WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Комп'ютерна графіка. Види комп'ютерної графіки (Компас, CorelDRAW) - Курсова робота

Комп'ютерна графіка. Види комп'ютерної графіки (Компас, CorelDRAW) - Курсова робота

програма і, щоб успішно в ній працювати, її потрібно вивчати. З тими ж, хто не пошкодує декількох годин на пізнання основ CorelDRAW 9, ця програма залишиться назавжди, ставши незамінним помічником і віддаючи сторицею за їх працю і завзятість. Щодня щось нове тут зможе відкривати для себе як користувач, так і досвідчений професіонал - дизайнер, що починає, розробник Web-страниц* художник.
В CorelDRAW 9 є розвинені засоби автоматизації операцій, які дозволяють виконувати роботу над документом набагато ефективно і швидше. Якщо користувач знаходить, що в CorelDRAW 9 йому доводиться часто повторювати деяку задачу або послідовність складних або повторюються кроків, то ці дії можна автоматизувати. Записавши одного разу натиснення клавіш, дії мишею, вибори в меню і панелях інструментів, можна потім повторно програвати запис кожного разу, коли вимагається виконати ті ж кроки.
Комбінація дій зберігається у вигляді макросів або макрокоманд - груп команд мови програмування Visual Basic для додатків (VBA). Макрос можна зберегти і застосовувати його пізніше в тому ж або інших документах. Сама процедура створення макросів також автоматизується шляхом запису дій користувача безпосередньо при їх виконанні.
Якщо створюється серйозний багатосторінковий документ - буклет, рекламний проспект - те створення і доведення ілюстрацій зажадає багато праці і часу. Одержавши вдалий остаточний варіант, користувач схоче одержати адекватний висновок у вигляді твердої копії.
CorelDRAW 9 забезпечує обширні можливості як для настільної, так і для виробничого друку документів. Користувач має повний контроль над процесом друку, розміром і позиціонуванням завдання на друк, порядком і орієнтацією сторінок.
Одна з ключових сильних позицій CorelDRAW 9 - можливість публікувати документи в декількох форматах. За допомогою CorelDRAW 9 один і той же документ може бути направлений як на друкарський висновок, так і опублікований в електронному вигляді - у форматах для Інтернету або для Adobe Acrobat. Публікація в Інтернеті можлива шляхом перетворення документа у формат HTML з упровадженням в нього експортованих графічних файлів, описів інтернет-об'єктів або анімацій формату Macromedia Flash. Після створення такої публікації її файли готові для розміщення на Web-сервері, звідки вони можуть бути доступні користувачам Інтернету.
При публікації в Adobe Acrobat створюється електронний документ в переносимому форматі PDF (Portable Document Format), доступний для перегляду за допомогою програми Acrobat Reader. Публікація у форматі PDF - платформо-залежна: оригінальний вид документа підтримуватиметься на цілому ряду програмно-апаратних платформ.
Процедури підготовки і публікації ілюстрацій в Інтернеті і електронному вигляді освітлюються в книзі вельми детально.
Як процесор векторної графіки, CorelDRAW 9 забезпечує також широкі можливості маніпулювання растровими малюнками і інтеграції їх в документ. Проте, CorelDRAW не призначена для повномасштабної роботи з растровими чинами, зокрема, створення і редагування окремих ділянок образу - для цього є спеціальні програми. Якщо користувачу буде потрібно працювати виключно з растровими об'єктами - він у всеозброєнні. В його розпорядженні PHOTO-PAINT - могутня програма для створення і редагування растрових малюнків і скануючих фотографій і ілюстрацій.
При запуску CorelDRAW після стартового екрану з'являється вітальне вікно CorelDRAW, що пропонує вибрати подальшу дію.
Кнопки в цьому вікні дозволяють (зліва направо, зверху вниз):
o створити нове вікно для розробки графіки;
o відкрити останній графічний файл, з яким працював користувач;
o відкрити вікно діалогу Open (Відкрити), в якому можна вибрати будь-який збережений раніше файл графічного образу;
o вибрати один з безлічі наданих фахівцями Corel шаблонів документів, з яких можна почати розробку;
o вибрати декілька категорій повчальних турів;
o дізнатися про нові функції і можливості даної версії CorelDRAW;
o посилання www.designer.com переносить користувача на веб-сайт з величезною кількістю технічної інформації, ресурсів і матеріалів для співтовариства розробників.
4.2.Компоненти екрану CorelDRAW
Крім елементів, стандартних для вікон додатків Windows (титульний рядок, меню, панель інструментів, смуги прокрутки), в екрані CorelDRAW можна виділити наступні компоненти:
Вікно ілюстрації - вся біла робоча область вікна, обмежена зверху панеллю властивостей або лінійкою, зліва набором інструментів або лінійкою, знизу рядком стану і справа палітрою кольорів. В будь-якому місці вікна ілюстрації можна створювати графіку.
Друкована область ілюстрації (віртуальна сторінка) - роздягнув вікна ілюстрації, обмежений "листом паперу" з тінню. Це та частина композиції користувача, яка потрапить на тверду копію при виробничому друці документа.
Робочий стіл - графічні образи, які не вимагається друкувати (але потрібно зберегти), можна розташувати в області вікна ілюстрації зовні сторінки ілюстрації на робочому столі (об'єкт Desktop). Якщо в документі створено декілька сторінок, то об'єкти, розташовані на робочому столі, відображаються при переході до будь-якої сторінки.
Набір інструментів розташовується зліва від вікна ілюстрації. В цій панелі зібрані всі інструментальні засоби CorelDRAW, призначені для створення і редагування графічних об'єктів. Якщо на секунду затримати курсор над будь-яким з інструментів набору, з'явиться контекстна підказка з назвою інструменту. Крім того, при цьому в рядку стану CorelDRAW виводить текст з коротким описом дії цього інструменту.
Панель властивостей (property bar) - вид контекстної панелі інструментів, яка містить інформацію щодо будь-якого об'єкту, вибраного у вікні ілюстрації, або щодо інструменту, вибраного в наборі інструментів. Якщо нічого не вибрано, панель властивостей показує поточні установки сторінки ілюстрації: формат і розмір листа, його орієнтацію і інші дані.Панель властивостей, так само як і набір інструментів, можна перемістити в будь-яку точку екрану. При цьому вона стає плаваючою панеллю інструментів із заголовком.
Групи інструментів. Деякі значки в наборі інструментів містять в нижньому правому кутку невелику стрілку. Такі значки представляють групу однорідних інструментів. Якщо клацнути і утримувати курсор на таких кнопках, з'являється невелика панель (flyout), в якій можна вибрати інший інструмент даної групи. Наприклад панель з інструментами інтерактивних ефектів: Перетікання, Оболонка, Видавлювання, Тінь і інші. До наступного звернення до даної групи її представлятиме в наборі інструментів останній вибраний інструмент.
Всі згадані панелі, включаючи рядок меню і групи інструментів, потрактують і управляються в додатках Corel як компоненти одного класу - "панелі команд" (command bar). Всі панелі команд можуть "плавати" за площею екрану. Щоб відірвати, наприклад, панель властивостей від її того, що стандартного розташовує під панеллю інструментів, потрібно або клацнути мишею по маркеру переміщення панелі (дві рельєфні вертикальні лінії зліва) і далі потягнути курсор, або просто двічі клацнути на цьому

 
 

Цікаве

Загрузка...