WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → AutoCAD: робота з атрибутами (науковий реферат) - Реферат

AutoCAD: робота з атрибутами (науковий реферат) - Реферат

включити в область виділення об'єкти або блоки, що не відповідають заданому імені блоку, тегу або значенню атрибута, то вони не вибираються.
8. У відповідь на запит Enter string to Change: (Рядок для зміни:) введіть текстовий рядок, який потрібно змінити.
9. У відповідь на запит Enter new string: (Новий рядок:) введіть новий текстовий рядок для заміни старого.
Після зміни атрибутів, видимих на екрані, AutoCAD знову регенерує креслення і видасть список внесених змін.
Перевизначення атрибутів
За допомогою команди ATTREDEF (ПЕРЕАТР) можна перевизначити блок. Перевизначений блок може складатися з інших об'єктів і мати інші атрибути. Для перевизначення блоку виконайте ряд операцій.
1. Розчленуйте який-небудь блок з атрибутами. Якщо в ньому були вкладені блоки, які необхідно змінити, також розчленуєте їх.
2. Якщо потрібно додати атрибути, визначте їх і розмістіть на кресленні. Видаліть непотрібні атрибути.
3. Введіть команду ATTREDEF .
4. У відповідь на запит Enter name of Block you wish to redefine: (Введіть ім'я
переобумовленого блоку:) введіть потрібне ім'я блоку.
5. У відповідь на запрошення Select objects for new Block…(Виділіть об'єкти для нового блоку) виділіть об'єкти та атрибути, які потрібно включити.
6. У відповідь на запит Specify insertion base point of new Block: (Задайте базову точку вставки нового блоку:) виберіть базову точку для блоку.
AutoCAD обробляє зміни в такий спосіб.
" Якщо були створені нові атрибути, AutoCAD розмістить їх в усіх існуючих блоках та встановить для них значення за вмовчуванням.
" Атрибути, що не змінювалися, збережуть свої колишні значення для всіх існуючих блоків.
" Атрибути, не включені у визначення нового блоку, будуть вилучені з існуючих блоків.
Керування видимістю атрибутів
Якщо атрибут невидимий, то редагувати його не вдається по зовсім простій причині - його неможливо виділити. Команда ATTDISP керує видимістю атрибутів. Виберіть у меню View и Display и Attribute Display, а потім одну з перерахованих нижче опцій. Поточна опція (тобто опція, що визначає поточний режим) буде виділена в меню маркером (пташкою).
" Normal (Звичайний). Атрибути, створені як видимі, будуть видимі. Атрибути, створені як невидимі, будуть невидимі. Це режим за вмовчуванням.
" On (Вкл). Всі атрибути видимі.
" Off (Откл). Всі атрибути невидимі.
Після зміни поточного режиму AutoCAD регенерує зображення.
Приклад створення блоку з атрибутом
1. Створіть зображення майбутнього блоку.
2. Виконайте команду Draw и Block и Define Attributes…
3. Вкажіть режим атрибута в розділі Mode, введіть ім'я, підказку і значення (те яке буде виводитися за вмовчуванням) атрибута в розділі Attribute.
4. Вкажіть координати базової точки вставки атрибута в блоці Insertion Point вручну або встановіть курсор на кнопці Pick Point і зробіть клік лівою кнопкою миші. При цьому AutoCAD тимчасово розкриє робоче вікно креслення для визначення точки вставки атрибута. Зробіть клік лівою кнопкою миші в потрібній точці креслення.
5. Виберіть спосіб вирівнювання атрибута відносно вказаної раніше точки, стиль тексту, розмір і кут повороту тексту в блоці Text Option.
6. Після введення всіх необхідних даних зробіть клік на кнопці ОК.
7. Виділіть зображення разом з атрибутом і створіть блок.
Витягування даних з атрибутів
Після того як усі блоки з атрибутами вставлені у креслення, дані з цих атрибутів можна витягнути за допомогою команди ATTEXT. Спочатку потрыбно вказати, якы даны витягувати ы у якому форматы. Щоб це зробити, необхідно створити файл шаблона. Це звичайний текстовий (ASCII) файл, який можна створити за допомогою будь-якого текстового процесора (наприклад, Notepad Windows) і зберегти як файл типу Text Only або MS-DOS Text. Потім цей файл шаблона буде використовуватися AutoCAD для створення вихідного файла, який міститиме дані, що запрошуються.
Файл шаблона
Файл шаблона складається з двох стовпчиків. В першому містяться імена тегів атрибутів, а у другому код формата. По цьому коду AutoCAD визначає тип даних (числові або текстові) та їх допустиму довжину, а також точність для десяткових чисел. Для кода формата використовується наступний синтаксис:
Twwwppp
де Т - тип даних: N - для числових даних;
С - для текстових.
www - довжина числа (кількість символів у представленні), включаючи коми та десяткові крапки;
ppp - точність.
Для цілих чисел і всіх символьних даних у якості значення точності використовується 000.
Наприклад, для ціни $999.99 можна використовувати шаблон N006002. Тут N означає, що це числові дані; 006 означає, що ці дані можуть мати до шести символів, враховуючи десяткову крапку; а 002 задає точність - два знаки після десяткової крапки.
При створенні файлів шаблонів потрібні акуратність та дотримання кількох правил.
ў У шаблоні повинен бути щонайменше один тег атрибута.
ў Кожен рядок повинен бути унікальним. Не можна повторно включати один і той же атрибут.
ў Потрібно використовувати тільки пробіли для відокремлення двох стовпчиків - ніяких символів табуляції! (Відокремлювати стовпчики не обов'єзково; це робиться просто для наглядності).
ў Кожен рядок, включаючи останню, повинен закінчуватися символом кінця абзаца.
ў Не набирайте в кінці останнього рядка пробіли або додаткові символи кінця абзаца.
Кожен рядок файла шаблона стає стовпчиком у результуючому вихідному файлі. У шаблон файла можна вписати фіктивні рядки, щоб у результуючих стовпчиках з'явилися пробіли. Фіктивний рядок може бути, наприклад, таким:
DUMMY1 C002000
Оскільки кожен рядок повинен бути унікальним, то при вставці наступного фіктивного рядка, його потрібно назвати DUMMY2. Приведений зверху рядок утворює у вихідному файлі стовпчик шириною у два символи.
Якщо ви забули точні імена тегів, можна скористатися командою LIST для блока і продивитися інформацію про блок, у якій перераховані властивості всіх атрибутів, враховуючи ім'я тега.
Витягування атрибута
Після створення файла шаблона можна почати витягувати дані. Введіть команду ddattext . Відкриється діалогове вікно Attribute Extraction.
У розділі File Format (Формат файлу) можна вибрати формат вихідного файла:
ў Comma Delimited File (CDF)(Текст, розділений комами) відповідає файлу з комами між полями (стовпчиками);
ў Space Delimited File (SDF) (Текст, розділений пробілами) відповідає файлу з пробілами між полями (стовпчиками);
ў Drawing Interchange File (DFX) (Креслярський файл обміну) відповідає файлу у форматі DXF, але у файл включається тільки інформація про виділені блоки. Для цього формату файл шаблона не створюється.
Клацніть на кнопці Select Objects (Виділити об'єкти) - ви тимчасово повернетесь до креслення. Виділіть блоки, які потрібно включити у вихідний файл і натисніть .
Клацніть на кнопці Template File (Файл шаблона) і вкажіть створений файл шаблона.
Клацніть на кнопці Output File (Вихідний файл) і вкажіть ім'я вихідного файла, воно повинне відрізнятися від імені файла шаблона інакше файл шаблона буде переписаний.
Після вказання формату файла, вибору об'єктів та вказання файла шаблона і вихідного файла клацніть на кнопці OK - вихідний файл буде створено.

 
 

Цікаве

Загрузка...