WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → AutoCAD: робота з блоками (науковий реферат) - Реферат

AutoCAD: робота з блоками (науковий реферат) - Реферат

новинка в AutoCAD 2000. Крім того, у колишніх версіях була відсутня і можливість зв'язування з блоком визначених одиниць виміру.
Тепер опис блоку буде збережено в базі даних креслення і його можна використовувати. Якщо встановлений прапорець Delete (Видаляти об'єкти), то вихідні об'єкти втрачаються. Їх можна відновити за допомогою команди AutoCAD OOPS (ОЙ). Ця команда відновлює останній об'єкт, вилучений або за допомогою команди ERASE (ЗІТРИ), або при створенні блоку, навіть якщо після видаленнявиконувалися інші команди.
Якщо ви створили кілька визначень блоків, яким не знайшлося використання то видалити їх і тим самим зменшити розмір файлу креслення можна командою PURGE (ВИДАЛИ).
Перевизначення блоків
Одною з переваг видалення об'єктів, включених у блок, полягає в тому, що їхн зникнення підтверджує правильність вибору об'єктів. Якщо була допущена помилка або просто потрібно яким-небудь чином змінити блок, його можна перевизначити. Якщо ви створили блок тільки що, використовуйте команду UNDO (СКАСУЙ) і виконаєте необхідні зміни. Якщо блок був створений раніше, вставте його і розчленуйте. (Про розчленовування мова йтиме далі). Потім просто повторіть процес визначення блоку, використовуючи те ж саме ім'я. По завершенні процесу вам буде запропоновано підтвердити намір перевизначити блок. Клацніть на кнопці Yes. При перевизначенні блоку, що був вставлений у креслення програмою AutoCAD будуть поновлені всі блоки-копії. Це дуже зручний прийом роботи з кресленням. Якщо в кресленні є повторювані умовні позначки, варто утворити з них блоки, що дозволить при необхідності синхронно змінювати всі однотипні позначення в кресленні.
1. Створіть об'єкт і перетворіть його у блок з ім'ям Розетка 1. Наприклад:
2. Створіть кілька екземплярів блоку на робочому кресленні.
3. Виділіть один з екземплярів блоку і розчленуйте його (клацніть на кнопці панелі інструментів ).
4. Внесіть зміни у об'єкт і виконайте всю послідовність операцій по перетворенні його у блок з тим самим ім'ям Розетка 1. З'явиться діалогове вікно
Розетка 1 вже визначена.
Чи бажаєте ви її перевизначити?
5. Зробіть клік на кнопці Так. Всі екземпляри блоку створені на робочому кресленні будуть автоматично модифіковані.
Збереження блоків як файлів
У версіях, що передують AutoCAD 2000, блок, використовуваний в іншому кресленні, повинен був бути оформленим у виді окремого файлу креслення. Тепер же за допомогою AutoCAD DesignCenter можна безпосередньо вставляти в креслення блоки з іншого креслення. Але багато користувачів воліють все-таки організовувати окремі файли типових блоків, цілком резонно думаючи, що з такими файлами працювати легше, ніж розшукувати компоненти в інших, часом досить об'ємних кресленнях. У такий спосіб організуються бібліотеки типових деталей чи символів, що можуть використовувати в міру необхідності всі співробітники деякого підрозділу чи конструкторського бюро. Щоб зберегти блок як файл, виконаєте ряд операцій.
1. Введіть в командному рядку команду wblock . (Команда WBLOCK (ПБЛОК) призначена для запису блоку. "Запис у файл" - те ж, що і "збереження у файлі").
2. У діалоговому вікні Write Block (Запис блоку) вкажіть розташування файлу (диск і папку).
3. У зоні Source (Джерело) виберіть спосіб створення нового файлу.
" Block (Блок). Якщо блок у кресленні вже був створений раніше і тепер залишається тільки зберегти його у виді окремого файлу, виберіть цю опцію.
" Entire drawing (Усе креслення). Назва опції говорить саме за себе: як блок буде використане все креслення.
" Objects (Об'єкти). Цю опцію потрібно використовувати в тому випадку, коли ви тільки ще задумали створювати блок. У цьому варіанті стають доступними елементи керування, необхідні для добору об'єктів і задання базової точки (вони розміщені в зонах Objects і Base point).
4. У полі File Name введіть ім'я файлу, що ви створюєте. Якщо блок уже створений у кресленні, то щоб уникнути плутанини краще використовувати ім'я блоку.
5. У полі Location (Розташування) вкажіть шлях або папку, у якій буде розміщено новий файл.
6. У списку Insert Units (Одиниці для вставки) виберіть потрібні одиниці вимірювання або Unitless (Безрозмірні).
7. Завершивши настроювання, клацніть на ОК.
Якщо ви зберігаєте креслення для того, щоб згодом застосовувати його як блок, використовуйте команду BASE (БАЗА) для створення точки вставки. За вмовчуванням базова точка 0,0,0. Встановлюючи базову точку в іншій точці креслення, можна налаштовувати процес вставки блоку.
Вставка блоків і файлів у креслення
Блоки, як визначені в кресленні, так і записані в окремі файли, вставляються тим самим способом. Після того, як обране місце розміщення, можна змінити розмір і орієнтацію блоку. Ця можливість ідеальна для бібліотеки деталей. Деталі можуть бути створені по розміру одного вузла, а потім при необхідності масштабовані і переорієнтовані. На малюнку показана штепсельна розетка, вставлена з різними масштабами і під різними кутами нахилу.
Щоб вставити блок чи файл, виконаєте наступне.
1. Клацніть на піктограмі Insert Block (Блок) панелі інструментів Draw (Малювання) для запуску команди INSERT (УСТАВ). Відкриється діалогове вікно Insert (Вставка).
2. Можна вставляти або блок, або файл.
" Щоб вставити блок, уже визначений у поточному кресленні, відкрийте список Name і виберіть у ньому ім'я потрібного блоку.
" Для вставки файлу клацніть на кнопці Browse (Огляд). Відкриється діалогове вікно Select Drawing File (Вибір файлу креслення). Вкажіть диск і папку, а потім виберіть файл. Попередній перегляд пропонується праворуч. Клацніть на кнопці Open (Відкрити).
3. У зонах Insertion point (Точка вставки), Scale (Масштаб) і Rotation (Поворот) встановіть або скиньте прапорці Specify On-Screen (Завдання параметрів на екрані). Потім введіть у діалогове вікно запитувану інформацію. Прапорець Specify On-Screen потрібно скидати в зазначених зонах у тому випадку, якщо ви будете задавати в діалогових вікнах у числовому виді параметри точки вставки, масштаб або кут повороту..
4. Встановіть прапорець Explode (Розчленований), якщо потрібно вставити блок у виді окремих об'єктів, а не у виді єдиного блоку.
5. Клацніть на кнопці ОК, щоб закрити діалогове вікно Insert (Вставка).
6. Якщо прапорець Specify On-Screen (Завдання параметрів на екрані) встановлений хоча б в одній зоні, AutoCAD попросить вказати

 
 

Цікаве

Загрузка...