WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → AutoCAD: основні поняття й принципи роботи системи (науковий реферат) - Реферат

AutoCAD: основні поняття й принципи роботи системи (науковий реферат) - Реферат

об'єктів ліворуч праворуч вибираються об'єкти, розташовані цілком усередині рамки. Якщо рамка створюється праворуч ліворуч, то вибираються об'єкти, розташовані усередині рамки і її границі, що перетинають. Поточне значення параметра зберігається в системній змінній PICKAUTO.
Прапорець Object Grouping дозволяє автоматичний вибір всієї групи об'єктів, коли зазначений один об'єкт із групи. За замовчуванням такий вибір дозволений.
Установивши поточне значення системної змінної PICKSTYLE = 1, можна включити цей режим з командного рядка.
Прапорець Associative Hatch включає або виключає асоціативний зв'язок штрихування й контуру об'єкта при їхньому виборі. Якщо він включений, то штрихування і контур розглядаються програмою AutoCAD як єдиний об'єкт. Якщо прапорець скинутий (за замовчуванням), то штрихування розглядається окремо від об'єкта. Установивши поточне значення системної змінної PICKSTYLE - 2, можна включити цей режим з командного рядка.
Панель Pickbox Size містить шкалу, за допомогою якої можна встановити розміри курсору вибору (маленький квадрат), що з'являється замість перехрестя графічного курсору при виборі об'єктів, і інформаційне поле, що відображає поточні розміри курсору вибору. Можна також установити розмір курсору вибору, використовуючи системну змінну PICKBOX.
Панель Grips дозволяє настроювати параметри засобу редагування об'єктів Grips. Панель містить два прапорці й два списки, що розкриваються.
Прапорець Enable Grips включає або виключає відображення маркерів Grips при виборі об'єктів. Режим за замовчуванням - "включене".
Можна включати і виключати цей режим з командного рядка за допомогою системної змінної GRIPS.
Прапорець Enable Grips within Blocks дозволяє відображення маркерів Grips для всіх об'єктів, з яких складається блок. Якщо відображення заборонене (режим за замовчуванням), то в обраному блоці відзначається тільки точка вставки блоку. Можна включати і виключати цей режим з командного рядка за допомогою системної змінної GRIPBLOCK.
Список, що розкривається, Unselected Grip Color дозволяють вибрати кольори для неактивних маркерів Grips. Можна також установлювати кольори для неактивних маркерів, використовуючи системну змінну GRIPCOLOR.
Список, що розкривається, Selected Grip Color дозволяє вибрати кольори для активних маркерів Grips. Для активних маркерів можна встановлювати кольори, використовуючи системну змінну GRIPHOT.
Панель Grip Size містить шкалу, за допомогою якої можна регулювати розміри маркерів Grips, і інформаційне поле, що відображає поточні розміри маркера. Можна також установити розмір маркера, використовуючи системну змінну GRIPSIZE (діапазон значень від 0 до 255).
Вкладка Profiles
Вкладка Profiles (мал. 1.13) дозволяє створювати і зберігати профілі користувачів (набір параметрів настроювання системи, певних у діалоговому вікні Options). Профілі потрібні, якщо для роботи з різними проектами використовуються різні настроювання системи. За замовчуванням, програма AutoCAD автоматично зберігає поточні параметри в профілі з ім'ям UNNAMED PROFILE. Ім'я поточного профілю (так само як і ім'я поточного креслення) завжди відображається у верхній частині діалогового вікна Options. Інформація про поточні параметри настроювання (у тому числі про конфігурації меню) зберігається в системному реєстрі і може бути збережена в текстовому файлі з розширенням .ARG. Отже, якщо ви зберігаєте профіль, то він може бути перенесений на інший комп'ютер.
Вкладка містить інформаційне поле, список і сім кнопок.
Список Available Profiles містить перелік доступних профілів.
Інформаційне поле, розташоване внизу діалогового вікна, відображає опис поточного профілю, що записується при створенні профілю.
Кнопка Set Current встановлює поточний профіль, відзначений у списку доступних профілів.
Рис. 1.13. Збереження настроювань у профілі
Кнопка Add to List викликає діалогове вікно Add Profile, де є засоби створення нового профілю, а також текстова область, у якій можна скласти опис профілю.
Кнопка Rename викликає діалогове вікно Change Profile, у якому можна змінити ім'я й опис обраного існуючого профілю.
Кнопка Delete дозволяє видалити обраний існуючий профіль зі списку профілів (видаляє профиль, що не може бути поточним).
Кнопка Export відкриває діалогове вікно Export Profile, щоб зберегти поточний профіль як текстовий файл із розширенням .ARG у папці AutoCAD 2002.
Кнопка Import відкриває діалогове вікно Import Profile, щоб установити профіль, збережений у файлі з розширенням .ARG, у поточний сеанс AutoCAD.
Кнопка Reset відновлює для всіх вкладок діалогового вікна Options значення параметрів настроювання системи за замовчуванням.
При створенні нового профілю виділите в списку поля Available Profiles ім'я існуючого профілю й клацніть на кнопці Add to List. Відкриється діалогове вікно Add Profile, що дозволяє ввести ім'я й опис створюваного профілю. Профіль можна змінювати шляхом настроювання параметрів на вкладках діалогового вікна Options.
Для роботи зі створеним раніше профілем його варто вибрати і вказати в якості поточного. Послідовність дій наступна:
" у меню Tools виберіть команду OPTIONS;
" у діалоговому вікні Options виберіть вкладку Profiles;
" у полі Available Profiles вкладки Profiles виберіть ім'я профілю, який хочете зробити поточним;
" клацніть на кнопці SetCurrent, а потім - на кнопці ОК.
Діалогове вікно Customize
Панель інструментів - це елемент інтерфейсу AutoCAD, що представляє собою набір значків (піктограм) групи подібних команд, оформлених у вигляді кнопок.
Щоб значок був зрозуміліше, при затримці на ньому покажчика миші з'являється спливаюче вікно, що містить ім'я відповідної команди AutoCAD.
Одночасний вміст рядка стану (нижній рядок екрана) заміняється коротким описом призначення команди, наприкінці якого показане ім'я цієї ж команди для введення із клавіатури.
Деякі із кнопок панелей інструментів мають у правому нижньому куті маленький трикутник, що позначає інструментальну панель, що розкривається, утримуючі додаткові інструменти. Для доступу до цих додаткових кнопок необхідно натиснути ліву кнопку миші й, не відпускаючи її, вибрати на панелі, що розкрилася, необхідний значок.
Звичайно при запуску програми AutoCAD на екран монітора виводяться чотири панелі інструментів: STANDARD TOOLBAR, OBJECT PROPERTIES, DRAW й MODIFY. Крім згаданих панелей інструментів програма AutoCAD має у своєму розпорядженні більшу кількість інших панелей, перелік яких наведений у списку Toolbars діалогового вікна Customize (усього 26 панелей). Для того щоб відкрити потрібну панель інструментів, користувач може скористатися одним із трьох способів.
" Клацнути правою кнопкою миші на полі кожної раніше відкритої панелі. При цьому на екрані монітора з'явиться список існуючих панелей інструментів, склад якого визначається поточною групою меню. Інструментальні панелі, уже присутні в головному вікні AutoCAD, відзначені в списку галочками. Щоб відкрити нову панель інструментів, досить щигликом миші відзначити її в списку.
" Відкрити меню, що випадає, View

 
 

Цікаве

Загрузка...