WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Електронна пошта . Програма.Outlook Express - Реферат

Електронна пошта . Програма.Outlook Express - Реферат

Mail, MsMail, MS Internet Explorer, Netscape Navigator, Eudora тощо.
Вхід у поштові програми в системах колективного доступу захищений паролем, який треба зберігати в таємниці, оскільки послуги в Internet зазвичай платні, а також для захисту інформації.
Поштові системи фірми Microsoft мають подібні основні меню, що значно полегшує роботу з ними (рис. 1). Принципи роботи такі. Запустивши програму і відкривши новий файл, можна в основному вікні написати лист, відповідні цоля заповнити адресою адресата, адресами, кому висилати копії, а також темою листа. Щоб відправити лист, треба натиснути на кнопку Send (Відправити). На панелях інструментів є кнопки для редагування тексту, і роботи з файлами, а також кнопки для задання. таких параметрів.Увійшовши в поштову систему, потрібно оглянути рядок статусу, де зазначено, чи вам надійшов лист. Для прочитання листа треба натиснути на кнопку Open (Відкрити) і вибрати потрібний файл зі списку.
Листи для відсилання можна готувати заздалегідь на будь-якому комп'ютері і відправляти їх прямо з дискети, отримані листи можна зберігати в особистому каталозі, на дискеті або вилучати. Текст листа пишуть англійською мовою, українською якщо є певність у тому, що адресат зможе його прочитати (тобто має потрібний декодер) або транслітерацією, якщо такої певності немає (наприклад, якщо лист, відсилають за кордон). Лист повинен бути коротким, а додаткову інформацію (текст, графіку, музику) додають до листа як окремий файл (attachment). Поштова адреса має, наприклад, такий вигляд:
Обмін інформацією між користувачами через мережу Internet називається телеконференцією (режимом роботи з групами новин, службою новин, режимом UseNet). Для цього комп'ютер повинен мати прямий контакт (on-line) з сервером новин і відповідне програмне забезпечення: програму Trumpet News Reader або Netscape Navigator або MS Internet Explorer тощо. За допомогою телеконференцій можна швидко отримати повідомлення на задану тему або відіслати інформацію іншим учасникам. Наприклад, у конференції UA.BISNESS можна ознайомитися з діловими пропозиціями українських підприємців або опублікувати свою,пропозицію, а в конференції PVT.LVIV.MUSIC - ознайомитися з новинами музичного життя Львова чи поза його межами тощо. Щоб увійти в режим новин, треба виконати команду News - з'явиться вікно для роботи з групами новин. Знаючи адресу сервера новин (News Host), можна приєднатися до нього. Якщо відшукати в меню програми команду для доступу до груп новин (Group, Show тощо) і виконати її, то можна отримувати назви всіх груп на цьому сервері. Назви груп будуть у нижній або лівій половині екрана. Вони складаються зі слів чи їхніх скорочень, розмежованих крапками. Перше слово є стандартне. Воно несе інформацію про тематику групи, наприклад:
Підписку (Subscribe) на групу новин роблять так: вибирають потрібну групу і натискають на клавішу вводу - назва групи буде у верхній половині екрана або позначена . Можна відразу підписатися на декілька груп. Потрібну статтю з групи вибирають таким же чином: виокремлюють групу і натискають на клавішу вводу - з'являється список статей групи. З нього вибирають одну і знову натискають на клавішу вводу - на екрані відобразиться текст. Його можна записати на свій диск (Save), переслати поштою (Forward), висловити свою думку і розмістити її у файлі на еервері для загального доступу (Post), відповісти персонально авторові (Article) тощо.
Ще одним застосуванням Internet e FTP-технологія (File Transfer Protocol), яка призначена для пересилання файлів між FTP-серверами. Для доступу до цих файлів потрібно знати їхні повні адреси такого вигляду:
//.
За допомогою команди ftp , яку дають у командному рядку операційної системи, можна отримати доступ до сервера, незахищеного паролем. З'єднавшись з сервером і отримавши запрошення ftp>, командою
get /
отримують на свій комп'ютер файл, якщо він був безоплатним (інакше вам запропонують оплатити за файл певну суму).
Щоб розташувати на відкритому ftp-сервері свій файл, треба виконати команду
put /.
Для автоматизації шукання файлів на ftp-серверах є спеціальні програми (Archie-сервіс, CuteFTP тощо).
Окрім ftp-серверів, є ще Gopher-сервери, де зберігається текстова інформація: довідкові матеріали, каталоги книжок, адреси. Для роботи з ними є програма Gopher, яку запускають командою gopher
Останніми роками інтенсивно розвивається нова технологія розміщення і доступу до інформації на серверах - WWW-технологія (World Wide Web - всесвітня павутина). Вона здібезпечує
? роботу з гіпертекстовою інформацією і мультимедійною формою її подання: текст, звук, графіка, відеозображення;
? універсальний доступ - доступ до документів на серверах різних типів (FTP, Gophep тощо),
Гіпертецст (гіпертекстова технологія) - це спосіб ієрархічної організації інформацїї, яка може бути на одному чи багатьох серверах, зв'язок між якими забезпечують гіпертекстові посилання в: системі НТТР-лрртоколу (HyperText Transfer Protocol).
Гіпертекстоее посилання - це короткий підкреслений і виокремлений іншим кольором текст у документі, картинка чи інший елемент, клацнувши на якому мишею отримують доступ до файлу іншого документа, звукового файлу, відеофайлу.
Документи в WWW однозначно відшукують за уніфікованою адресою документа (URL), яка має такий загальний вигляд:
://///
Типи основних інформаційних просторів такі:
http WWW-простір;
ftp FTP-простір;
gopher Gopher-простір; .
news UseNet-простір;
mailt простір адресів e-mail;
file простір файлів.
Наприклад, набравши команду http://www.yahoo.com, можна отримати доступ до пошукової системи (каталога) Yahoo, а звернув шись за адресою news://biz.books.technical - список новинок у галузі технічної літератури.
Для зручної роботи користувача в WWW-просторі є спеціальні програми перегляду файлів - броузери: MS Internet Explorer (рис. 1), Opera (рис. 2), Mosaic. Їхня функція полягає в доставці на комп'ютер користувача файлу, замовленого за його URL-адресою. Отримавши документ, його треба переглянути, записати на диск або в фонд швидкого доступу (Hotlist чи Bookmarks), або ж, у разі потреби, надрукувати. Броузери також дають змогу пересилати електронну пошту і редагувати документи за допомогою кнопок панелі інструментів чи команд основного меню.Основні правила відшукання файлів за URL-адресами такі. Запустивши програму, відкривають новий файл. Щоб отримати шуканий файл, URL-адресу вводять у текстове поле Location чи Address і натискають на кнопку Open чи вводу. Потрібно стежити за інформаційним рядком внизу екрана, де висвітлюються дані про те, скільки кілобайт інформації уже надійшло, а скільки ще повинно надійти (часто це триває довго). Отримавши файл, гортають його за допомогою гіпертекстових посилань. Повернутись на попередню сторінку можна за допомогою кнопки Back, a перейти на наступну - Forward.

 
 

Цікаве

Загрузка...