WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Програма Microsoft Internet Explorer - Реферат

Програма Microsoft Internet Explorer - Реферат


Реферат на тему:
Програма Microsoft Internet Explorer
Теоретичні відомості
Усесвітня павутина або WWW є найпопулярнішим ресурсом Інтернету, яка включає колосальну кількість (понад мільярд) мультимедійних документів, відмінною особливістю яких окрім прекрасного зовнішнього вигляду є можливість посилатися один на одного. Це означає, що в будь-якому поточному документі є посилання, що реалізовують перехід на відповідні документи WWW, які при цьому фізично можуть бути розміщені на інших комп'ютерах мережі Інтернет. Простота і зручний графічний інтерфейс Всесвітньої Мережі сприяли надзвичайному зростанню популярності цього компоненту Інтернету. Часто користувачі навіть додають один і той же сенс Інтернету і Всесвітній Мережі. Насправді WWW - це тільки одна із служб Інтернету.
WWW (World Wide Web, всесвітня павутина) - сукупність взаємозв'язаних гіпермедійних документів.
Гіпертекст - множина окремих документів (сторінок), які мають посилання один на одного.
Гіпертекстове посилання - виділена частина документа, що реалізує перехід до іншого документа. Реалізується у вигляді підкресленого тексту, кнопки або картинки.
1.1. Інтернет-адреси і домени
Щоб розрізняти комп'ютери в Інтернеті, кожному з них привласнюється адреса, що є унікальним ланцюжком цифр або відповідне цьому ланцюжку символьне ім'я комп'ютера.
У Інтернеті є спеціальна організація, що займається перевіркою і видачею адрес.
При пересилці інформації протоколами TCP/IP використовується цифровий IP-адрес комп'ютера, що представляється чотирма десятковими числами, розділених крапкою, наприклад, 192.168.1.1.
IP-адреса - чотирьохбайтове двійкове число, що представляється у вигляді чотирьох десяткових чисел, розділених крапкою і що дозволяє однозначно ідентифікувати комп'ютер, підключений до Інтернету.
Проте недосвідченому користувачеві важко працювати з такою цифровою адресою, тому для зручності окрім цифрової адреси комп'ютера привласнюється доменна адреса у вигляді ланцюжка символів. Кожна частина доменного імені називається доменом. Кількість доменів може бути різним, але найчастіше їх від трьох до п'яти. Читається доменне ім'я справа наліво і розшифровується як послідовне уточнення адреси подібно до поштової системи адресування. Домен верхнього рівня розташовується в адресі правіше.
Доменна адреса - представлення адреси комп'ютера в Інтернеті у вигляді декількох ланцюжків символів (доменів), розділених між собою крапкою.
Звичайно, користувачеві Інтернету набагато зручніше використовувати доменні адреси, проте комп'ютерам все одно потрібний цифровий формат. Тому в Інтернеті існує база даних DNS, що зберігає інформацію про відповідність доменних і цифрових адрес, а також програма DNS-сервер, що здійснює автоматичне перетворення адрес.
Сервер DNS - програма, що здійснює перетворення доменної адреси в цифровий IP-адрес.
Для підключення до Інтернету необхідно звернутися до послуг спеціальних організацій - провайдерів послуг Інтернету. Це фірми, які спеціалізуються на наданні послуг з доступу в Інтернет. Вони сполучені з мережею Інтернет постійними високошвидкісними лініями зв'язку.
HTTP (HyperText Transfer Protocol, протокол передачі гіпертексту) - протокол, який використовує Web-клієнт для отримання Web-сторінки з Web-сервера.
FTP (File Transfer Protocol, протокол передачі файлів) - сховище і система пересилки будь-яких файлів.
Слід пам'ятати, що зручну Інтернет-адресу, що легко запам'ятовується, має велике значення для успішного Інтернет-проекту. Від вдало вибраної адреси залежить успіх і відвідуваність сайту. По-перше, проста адреса сайту легше запам'ятовується, чим складна і заплутана. По-друге, дуже часто користувачі потрапляють на сайти інтуїтивно. Наприклад, набрали в адресному рядку браузера www.books.ru - потрапили на сайт, що продає книги. Hermitage.ru - сайт Ермітажу, Mail.ru - пошта і т.д.
Для початку необхідного з'ясувати структуру Інтернет-адресу. Розглянемо таку адресу, як au.nung.edu.ua/metod/AutoCAD/Index.htm.
ua указує на те, що сайт зареєстрований в зоні uа, призначеною для України.
У Інтернеті використовуються основні зони (або домени першого рівня):
com - комерційні організації
edu - учбові заклади
gov - урядові організації
net - сервісні центри Інтернет
mil - військові організації
org - інші організації
або географічні домени
ru (Росія)
ua (Україна)
і т.д.
edu - домен другого рівня, вказує на приналежність до учбових організацій
nung - домен другого рівня, зареєстрований організацією у відповідних уповноважених органів, в нашому випадку, це домен nung належить Івано-Франківському національному технічному університету нафти і газу.
І, нарешті, au - це домен третього рівня, що посилає користувача на певний розділ www-сервера.
Далі слідує повний шлях metod/AutoCAD/Index.htm до необхідного файлу index.html у підкаталозі AUTOCAD каталога metod.
1.2. Знайомство з Microsoft Internet Explorer
Браузери (browsers) - дослідники (оглядачі) Всесвітньої Павутини (WWW). Це програми, що дозволяють знаходити і проглядати гіпертекстові документи, опубліковані в Мережі, на Вашому комп'ютері. Прикладами таких програм є: Netscape Navigator, Microsoft Internet Explorer, Ariadna, Opera, Firefox і т.п.
Основна функція Інтернет-браузера: знаходження і перегляд документів в Всесвітній Павутині. Ви можете також перекачувати з його допомогою будь-які файли з Мережі. У багато браузерів вже вбудовані поштові програми і редактори гіпертекстів. Слід враховувати при цьому, що важливими параметрами для оцінки того або іншого браузера є такі, як легкість настройки, зручність користування і відсутність конфліктів в роботі з іншими програмами.
1.2.1. Зовнішній вигляд
Рис.1 Зовнішній вигляд програми Internet Explorer
Рядок заголовок містить стандартні елементи вікна додатку Windows: кнопку системного меню, кнопки згортання і розгортання головного вікна, кнопку закриття

 
 

Цікаве

Загрузка...