WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Комп'ютерна графіка. Види комп'ютерної графіки (Компас, CorelDRAW) - Курсова робота

Комп'ютерна графіка. Види комп'ютерної графіки (Компас, CorelDRAW) - Курсова робота

клацанням.
При малюванні лінії або при виборі лінії клацанням (інструментом Pick (Покажчик)) з'являється панель властивостей ліній. Якщо лінія не закрита, в панелі властивостей можна буде бачити кнопку Auto-Close Curve . Клацання по цій кнопці замикає контур будь-якого вибраного об'єкту-лінії. Якщо завершальний вузол лінії помістити поверх іншого (наприклад, першого), автоматично утворюється закритий контур (те ж відбувається в ході створення контура інструментом Bezier - див. нижче). В цьому випадку кнопка Auto-Close Curve не потрібна і вона буде відключена.
Довільні лінії
Довільні криві лінії, як і прямі, малюються інструментом Freehand (Крива). Як показано вище, процедура малювання прямих і ламаних ліній і контурів достатньо проста: клацай собі мишею і все виходить саме собою. З малюванням кривих ліній справа йде і простіше, і складніше: потрібно натискувати кнопку миші і тягнути курсор в потрібному напрямі, як олівець. Тут вимагається набити руку, але все одно одержати в точності те, що потрібне, буде дуже складно, якщо взагалі можливо.
Намалювати що-небудь серйозне мишею важко навіть кваліфікованому художнику. Тут на допомогу приходять могутні інструменти: CorelDRAW надає цілий ряд способів підкоригувати окремі невдалі фрагменти. З їх допомогою можна одержувати скільки завгодно складні контури. Взагалі ж CorelDRAW - програма з безліччю "ступенів свободи", а процес малювання ілюстрації частіше за все зводиться до коректування і видозміни різних заготівок - вже є або тут же оперативно створюваних. (Див. розділ "Вузлове редагування графічних об'єктів".)
Прямокутники, квадрати і трикутники
Прямокутники, квадрати і трикутники створюються за допомогою інструментів Rectangle (Прямокутник) і Polygon (Багатокутник).
Щоб намалювати прямокутник або квадрат, потрібно:
1. Відкрити спливаючу панель Graphic Tools і вибрати інструмент Rectangle QJ.
2. Встановити курсор в початкову позицію малювання.
3. Клацнути мишею і позначити на полотні сторінки прямокутник необхідного розміру і контурів.
4. Квадрат - окремий випадок прямокутника (прямокутник з рівними сторонами). Щоб при малюванні прямокутника виходив квадрат, потрібно при цьому утримувати натискуючою клавішу .
Інструмент Rectangle (Прямокутник) створює фігури, орієнтовані строго по вертикальній і горизонтальній осям. Щоб намалювати прямокутник, повернений на деякий кут, потрібно вибрати інструмент 3 Point Rectangle (3-точковий прямокутник).
1. Клацнути в потрібному місці області ілюстрації.
2. Утримуючи кнопку миші, протягнути покажчик, задаючи орієнтацію прямокутника.
3. Клацнути і задати величину і напрям сторін прямокутника. Намалювати трикутник можна двома способами: інструментом Rectangle (Прямокутник) або Polygon (Багатокутник).
Перший спосіб:
1. Відкрити спливаючу панель Graphic Tools і вибрати інструмент Polygon (Багатокутник).
2. Встановити курсор в початкову позицію малювання.
3. Клацнути мишею і позначити,на полотні сторінки багатокутник необхідного розміру.
4. Клацнути багатокутник правою кнопкою миші і в контекстному меню вибрати Properties (Властивості).
5. У вікні докера Object Properties (Властивості об'єкту) відкрити вкладку Polygon (Багатокутник).
6. Ввести 3 в полі Number points (Число вершин/сторін).
7. Натискувати кнопку Apply (Застосувати).
Другий спосіб:
1. Відкрити спливаючу панель Graphic Tools і вибрати інструмент Rectangle Зш.
2. Встановити курсор в початкову позицію малювання.
3. Клацнути мишею і позначити на полотні сторінки прямокутник необхідного розміру і контурів.
4. В меню Arrange (Упорядкувати) вибрати команду Convert To Curves (Конвертувати в криві) або вибрати прямокутник і на панелі властивостей натискувати кнопку Convert To Curves (Конвертувати в криві) HI.
5. Використовуючи інструмент Shape (Форма) вибрати вузол в будь-якому кутку прямокутника.
6. Натискувати кнопку Delete Node(s) (Видалити вузли) В 1 на панелі властивостей.
Еліпси і круги
Для створення еліпсів і кругів служить інструмент Ellipse (Еліпс)
Щоб намалювати еліпс, потрібно:
1. Відкрити спливаючу панель Ellipse Tools і вибрати інструмент Ellipse (Еліпс).
2. Встановити курсор в початкову позицію малювання.
3. Клацнути мишею і позначити на полотні сторінки еліпс необхідного розміру і форми.
4. Щоб створити точний круг (еліпс з одним радіусом), потрібно при малюванні утримувати натискуючою клавішу .
Інструмент Ellipse (Еліпс) створює фігури, орієнтовані строго по вертикальній або горизонтальній осям. Щоб намалювати еліпс, повернений на довільний кут, потрібно вибрати інструмент 3 Point Ellipse (3-точковий еліпс) Далі:
1. Клацнути в потрібному місці області ілюстрації.
2. Утримуючи кнопку миші, протягнути покажчик, задаючи орієнтацію еліпса.
3. Клацнути і задати величину і напрям осей еліпса.
Багатокутники і зірки
Багатокутник - це графічний об'єкт з трьома або більше сторонами.
Процедура створення багатокутників інструментом Polygon (Багатокутник) в цілому описана вище в розділі "Прямокутники, квадрати і трикутники" - перший спосіб створення трикутника. Фігура за умовчанням для інструменту Polygon (Багатокутник) - п'ятикутник. Кількість сторін фігури, яка створюється інструментом Polygon (Багатокутник), можна міняти. Максимальна кількість сторін багатокутника - 500.
Щоб змінити кількість сторін готового об'єкту-багатокутника, потрібно:
o вибрати об'єкт і в панелі властивостей в полі із списком Number Points on Polygon (Число вершин/сторін) встановити необхіднукількість сторін або
o клацнути по об'єкту правою кнопкою миші, в контекстному меню вибрати Properties (Властивості). Потім у вікні докера Object Properties (Властивості об'єкту) відкрити вкладку Polygon (Багатокутник) і ввести або встановити кількість сторін в полі із списком Number points (Число вершин/сторін).
Для зміни кількості сторін інструменту Polygon (Багатокутник) за умовчанням потрібно вибрати його в наборі інструментів і в меню Tools (Сервіс) вибрати Options (Параметри). Потім в розділі Toolbox вікна діалогу Options (Параметри) вибрати Polygon Tool (Багатокутник) і ввести або встановити кількість сторін в полі із списком Number Points/Sides (Число вершин/сторін). Після цього всі об'єкти, створювані даним інструментом, матимуть встановлену кількість сторін.
Інструмент Polygon (Багатокутник) можна також використовувати для малювання зірок або опукло-увігнутих багатокутників. Для створення таких об'єктів потрібно:
1. Клацнути по інструменту Polygon (Багатокутник) в наборі інструментів і в меню Tools (Сервіс) вибрати Options (Параметри).
2. У вікні діалогу Options (Параметри) встановити перемикач Star (Зірка) або Polygon as Star (Багатокутник як зірка).
3. В полі із списком Number points/sides (Число вершин/сторін) встановити кількість сторін об'єкту.
4. При зміні значення регулятора Sharpness (Гострота кутів) зірка виходить більш менш загостреною (це відразу видно у вікні перегляду справа).

 
 

Цікаве

Загрузка...