WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Робота з програмою Corel Draw - Реферат

Робота з програмою Corel Draw - Реферат

підменю опції Order.
Запам'ятаєте, що гарячим клавішам Ctrl+C і Ctrl+V з версії 4.0 більше не відповідають командам Combine і Convert to Curves. Відтепер вони виконують команди зв'язані з Clipboard: Copy і Paste, відповідно. Для Combine і Convert to Curves передбачені комбінації Ctri+L і Ctrl+Q.
Меню Effects (Ефекти)
Містить команди, що виконують спецеффекти DRAW - змішати, огорнути, нахилити, витягнути, додати об'єкту об'ємне зображення. Також це меню було доповнено новими командами - Contour і PowerLine , Lens і PowerClip . Відзначимо, що більшість гарячих клавіш підібрані нелогічно.
Меню Text(Техт)
Підтримує операції форматування і редагування тексту. Більшість кнопок керування зібране в Text roll-up вікні, але часом буває легше працювати з діалоговими вікнами. Опція Text to Path і її roll-up вікно є найбільше часто використовуваними зі спецеффектів DRAW.
3. Робота з пакетом Corel Draw.
a) Робота з об'єктами
Існує чотири методи для розташування об'єкта у файлі DRAW: створити новий об'єкт, імпортувати частину готових зображень, вставити об'єкт з іншої програми за допомогою Clipboard, чи з бібліотеки Symbols у режимі on-line. Незалежно від походження, усі ці об'єкти поводяться однаково, підкоряючи законам DRAW.
Закони DRAW:
o об'єкт можна виділити за допомогою мишки,
o об'єкт можна вільно переміщати по сторінці,
o розмір, орієнтацію і формат об'єкта можна легко змінити,
o об'єкт повинний мати контур, товщину і колір якого можна змінити,
o якщо ви малюєте замкнутий об'єкт, ви можете задати для нього готову модель кольору,
o ви можете роз'єднати об'єкти.
Тільки один тип об'єкта є виключенням, це растрові картинки, імпортування в DRAW. До растрових зображень не можна застосувати інструменти Заливання, Контурна лінія, їх не можна розєднати. Їх можна розгорнути, змінити їхній розмір і форму. Все інше підкоряється правилам CorelDRAW.
Створення, переміщення і зміна об'єктів
Якщо ви працювали з Windows, ви вже знаєте як створювати об'єкти. Ви вже можете створювати в DRAW еліпси і кола. Простий метод натискання кнопки мишки і буксирування - це усе, що потрібно. Створити лінії і криві Безье небагато складніше, і ця техніка розглядається в наступних двох главах.
Щоб почати роботу з об'єктами, вам потрібно знати як виконується одинарне натискання кнопки миші і подвійне натискання кнопки мишки. Натискання кнопки мишки один раз виділяє об'єкт на чи сторінці колір з палітри квітів. Подвійне швидке натискання виділяє файли в різних діалогових вікнах (Open, Import, Save, Export і т.д.). Виділений об'єкт завжди оточений маленькими чорними покажчиками по периметрі.
Метод натискання і буксирування є самим зручної. З його допомогою виконуються наступні дії:
o переміщення виділеного об'єкта, заповненого чи кольором затіненого: натисніть кнопку в будь-якім місці усередині об'єкта і переміщайте його;
o переміщення незаповненого об'єкта - натисніть кнопку в будь-якім місці контуру об'єкта і переміщайте його;
o поворот об'єкта: виділите його, клацніть мишкою на об'єкті ще раз, потім натисніть ліву кнопку мишки і тягніть, як би сватившись за одну зі стрілок.
Існують дві інші зручні команди для переміщення об'єктів. Це
Move control (керування рухом) у меню Effects/ Transform. Вона дозволяє
пересувати об'єкти з точністю до 0.1 крапки. І натискання клавіші Ctrl при
переміщенні об'єкта: об'єкт може переміщатися тільки нагору, вниз і в
сторони.
Ви можливо вже зустрілися з цим - DRAW не може сприйняти об'єкт, поки він не виділений. Якщо об'єкти прості і їх небагато - виділяти їхній просто. Якщо робочий простір переповнений, задача ускладнюється. Про виділення об'єктів у таких випадках ви довідаєтеся небагато пізніше.
Імпортування об'єктів
DRAW приймає майже усі файли, що ви їй указуєте. DRAW може сприйняти текстові файли, електронні таблиці, зображення з програм, що малюють, векторну графіку (і свою), і навіть зображення з конкуруючих програм. Ключовою вимогою DRAW є: дати спочатку вказівка типу чи файлу дозволити DRAW самої установити тип файлу. При неправильній указівці типу файлу виникне повідомлення про помилку і DRAW запропонує вам неї виправити.
Діалогове вікно File/Import, призначене для імпортування. Подібно більшості програм, DRAW очікує визначений формат, щоб позначити розширення імені файлу. Вам слід випливати прийнятим стандартам при створенні своїх файлів. Пропонуємо вам спробувати імпортувати один з файлів з директорії зображень (clip art).
Використання заповнення і контурів (Fills і Outlines)
Однієї з перших операцій є використання заповнення і контурів виділеного об'єкта. Колірна палітра розташована на екрані. Для Outline і Fill мається багато діалогових вікон і roll-ups. Але виконання основних функцій легко і доступно.
Створимо коло і заповнимо його блакитним кольором:
1. Використовуйте інструмент Ellipce для створення кола. Щоб намалювати правильне коло, утримуйте натиснутої клавішу Ctrl при буксируванні мишкою.
2. Знайдіть блакитний колір на колірній палітрі, розташованої в нижній частині екрана і натисніть ліву кнопку мишки.
3. Щоб контур кола став блакитним, скористайтеся правою кнопкою мишки.
Любою об'єкт може бути обведений контуром, але тільки закритий об'єкт може бути заповнений. Закритим є такий об'єкт, що має безупинний контур, наприклад, як чи коло прямокутник.
Довідатися більше про квіти і відтінки колірної палітри можна в роботі з діалоговими вікнами і roll-ups в інструментах Outline і Fill.
б) Основні функції для роботи з пакетом
Динаміка текстового потоку. Текстові параграфи Corel Draw поводяться так само, як текстові блоки Ventura Publisher чи текстові ланцюги PageMaker: текст може спокійно переходити з блоку в блок, зі сторінки на сторінку. При цьому, якщо текст в одному з блоків переформатуєтся,міняється його форма, або він просто редагується,- зміни переносяться в усі наступні блоки, що містять цей текстовий файл. Розриви в рядках автоматично змінюються. Оскільки зміни в текстових параграфах проходять швидше, ніж у художніх, ця особливість являє цінність (хоча деякі користувачі відзначають складності при роботі з багатосторінковими документами).
Прив'язка тексту до контуру (Text Enveloping). Звичайно, ця функція не настільки елегантна, як команда Text Wrap у PageMaker, однак Corel Draw цілком пристойно здійснює компонування тексту з різними об'єктами. Для оформлення тексту це виконується цілком природно - через виклик функції Envelope. Простіше, - ви працюєте з текстовим блоком як з будь-яким іншим об'єктом. Сама суть (форма) листа не змінюється, але міняється його сполучення з контурним об'єктом. Розташувавши текстовий блок навколо об'єкта, у вас виникає реальне відчуття того, що текст попросту полегшує об'єкт.
Текст усередині об'єкта
Це властивість не зовсім відповідає функції Paste Inside, при якій ви попросту заповнюєте рамку будь-якої форми і розміру текстом. Замість цього ви можете застосувати існуючу форму до текстового параграфа. Наприклад, ми могли б установити текстовий блок усередині еліпса , але DRAW цілком запозичила можливості функції Envelope. Якщо ви хочете розташувати текст, допустимо, усередині кола - ви створюєте контур (рамку) тексту, створюєте коло, а потім даєте вказівку, що контур повинний виглядати як коло. Таким чином, два кроки замість одного, однак можливості "окутування" об'єктів компенсують ці

 
 

Цікаве

Загрузка...