WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → AutoCAD: основні поняття й принципи роботи системи (науковий реферат) - Реферат

AutoCAD: основні поняття й принципи роботи системи (науковий реферат) - Реферат


Науковий реферат
AutoCAD: основні поняття й принципи роботи системи
Програма AutoCAD 2002 є подальшим розвитком популярної системи автоматизованого проектування AutoCAD 2000. Більша частина змін стосується керування шарами та атрибутами блоків, змінене визначення асоціативних розмірів, значно змінилися засоби для комунікації й співробітництва.
Великий набір примітивів (об'єктів, розглянутих системою як єдине ціле при створенні й модифікуванні креслень) і засобів редагування їхніх властивостей дозволяє одержувати конструкторську документацію відповідно до вимог різних стандартів, у тому числі - Єдиної Системи Конструкторської Документації (ЄСКД).
Щоб повідомити системі, який примітив вичерчувати, необхідно ввести відповідну команду. Команди можуть вводитися із клавіатури, вибиратися з меню або інструментальних панелей. Сприйнявши команду, система вступає в діалог з користувачем та уточнює дію команди. Після уведення всієї необхідної інформації примітив вичерчується, а система переходить у режим очікування наступної команди.
Нові функціональні можливості системи AutoCAD 2002, її інтелектуальність відкривають конструкторові-проектувальникові більші можливості для рішення професійних творчих завдань, при цьому система виконує основну частину рутинних операцій.
Програма AutoCAD 2002 може працювати як в автономному режимі, так і у локальній мережі.
1.1. Креслення в системі AutoCAD
Креслення в системі AutoCAD це файл, що містить опис графічної й іншої інформації в спеціальному форматі (.DWG). AutoCAD 2002 має формат файлу креслення, повністю сумісний з файлами, створеними в AutoCAD 2000 та AutoCAD 2000i, тому всі додатки, написані для цих програм, підтримуються новою версією AutoCAD без обмежень.
У процесі роботи над кресленням він тимчасово зберігається в оперативній пам'яті комп'ютера. Тривале зберігання креслень здійснюється на жорсткому або гнучкому дисках.
Для роботи з файлами система має звичайні можливості додатків Windows: меню File і відповідні кнопки стандартної панелі інструментів. У меню File перебувають команди, що дозволяють зберегти креслення, викликати існуючий креслення для редагування, закрити креслення.
New - почати нове креслення;
Open - відкрити існуючий креслення;
Close - закрити поточне креслення;
Partial Load - відкрити іншу частину завантаженого креслення (команда доступна тільки у випадку часткового відкриття креслення);
Save - зберегти поточне креслення;
Save As - зберегти поточне креслення під іншим ім'ям.
Ім'я файлу може мати довжину до 255 символів, включаючи пробіли. У ньому можна використати прописні і малі літери, цифри та спеціальні символи: дефіс, підкреслення та знак оклику.
Забороняється використовувати наступні символи:
" зірочка;
" двокрапка;
" крапка з комою;
" знак питання;
" символи похилої риси (прямий і зворотний);
" лапки;
" знаки "більше" й "менше".
Крапки припустимі тільки як роздільник між ім'ям і розширенням файлу.
За замовчуванням файли креслень записуються в кореневий каталог системи AutoCAD. Таке зберігання вкрай незручно та небезпечно: можна помилково разом з непотрібними файлами креслень видалити важливі системні файли. Ми рекомендуємо використовувати для зберігання креслень окремі папки й ретельно продумати їхню структуру.
Для створення нової папки в процесі збереження креслення (діалогове вікно Save Drawing As) необхідно натиснути праву кнопку миші, потім вибрати в контекстному меню пункти Створити і Папка.
Створення нового креслення
При запуску система AutoCAD пропонує в діалоговому вікні Start Up кілька режимів початку роботи. Вибір режиму початку роботи визначає набір початкових робочих параметрів для нового креслення. Після вибору режиму початку роботи його назва відображається в діалоговому вікні Start Up.
Кнопка Open a Drawing дозволяє продовжити роботу із уже існуючим кресленням. Щоб завантажити файл креслення, потрібно вибрати його ім'я в списку Select a file і клацнути на кнопці ОК. Якщо список не містить потрібного файлу, натисніть кнопку Browse для його пошуку способом, стандартним для всіх додатків Windows.
Кнопка Start from Scratch дозволяє почати нове креслення з параметрами, установленими в системі за замовчуванням. У цьому випадку користувачеві при створенні нового креслення потрібно вибрати тільки одиниці виміру зі списку Default Settings діалогового вікна Start Up.
Кнопка Use a Template дозволяє почати нове креслення з використанням параметрів існуючого креслення-шаблона. Шаблон - графічний файл із розширенням .DWT. Цей файл містить інформацію про розміри креслення, прийнятих одиницях вимірювання, параметрах шарів і настроювань режиму креслення. Після вибору цього режиму програма AutoCAD 2002 виведе в центрі діалогового вікна Start Up список всіх доступних шаблонів, з якого користувач вибирає необхідний. Зауважимо, що будь-яке існуюче креслення може бути збережене як шаблон, для цього в діалоговому вікні Save Drawing As у списку, що розкривається, Files of type потрібно вибрати рядок AutoCAD Drawing Template File (*.DWT). Потім у текстовому полі File name уведіть ім'я нового шаблона і клацніть на кнопці Save.
Кнопка Use a Wizard дозволяє почати нове креслення з параметрами, які встановлює спеціальний майстер. Можливі два способи підготовки робочого середовища: швидкий і детальний. У першому випадку задаються формат одиниць вимірювання лінійних величин і границі креслення. У другому випадку необхідно задати формат одиниць вимірювання лінійних і кутових величин, початок і напрямок відліку виміру кута і границі креслення.
1.2. Настроювання системного середовища
Діалогове вікно Options
У програмі AutoCAD 2002 попереднє настроювання системного середовища і його модифікацію в процесі роботи можна здійснювати за допомогою діалогового вікна Options. Вікно відкривається командою OPTIONS і містить дев'ять вкладок: Files, Display, Open and Save, Plotting, System, User Preferences, Drafting, Selection, Profiles, параметри яких оптимізують роботу AutoCAD з конкретним апаратним забезпеченням. Цю же команду містить меню Tools, її можна вибрати і з контекстного меню, помістивши вказівник миші в область командного рядка або в робочу зону, а потім натиснути праву кнопку миші.
У діалоговому вікні Options виберіть вкладку, а потім - параметр настроювання, який хочете змінити. Для того щоб програма відреагувала на зміну значення параметра, клацніть на кнопці Apply, якщо хочете продовжити настроювання системи, або на кнопці ОК, якщо настроювання закінчене.
У наступних розділах приводиться коротка інформація про параметри вкладок і дані рекомендації з вибору їхніх значень.
Вкладка Files
Вкладка Files (мал. 1.1) дозволяє встановити імена файлів і папок (каталогів) програмного забезпечення відповідно до вимог системи AutoCAD 2002, а також указати шляхи для пошуку файлів. Вкладка містить інформаційне поле,список і шість кнопок керування.
Рис. 1.1. Визначення шляхів доступу до файлів підтримки
Список Search Path, file names and file locations відображає шістнадцять пунктів

 
 

Цікаве

Загрузка...