WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → AutoCAD: засоби організації креслення (науковий реферат) - Реферат

AutoCAD: засоби організації креслення (науковий реферат) - Реферат

також необхідно дотримуватися певних правил і дотримувативимог Єдиної Системи Конструкторської Документації.
Розробка проекту це колективна праця багатьох конструкторів різних підрозділів підприємства, тому на кожному підприємстві встановлюють стандарти для спільного застосування в конструкторській документації. Контролюються властивості шарів (найменування і призначення шару, кольори, тип і товщина ліній, що належать шару), розмірний і текстовий стилі, типи ліній і т.д. Система AutoCAD 2002 містить набір інструментів, що забезпечують відповідність стандарту підприємства всіх креслень, що дозволяє без втрат обмінюватися інформацією між підрозділами підприємства.
ЄСКД установлює накреслення і товщину ліній на кресленнях всіх галузей промисловості. Система AutoCAD 2002 містить набір типів ліній, що задовольняють її вимогам, а при необхідності можна створити власний набір типів ліній, використовуючи засоби AutoCAD. Нагадаємо, що найменша товщина ліній на кресленнях повинна бути 0,2 мм, а найменша відстань між лініями 0,8 мм.
Встановлення відповідності застосовуваного шрифту вимогам ЄСКД також сприяє більш передбачуваній роботі над проектом. Система AutoCAD 2002 дозволяє використовувати будь-який шрифт, що постачається з операційною системою Windows, а також велику кількість власних шрифтів. Однак, незважаючи на це, дуже часто доводиться створювати власні креслярські шрифти, щоб задовольнити вимоги нормоконтролю.
Система AutoCAD 2002 дозволяє створювати і зберігати розмірні стилі, що повністю відповідають правилам нанесення розмірів і граничних відхилень на кресленнях, установленим ЄСКД. У пакеті дозволене застосування різних кольорів для окремих частин розмірного блоку, різних способів відображення виносних і розмірних ліній, стилів стрілок і багато чого іншого. Форму і місце розташування розмірного блоку визначає великий набір системних змінних, однак в AutoCAD передбачені засоби, що значно скорочують час на їхнє настроювання.
Нарешті, при створенні робочого середовища необхідно подбати про настроювання режимів креслення, що встановлюють крок і фіксують напрямок переміщення графічного курсору, настроїти режим об'єктної прив'язки, включити фонову координатну сітку, що допомагає орієнтуватися на робочому полі креслення.
Крім того, перш ніж приступати до проектування, бажано створити набір форматів листів креслень, основний напис і додаткові графи до неї, передбачені ЄСКД, тому що середовище AutoCAD 2002 не містить цих елементів креслення.
Команди системи AutoCAD, що використовуються при створенні робочого середовища
Команди групуються відповідно до їхнього функціонального призначення, а також вказується їхня приналежність до того або іншого меню або інструментальної панелі. При описі способу виклику команди приводиться її повне ім'я, а потім у дужках вказується її псевдонім (скорочена назва команди, що служить для її прискореного виклику). Діалог з командою описується як для випадку використання відповідного діалогового вікна, так і у випадку застосування тільки командного рядка. Наприкінці опису звичайно приводиться ряд важливих зауважень.
Команда установки одиниць вимірювання UNITS
Дозволяє встановити формат і точність представлення лінійних і кутових одиниць.
Виклик команди: Format==>UNITS.
У відповідь на команду система відкриває діалогове вікно Drawing Units, що містить інформаційне поле і три панелі (рис. 2.1).
Рис. 2.1. Настроювання одиниць представлення лінійних і кутових величин на кресленні
Панель Length дозволяє настроїти формат і точність представлення лінійних одиниць вимірювання на кресленні. Вона містить два списки, що розкриваються.
Список, що розкривається, Туре містить перелік форматів:
" Architectural архітектурний формат одиниць вимірювання;
" Decimal десятковий формат одиниць вимірювання;
" Engineering технічний формат одиниць вимірювання;
" Fractional дробовий формат одиниць вимірювання;
" Scientific науковий формат одиниць вимірювання.
Список, що розкривається, Precision дозволяє призначити ступінь точності кількістю знаків після десяткової крапки. Припустимі значення 0 8.
Панель Angle дозволяє налаштувати формат і точність представлення кутових одиниць вимірювання на кресленні. Вона містить два списки, що розкриваються, і кнопку-перемикач.
Список, що розкривається, Туре містить перелік форматів:
" Decimal degrees градуси в десятковому форматі;
" Deg/Min/Sec градуси/хвилини/секунди;
" Grads гради;
" Radians радіани;
" Surveyor units топографічний формат.
Список, що розкривається, Precision дозволяє призначити ступінь точності кількістю знаків після десяткової крапки. Припустимі значення 0 8.
Прапорець Clockwise встановлює напрямок відліку позитивних кутів. За вмовчуванням (прапорець не встановлений) за позитивний напрямок відліку кутів прийнятий напрямок проти годинникової стрілки від позитивного напрямку осі X світової системи координат.
Панель Drawing Units for AutoCAD DesignCenter Blocks дозволяє або забороняє масштабувати блок, що вставляє в поточне креслення за допомогою AutoCAD Design Center, якщо одиниці вимірювання лінійних і кутових величин блоку не відповідають поточним значенням. Вибір у списку, що розкривається, пункту Unitless забороняє масштабування блоку.
Інформаційне поле Sample Output відображає поточний формат представлення лінійних і кутових величин.
Кнопка Direction відкриває діалогове вікно Direction Control, за допомогою якого можна змінити початок відліку кутових величин.
Система AutoCAD округляє значення лінійних величин відповідно до зазначеної точності.
Команда установки границь креслення LIMITS
Встановлює границі поточного креслення в просторі листа або в просторі моделі і дозволяє контролювати їхнє дотримання.
Виклик команди: Format ==>Drawing Limits.
У відповідь на команду система видає повідомлення, у якому просторі (листа або моделі) встановлені обмеження, а потім ідуть запит і список додаткових параметрів:
Reset Model space limits:
Specify lower left corner or [ON/OFF] :
Введіть координати лівого нижнього кута або ... :
Можливі відповіді на запит системи за вмовчуванням:
" натиснути клавішу ENTER, якщо поточні значення координат точки нижнього лівого кута креслення задовольняють користувача;
" ввести за допомогою клавіатури нові значення координат точки нижнього лівого кута креслення;
" вказати графічним курсором на екрані точку нового положення нижнього лівого кута креслення.
Другий запит системи:
Specify upper right corner :
Введіть координати правого верхнього кута :
Можливі відповіді на запит системи за вмовчуванням:
" натиснути клавішу ENTER, якщо треба залишити верхню праву межу креслення без зміни;
" ввести за допомогою клавіатури нові значення координат точки

 
 

Цікаве

Загрузка...