WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Комп'ютерна графіка. Види комп'ютерної графіки (Компас, CorelDRAW) - Курсова робота

Комп'ютерна графіка. Види комп'ютерної графіки (Компас, CorelDRAW) - Курсова робота

маркері. Панель команд можна просто повісити над вікном ілюстрації, а можна пристикувати до бічної або нижньої межі вікна. Коли панель команд плаваюча (не пристикована), вона придбаває титульний рядок, в якому указується склад її команд, інструментів або властивості якого об'єкту вона представляє.
Окрім розглянутих вище елементів вікна CorelDRAW, не можна не згадати про специфічні для CorelDRAW 9 управляючі компоненти - діалогових вікнах докер (docker).
Докер (зустрічається також "закріплення") - діалогове вікно, що містить контекстний набір зв'язаних елементів управління, призначених для виконання деякого набору задач (установка властивостей об'єктів, параметрів інструментів, ефектів). В звичайному стані докери пристиковані до правої кромки вікна ілюстрації, але можуть бути і плаваючими. На відміну від звичайних вікон діалогу, вікно докера є немодалъним, тобто залишається на екрані і після вживання до об'єкту проведених змін. Це дозволяє проводити обробку графіки, не відкриваючи докер повторно. В цьому випадку ефект змін видний відразу і його можна тут же відкоректувати.
Якщо плаваючий докер не використовується, його можна скрутити, щоб залишився видний тільки його заголовок. Для цього потрібно клацнути по стрілці в заголовку докера. Щоб скрутити закріплений докер, потрібно клацнути по кнопці з двома стрілками.
У вікно наявного докера можна додавати інші до тих пір, поки не буде сформована потрібна група; при цьому активним в кожний момент може бути тільки один докер. Докери як і раніше можуть використовуватися як окремі незалежні елементи управління, але їх угрупування дозволяє в одному вікні працювати з декількома докерами. Необхідний докер у вікні можна вибрати, клацнувши по ярличку відповідної вкладки.
Для відкриття додаткових докерів потрібно вибрати відповідний пункт підміню Dockers (Докери) меню Window (Вікно).
Перетворити пристикований докер в плаваючий і навпаки, а також перемістити його можна, потягнувши мишею за ярличок вкладки, рельєфні ризики переміщення або рядок заголовка або просто двічі клацнувши по заголовку.
Навігатор - в нижньому правому кутку вікна ілюстрації є кнопка, що відкриває невелике вікно, в якому сторінка ілюстрації представлена в малому масштабі. При роботі із зображенням в основному вікні у великому масштабі, коли весь малюнок не видний, або за наявності великої кількості об'єктів на робочому столі за допомогою навігатора дуже зручно переміщатися по ділянках малюнка або об'єктах.
4.3.Настройка початку сеансу CorelDRAW 9
В CorelDRAW є можливість встановити, що повинне відбуватися при запуску програми. Зробити це можна у вікні діалогу Options (Параметри). Для цього потрібно:
1. В меню Tools (Сервіс) вибрати команду Options (Параметри).
2. У вікні Options (Параметри) в списку категорій зліва відкрити категорію Workspace (Робочий простір) (клацнути по значку " + ") і далі вибрати General (Загальні).
3. В списку On CorelDRAW start-up (При запуску), що розкривається, вибрати один з наступних елементів:
o Welcome Screen - відкрити вітальне вікно (див. мал. 1.1);
o Nothing - запустити тільки CorelDRAW, не відкриваючи ніяких файлів;
o Start а New Document - відкрити нову ілюстрацію, використовуючи умолчательный шаблон;
o Open an Existing Document - відкрити вікно діалогу Open, в якому можна вибрати для роботи існуючу ілюстрацію або документ;
o Open Last Edited Document - відкрити останню ілюстрацію, з якою працював користувач;
o Select а Template - відкрити вікно діалогу New From Template для вибору шаблона (див. нижче);
o Start CorelTUTOR - запустити повчальну програму CorelDRAW.
Закриття документів і вихід з CorelDRAW
Команда Close (Закрити) меню File (Файл) або меню Window (Вікно) закриває активний документ, але залишає програму CorelDRAW 9 відкритої. Команда Close All (Закрити все) меню Window (Вікно) закриває всі відкриті ілюстрації, але знову ж таки залишає CorelDRAW 9 відкритою. Команда Exit (Вихід) меню File (Файл) закриває всі відкриті ілюстрації, а також завершує роботу CorelDRAW 9.
При закритті документа або виході з CorelDRAW відкривається вікно з пропозицією зберегти зміни.
4.4.Створення графічних об'єктів
Графічні об'єкти CorelDRAW створюються за допомогою інструментів малювання, зібраних в наборі інструментів. Знов створені об'єкти полягають в рамку вибору з маркерами зміни розмірів - маленькими квадратами на рогах і сторонах рамки. Всім графічним об'єктам спочатку призначаються поточні заливка, ширина і колірні атрибути контура.
Після створення графічного об'єкту в ньому можна швидко провести зміни мишею або використовуючи панель властивостей об'єкту або вікно докера Object Properties (Властивості об'єкту). У вікні властивостей можна дістати доступ до параметрів контура і заливки, розмірних характеристик вибраного об'єкту, даних для публікації в Інтернеті і багатьох інших установок (див. відповідні розділи книги). Щоб відкрити це вікно, потрібно вибрати графічний об'єкт, клацнути по ньому правою кнопкою миші і в контекстному меню вибрати команду Properties (Властивості) або в меню Window (Вікно) вибрати команду Dockers (Докери) | Properties (Властивості).
Прямі і ламані лінії
Curve Flyout Freehand (Крива) разом з інструментом вибору Pick (Покажчик), - один з інструментів Corel DRAW, що часто використовуються. Цей інструмент застосовується для малювання як складних контурів, так і просто прямих ліній. Інструмент Freehand (Крива) можна вибрати із спливаючої панелі, яка також включає такі інструменти, як Крива Безье, Artistic Media (Живопис), Pen (Авторучка), Polyline (напівлінія), 3-Point Curve (3-точкова крива), Interactive Connector Line (Інтерактивна сполучна лінія), Dimension (Розмір). Інструмент Ріпи (Авторучка)поєднує властивості інструментів Freehand #@: і Крива Безье.
Для створення прямої лінії потрібно:
1. Вибрати з набору інструментів інструмент Freehand (Крива).
2. Клацнути де-небудь в межах сторінки ілюстрації (а можна і зовні неї), щоб позначити початок лінії.
Клацнути в потрібному місці знову, щоб вказати кінець лінії. CorelDRAW сполучає ці дві крапки прямою лінією і оточує лінію маркерами виділення.
Щоб видалити створену лінію (як і будь-який інший об'єкт), потрібно вибрати інструмент Pick (Покажчик) ftj|fj, вибрати лінію і натискувати клавішу на клавіатурі.
Щоб намалювати строго вертикальну або горизонтальну лінію, потрібно при клацаннях утримувати клавішу . Лінія при цьому обертатиметься навкруги першої крапки не плавно, а з дискретністю 15°. Тобто таким же чином можна намалювати багато паралельних ліній під кутом, наприклад, 60° або 75°.
За допомогою інструменту Freehand (Крива) можна також малювати різні ламані лінії і цілі фігури. Для створення ламаної лінії потрібно спочатку клацнути один раз, щоб вказати початок лінії, але потім потрібно двічі клацати в кожному вузлі лінії. Кожне таке подвійне клацання створює новий відрізок лінії. Якщо така процедура малювання не уривається, то відрізки цих ліній складатимуть загальний об'єкт. Закінчується ця зигзагоподібна лінія останнім одним

 
 

Цікаве

Загрузка...