WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Робота з програмою Corel Draw - Реферат

Робота з програмою Corel Draw - Реферат

шрифтів Тире 1 і True Тире використовується для створення електронного продукту, а типографське устаткування дозволяє встановлювати мінімальний розмір шрифту, а потім змінювати його не змінюючи якості. Крім того, CorelDRAW дозволяє працювати з текстом також, як і з іншими об'єктами, при цьому можна використовувати всі спецеффекти.
Це властивість безсумнівна приводить до двох результатів: 1) користувач одержує задоволення від розширення можливостей маніпуляцією текстом; 2) у тих же користувачів виникає ефект відчуження в зв'язку з тим, що раніш вони не вникали в те, що відбувається насправді. Насправді CorelDRAW приніс значний прибуток.
2. Інтерфейс програмного пакету Corel Draw
Уздовж лівої сторони робочого вікна розташовані дев'ять прямокутників, що складають набір інструментів DRAW. Вони забезпечують доступ до основних команд і функцій програми.
Багато в чому успіх DRAW зобов'язаний своєму досить доступному і зрозумілому інтерфейсу. Навіть якщо ви ніколи не мали справу з графічними програмами, - намалювати прямокутник у DRAW не складе праці. Елементарного знайомства з основними прийомами (клацнути мишкою, вибрати інструмент і перевести курсор на сторінку, натиснути кнопку мишки і не відпускаючи неї малювати) досить для того, щоб створити не тільки прямокутники, але й овали, текстові блоки, лінії й об'єкти вільної форми. Освоюючи цей прийом, ви відразу ж довідаєтеся як збільшуються частини малюнка. Усі ці операції зводяться до простих правил.
o рядок заголовка, що відображає ім'я додатка і відкритого файлу;
o рядок меню, що забезпечує доступ до більшості функцій і команд програми;
o лінійки прокручування, для переходу в різні частини документа;
o кнопки зі стрільцями в правому верхньому куті екрана для розширення вікна
DRAW на весь екран, або згортання його до піктограми;
o кнопка керування у верхньому лівому куті для швидкого чи розгортання закриття DRAW.
Практично не можливо знайти Windows-програму, що не містить меню File (Файл) і Edit (Виправлення) на двох перших позиціях у рядку меню, чи в який відсутня панель піктограм, що забезпечують швидкий доступ до визначених команд і функцій. Усі меню DRAW працюють так, як звикли користувачі Windows. Меню розвертається за допомогою подвійного щиглика мишкою на ньому, чи натисканням комбінацію клавіш на клавіатурі. Цю комбінації складає підкреслена буква в назві меню і клавіша Alt.
Рядок Стану. Безпосередньо під панеллю інструментів DRAW резервує зону для спілкування з вами . Ця зона називається рядком стану (на вашому екрані рядок стани може розташовуватися внизу). Ліворуч у рядку відображаються поточні координати курсору, а також інформація про тім, чи активізована координатна сітка (Grid Snap), що є однієї з найбільше часто використовуваних функцій.
По центрі рядка стану відображається інформація про обраний (активізованому) у даний момент об'єкті. Інформація: "Curve on Layer I". Вибір об'єкта здійснюється натисканням кнопки мишки, після цього навколо об'єкта з'являються маркери у виді чорних квадратиків. Ви бачите ці маркери . Нехай вас не шокує слово "curve" - крива. Цей термін DRAW застосовує до всіх об'єктів і форм, оскільки крива - це основа програми CorelDRAW.
Праворуч у рядку дається інформація про зовнішні і внутрішні параметри зображення: гольф-клуб має наповнювач - 20% Black (чорний), контурні лінії мають чорний колір і товщину 5 point.
Прямокутник у правому куті рядка стану змінюється в залежності від змін в обраному об'єкті. Якби емблема гольфа-клуба була голубового кольору, то таким був би і тло прямокутника. Поміняйте контурну лінію з чорної на червону, а товщину збільшіть до 3 point, те ж відбудеться з контуром прямокутника. Коли об'єкти накладені один на іншою, єдиною підказкою про активізований елемент може виявитися цей маленький квадратик рядка стану.
Лінійки прокручування. Лінійки прокручування в DRAW працюють також, як у всіх Windows-програмах. Горизонтальні і вертикальні лінійки прокручування працюють однаково. Існує три способи переміщення екрана: малими порціями - щигликом мишки на стрілках; великими порціями - натисканням на сірих ділянках лінійки прокручування (до речі, тло вашої лінійки прокручування може бути іншим); на довільну відстань - буксируванням повзунка лінійки прокручування за допомогою мишки.
Палітра квітів. Внизу екрана розташована палітра квітів, що має схожий з лінійкою прокручування вид і принцип роботи. Палітра квітів дозволяє вам дуже легко змінювати колір внутрішнього тла об'єкта і контурних ліній. Більшість палітр мають велику колірну гаму, що не завжди можливо показати на екрані, тому перегляд квітів здійснюється за принципом роботи лінійки прокручування.
Меню File (Файл)
Це основне меню DRAW, через яке проходять усі файли. Як і у всіх Windows-програмах, це меню відкриває, зберігає, експортує, імпортує і друкує файли. Також воно містить доступ до каталогу зображень CorelMocaics і до утиліти керування квітами (Color Manager).
Зверніть увагу на підкреслені символи в меню, що дозволяють задавати виконання чи команди викликати діалогові вікна з клавіатури. Те ж саме можна зробити за допомогою комбінацій гарячих клавіш, що приведені тут же (Ctrl, Alt-комбінації).
Якщо яка-небудь опція меню неконтрастна - це означає, що доступ до неї в даний момент неможливий.
У нижній частині меню міститься список з чотирьох файлів, що відкривалися останніми.
Нагадаємо ще раз, якщо опція меню закінчується троеточием (...) - це означає, що вона має своє діалогове чи вікно roll-up вікно.
Меню Edit (Виправлення)
Це меню відповідає за зміни, дублювання, копіювання, видалення, розмноження, а також повторна чи дія скасування попереднього. Подібно всім програмам підтримуючим функцію OLE , у меню Edit містяться елементи роботи з Clipboard (буфер обміну), через який здійснюється обмін інформацією з іншими додатками.
Команда Clone з'явилася в DRAW 4.0. Вона дублює об'єкти, зберігаючи при цьому динамічний зв'язок з оригіналом: міняється оригінал - міняється копія.
На приведеному зображенні команди Paste і Paste Special доступні. Це означає, що в Clipboard є об'єкт, до якого їх можна застосувати.
Меню View (Вид)
Меню View є переробленим меню Display колишньої версії. Воно відповідає за усе, що відбувається з екраном. Його опції дозволяють контролювати стан інтерфейсу.
Виділений на малюнку новий елемент зі своїм допоміжнимменю, забезпечує керування імпортованою растровою графікою. Користувачу надається вибір між поліпшеним зображенням і швидкістю роботи машини.
Гаряча клавіша Ctrl+W дозволяє вам змінювати стан екрана (корисна при роботі зі складними і накладаючихся другом на друга об'єктами).
Меню Layout (Макет)
Здійснює контроль за такими фундаментальними параметрами як розмір сторінки і нумерація сторінок. Тут зібрані опції Grid (сітка), Guidelines (допоміжні лінії) і Page (сторінка) -установок, а також Roll-up вікна для Layers (рівні) і Styles (стилі).
Останніх три елементи активізують координатну сітку, покажчики й об'єкти, згідно установок.
Меню Arrange (Упорядкувати)
Виконує впорядкування, розташування, вирівнювання, збір, роз'єднання і з'єднання об'єктів. Командами Group, Combine чи Weld можна об'єднати два об'єкти. Більш оригінальним способом цю процедуру виконують нові команди Intersection і Trim.
Директиви по переносі об'єктів на передній план, чи ж навпаки - на задній, і деякі інші зібрані в

 
 

Цікаве

Загрузка...