WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → AutoCAD: засоби організації креслення (науковий реферат) - Реферат

AutoCAD: засоби організації креслення (науковий реферат) - Реферат

верхнього правого кута креслення або вказати її положення графічним курсором на екрані.
Для активізації контролюсистеми за встановленими межами креслення команду LIMITS необхідно повторити.
Перший запит системи у відповідь на команду:
Reset Model space limits:
Specify lower left corner or [ON/OFF] :
Введіть координати лівого нижнього кута або ... :
Можливі відповіді:
" ON включає контроль дотримання меж креслення, зберігаючи їхні поточні значення;
" OF виключає контроль дотримання меж креслення.
Команда створення шарів LAYER
Служить для створення шарів, призначення і модифікації їхніх параметрів.
Виклик команди: Format ==> LAYER.
Інструментальна панель: Object Properties ==>Layers.
Команда відкриває діалогове вікно Layer Properties Manager (рис. 2.2).
Вікно містить інформаційне поле, панель, шість кнопок і таблицю властивостей і режимів станів шарів. Інтерфейс вікна повністю відповідає стандартам додатків Windows.
У таблиці властивостей шарів можна змінювати ширину стовпців, перетягуючи границю заголовків, а щоб мінімізувати ширину стовпця, досить двічі клацнути мишею на цій же лінії.
Щоб вибрати кілька послідовних рядків зі списку, потрібно клацнути мишею на першому рядку, потім натиснути клавішу SHIFT і клацнути мишею на останньому рядку, що вас цікавить.
Щоб вибрати кілька несуміжних рядків зі списку, потрібно клацнути мишею на кожному рядку при натиснутій клавіші CTRL.
Щоб вибрати всі рядки або всі рядки, крім рядка, що описує властивості поточного шару, потрібно клацнути правою кнопкою миші на діалоговому вікні і зробити відповідний вибір з контекстного меню.
Щоб відмінити вибір, досить клацнути мишею у вільному просторі діалогового вікна.
Рис. 2.2. Діалогове вікно Layer Properties Manager
Панель Named Layer Filters діалогового вікна Layer Properties Manager дозволяє відфільтрувати список шарів за різними критеріями, перелік яких наведений у діалоговому вікні Named Layer Filters. Панель містить список, що розкривається, дві кнопки перемикача і кнопку виклику діалогового вікна Named Layer Filters.
Кожен шар, представлений у таблиці, описується його властивостями і режимом стану, крім того, у додатковому вікні Details діалогового вікна Layer Properties Manager наведені елементи керування властивостями і станом виділеного в таблиці шару. Вікно містить поле введення, чотири списки і шість кнопок-перемикачів.
Поле введення Name містить ім'я обраного в таблиці шару. У цьому ж полі можна перейменувати шар. Ім'я шару може мати до 255 символів, включаючи пробіли. Поле введення постачене контекстним меню.
Список, що розкривається, Color дозволяє встановити кольори шару. Список містить сім основних кольорів і кнопку More, що відкриває діалогове вікно Select Color (рис. 2.3).
Рис. 2.3. Настроювання кольорів об'єктів, що належать шарую
Діалогове вікно вибору кольору Select Color містить чотири панелі і одне поле введення Color, призначене для явного завдання індексу кольору, що задається.
Панелі дозволяють задавати потрібні кольори шляхом зазначення одного з кольорових квадратів, що містять всю палітру 255 кольорів системи AutoCAD. При зазначенні колірного квадрата в полі введення Color відображається індекс обраних кольорів.
Панель Standard Colors дозволяє вибрати один з дев'яти основних кольорів системи, що мають індекси від 1 до 9.
Панель Gray Shades містить кольори, що представляють відтінки сірого і такі, що мають індекси від 250 до 255.
Панель Full Color Palette містить всі інші кольори системи, що мають індекси від 10 до 249.
Панель Logical Colors містить дві кнопки для особливого способу завдання кольорів.
Кнопка ByLayer дозволяє привласнити об'єкту кольори того шару, у якому цей об'єкт розташований.
Кнопка ByBlock дозволяє привласнити об'єкту кольори (чорний або білий залежно від кольорів тла (фону)), прийнятий за вмовчуванням для об'єктів, що входять у блок.
Список Lineweight дозволяє встановити товщину ліній за вмовчуванням для об'єктів, що належать шару. Список містить числові значення товщини лінії від 0 до 2.1 мм і значення Default.
Список Linetype дозволяє встановити тип ліній за вмовчуванням для об'єктів, що належать шару. Список містить перелік попередньо завантажених у поточне креслення типів ліній. Якщо необхідний тип лінії в списку відсутній, він повинен бути завантажений у робоче середовище AutoCAD. Для цього у виділеному рядку таблиці властивостей і режимів стану шарів клацніть мишею по прямокутнику, що містить назву типу лінії. Потім у діалоговому вікні, що відкрилося, Select Linetype клацніть по кнопці Load, щоб відкрити діалогове вікно Load or Reload Linetype (рис. 2.4).
Рис. 2.4. Вибір типу лінії для об'єктів, що належать шару
Діалогове вікно Load or Reload Linetypes, використовується для завантаження нових типів ліній, містить поле введення, список Available linetypes і кнопку File.
Кнопка File дозволяє вказати за допомогою стандартного діалогового вікна вибору необхідний файл опису типів ліній. Такі файли мають розширення .LIN. Типи ліній, що відповідають російським стандартам, є у файлі acadiso.lin.
Поле введення призначене для явного завдання імені файлу опису типів ліній.
Список Available linetypes містить імена і описи всіх типів ліній, наявних у поточному LIN-файлі. Для завантаження необхідного типу лінії варто вибрати його ім'я в списку і натиснути кнопку ОК. Є також можливість одночасного завантаження декількох типів ліній. Для цього варто вказати в списку відповідні імена, утримуючи клавішу Shift. Доступне в поле Available linetypes контекстне меню дозволяє також виділити всі типи ліній або скасувати виділення всіх типів ліній.
Після того як новий тип лінії буде завантажений, його ім'я і опис відображаються в полі Loaded linetypes діалогового вікна Select Linetype.
Список Plot Style дозволяє визначити, як будуть викреслюватися об'єкти, що належать шару при одержанні твердої копії креслення.
Прапорець Off for Display дозволяє відображення об'єктів, що належать шару на екрані монітора.
Прапорець Lock for Editing дозволяє редагування об'єктів, що належать шару.
Прапорець Do Not Plot дозволяє креслення об'єктів, що належать шару, при одержанні твердої копії креслення.
Прапорець Freeze in All Viewports дозволяє відображення шару у всіх видових вікнах.
Прапорець Freeze in Current Viewport дозволяє відображення шару в активному видовому вікні простору листа.
Прапорець Freeze in New Viewports дозволяє відображення шару в знову створюваних видових вікнах простору листа.
Крім розглянутих засобів інструментальна панель Object Properties має три списки: Color Control, Linetype Control, Lineweight Control за допомогою яких можна оперативно змінювати кольори, тип і товщину лінії об'єктів, що належать шару. Крім того, кольори, тип і товщину лінії можна

 
 

Цікаве

Загрузка...