деякі файли із даної директорії і запакувати, взяти директорії разом із піддиректоріями та їх файлами і запакувати.
Для того, щоб заархівувати всі файли у даній папці потрібно:
Натиснути кнопку New у головному робочому вікні програми. З'являється діалогове вікно New Archive. Знаходимо у себе на диску директорію, у якій буде створено архів, вводимо його майбутнє ім'я і тиснемо ОК. Перед нами нове діалогове вікно Add. Тепер знаходимо папку з файлами, які хочемо заархівувати і тиснемо Add.
Для того, щоб заархівувати не всі файли в директорії, а лише обрані, послідовність дій та сама, тільки у вікні Add за допомогою клавіш Shift і Ctrl обираємо лише необхідні нам файли. Також можна у вікні Add при введені імені файла зазначити маску. Наприклад, замість *.* ввести *.html або *.doc. Щоб стиснути файли, які знаходяться у піддиректоріях, необхідно відмітити пункт меню Folders --> Include subfolders. Якщо ж поставити галочку Save full path info, то WinZip запам'ятає, в якому місці знаходились файли, а потім, при розархівуванні, запропонує автоматично створити папку з такою ж назвою і поскладати туди файли з архіву.
WinZip даєм можливість стискати файли з різним ступенем компресіії. Цей параметр задається у вікні Compression. За умовчанням тут стоїть рівень "Normal", можна обрати також Fast, Super Fast, None і, на мою думку, найоптимальніший - Maximum (slowest). Зрозуміло, що останній дасть найкращий результат, доведеться лиш трішки зачекати. Відмітку Store filenames in 8.3 format варто ставити тоді, коли архів створюється для подальшого використання на комп'ютері, де встановлений MS-DOS чи Windows 3.1, які довгих імен файлів не розуміють. У цьому випадку файл отримає ім'я не більше 8 символів та розширення не більше трьох.
Якщо натиснути Password, можна задати пароль для архіву. Символи паролю вводяться двічі (другий раз для підтвердження). Переглядати вміст архіву може будь-який бажаючий, а от розпакувати і переглянути вміст файлів - лише власник пароля. Пароль можна також забути. З цією проблемою непогано справляються спеціальні програми-ламалки. Чим довший пароль і чим складніша його структура (має містити цифри, маленькі, великі літери, інші символи), тим складніше його зламати.
Розділ Attributes дозволяє при архівуванні враховувати атрибути файла. Наприклад, прибравши галочку Include system and hidden files, ми даємо команду WinZip не архівувати системні та приховані файли, що іноді буває досить зручно.
Додання файлів в архів:
Для того, щоб додати файли в раніше створений архів, відкриваємо його кнопкою Open і тиснемо Add.
Розархівування файлів
Саме з цією операцією доводиться мати справу найчастіше. Наприклад, майже всі програми, доступні для скачування в мережі Інтернет, запаковані саме за допомогою архіватора WinZip. І аби ними можна було скористатися, доводиться мати справу із процесом розархівування:
1. Запускаємо WinZip, відкриваємо архів (кнопка Open). Якщо не задавати тип файлів, то відкрити у вікні, що з'явилось, можна лише zip-архіви. Якщо ж вибрати опцію All archives, для відкриття будуть доступні й інші типи архівів.
2. Виділяємо всі файли (або тільки потрібні) і тиснемо Extract.
3. Задаємо місце, куди необхідно розпакувати вказані файли. За умовчанням WinZip пропонує директорію С:windowstemp. Звісно, можна обрати будь-яку іншу папку.
4. Тиснемо Extract і отримуємо файли в розпакованому вигляді.
З операцією розархівування можна справитися і куди швидше. Просто виділити усі файли за допомогою комбінації клавіш ctrl+A і перетягнути їх на вільне місце у папці кінцевого призначення. Додати файли в архів можна аналогічним способом.
Секція настройок Files у вікні Extract дає можливість вибрати потрібні файли, навіть якщо у головному вікні архіватора ми не вибрали нічого.
Можна обрати опцію All files, у такому випадку з архіву будуть розпаковані усі файли, незалежно від того, що ми виділяли у головному вікні програмию.
Зліва внизу знаходяться ще три корисні параметри розархівування. Галочка навпроти Overwrite existing files дає вказівку архіватору писати поверх одноіменних файлів, якщо вони знаходяться у директорії для розпакування. Відмітивши пункт Skip older files, уникнемо затирання нових файлів старими.
Галочка біля Use folder names означає, що якщо для запакованих файлів в архіві було вказано ім'я папки, де вони лежали, то саме у цю папку вони і будуть покладені (за відсутності WinZip автоматично її створить).
Операції з файлами в архіві:
View - дозволяє переглянути вміст файла в архіві одним із трьох способів - власною програмою-переглядачем текстових файлів, програмою, із якою даний файл асоційований в системі, або ж заданою користувачем програмою.
Для того, щоб викинути непотрібні файли тиснемо Actions ---> Delete. З'явиться діалогове вікно, де вказуємо, які саме файли необхідно викинути в корзину: всі, тільки виділені, або ж файли, задані по масці.
Операції з архівом як єдиним цілим зосереджені в меню Actions. Отже, архіви можна:
ў тестувати на предмет цілісності (Test);
ў перевіряти на віруси (Virus Scan);
ў створювати з простого архіву такий, що сам розпаковуватиметься (Make .Exe File).
ў кодувати для передачі через e-mail (UUencode).
Детальніше зупинимось на технології створення .exe файлу. Ця зручна опція дає можливість створити файл, який можна відкрити на комп'ютері де сам архіватор WinZip не встановлений. Безпосередньо архіви, які самі розпаковуються, створити не можна. Потрібно перетворити у них вже готовий, існуючий zip-архів. Отже, тиснемо Actions --->Make .Exe File. З'являється діалогове вікно WinZip Self-Extractor Personal Edition.
Create self-extracting Zip file from - вказуємо ім'я архіву, з якого хочемо зробити .exe - файл.
Default "Unzip To" folder - вказуємо папку, в яку за умовчанням архів себе розпакує. Якщо лишити це поле пустим, архів розпакується в директорію, вказану у параметрах Temp= системи.
Spanning Support - настройка підтримки розбиття файлу на декілька дискет. При розпакуванні такого архіву, користувач отримає запит вставити наступну дискету.
WinRar 3.11
Перше, що приємно дивує, - WinRar є розробкою українського автора Євгена Рошала. Досівський RAR існує вже багато років і широко поширений не лише в Україні та Росії, але і в усьому світі. WinRAR -

 
 

Цікаве

Загрузка...