WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Комп'ютерна графіка. Види комп'ютерної графіки (Компас, CorelDRAW) - Курсова робота

Комп'ютерна графіка. Види комп'ютерної графіки (Компас, CorelDRAW) - Курсова робота

або натискуйте кнопку Перервати команду на Панелі спеціального управління.
Потім викличте з контекстного меню команду Закінчити ескіз або натискуйте кнопку Закінчити ескіз на Панелі управління.
Система повернеться в режим тривимірних побудов.
Ескіз, побудова якого тільки що закінчена, підсвічуватиметься у вікні деталі і виділений в Дереві побудови.
Після цього необхідно вказати, яким способом вимагається переміщати ескіз в просторі для отримання підстави потрібного типу, тобто вибрати вид формоутворювальної операції.
Деталь-Заготовка
Зручний прийом моделювання виробів, які відрізняються лише деякими конструктивними елементами - використовування як підстава деталі раніше підготовленої моделі (вона називається заготівкою).
Модель деталі, яку вимагається використовувати як підстава іншої деталі, повинна бути сформована і записана на диск у файл з будь-яким ім'ям.
Для того, щоб використовувати готову модель деталі як підстава поточної деталі, викличте з меню Операції команду Деталь-заготівка... або натискуйте кнопку Деталь-заготівка на Інструментальній панелі.
Команда Деталь-заготівка... доступна, якщо в поточній моделі ще немає підстави деталі.
Після виклику команди на екрані з'являється стандартний діалог вибору файлів. Виберіть в ньому потрібний каталог і вкажіть ім'я файлу, що містить деталь. Зображення вказаної деталі з'явиться у вікні проглядання діалогу. Якщо файл деталі-заготівки вибраний вірно, натискуйте кнопку Відкрити.
На екрані з'явиться діалог вибору способу вставки заготівки.
Ви можете вставляти в поточний файл деталь-заготівку, що зберігає або не зберігаючу зв'язок з файлом-джерелом.
Якщо вимагається вставити деталь, зберігши її зв'язок з файлом-джерелом, включіть опцію Зовнішнім посиланням. Якщо вимагається вставити деталь без зв'язку з файлом-джерелом, включіть опцію Без історії.
Якщо вимагається, щоб підстава поточної деталі була дзеркальною копією деталі-заготівки, включіть опцію Дзеркальна деталь.
Після вказівки способу вставки заготівки натискуйте кнопку Створити діалогу. Деталь-заготівка (або її дзеркальна копія) буде вставлена в поточний файл і прийнята за підставу деталі.
Подальша робота з підставою ("приклеювання" і "вирізування" додаткових об'ємів, побудова фасок, отворів і т.д.) нічим не відрізняється від роботи з підставою, одержаним шляхом операції над ескізом.
При використовуванні заготівки, що зберігає зв'язок з своїм файлом-джерелом, слід враховувати, що вона не копіюється в модель, а існує в ній у вигляді посилання на свій файл. Після редагування деталі, що використовується як заготівка іншими деталями, всі зміни передаються у файли, що містять посилання на заготівку.
Заготівка "без історії", не зберігаючий зв'язок з своїм файлом-джерелом, копіюється в модель і втрачає інформацію про назву і розташовує джерела. Редагування файлу-джерела не робить впливу на таку заготівку.
Яким би способом деталь-заготівка не вставлялася в модель, редагувати елементи заготівки в моделі неможливо. Змінити елементи можна тільки у вставленої посиланням заготівки і лише в її файлі-джерелі.
Команди і кнопки інструментальної панелі побудови деталі
Щоб перемкнутися на цю панель, натискуйте кнопку Побудова деталі на Панелі перемикання.
Кнопки згруповані по типах дій, які вони викликають (наприклад, група кнопок для створення масивів елементів або група кнопок для вирізування з деталі формоутворювальних елементів різного типу). На Інструментальній панелі побудови деталі видна тільки одна кнопка з групи. Щоб побачити решту кнопок групи і вибрати одну з них, потрібно натискувати на видиму кнопку групи і не відпускати клавішу миші. Через секунду поряд з курсором з'явиться панель, що містить решту кнопок для виклику команд побудови вибраного об'єкту (розширена панель команд). Як і раніше не відпускаючи клавішу миші, перемістіть курсор на кнопку виклику потрібної команди. Відпустіть клавішу миші. При цьому вибрана кнопка з'явиться на Інструментальній панелі, а відповідна їй команда буде активізована.
Кнопки, що дозволяють викликати розширену панель команд, помічені маленьким чорним трикутником в правому нижньому кутку.
Якщо Ви не бачите на екрані кнопку, показану в описі команди, натискуйте на видиму кнопку для введення потрібного типу об'єкту і виберіть шукану кнопку з розширеної панелі команд, що розвернулася.
Допоміжні побудови
Ескіз може бути побудований на площині (у тому числі на будь-якій плоскій грані тіла). Для виконання деяких операцій (наприклад, створення масиву по колу) потрібна вказівка осі (віссю може служити і прямолінійне ребро тіла).
Якщо існуючих в моделі граней, ребер і площин проекцій недостатньо для побудов, користувач може створити допоміжні площини і осі, задавши їх положення одним з передбачених системою способів.
Вживання допоміжних конструктивних елементів значно розширює можливості побудови моделі.
Для створення таких елементів призначені спеціальні команди, кнопки виклику яких знаходяться на Інструментальній панелі:
Система координат, площини проекцій
В кожному файлі деталі (у тому числі в новому, тільки що створеному) існує система координат і визначувані нею проекційні площини. Назва цих об'єктів з'являється в Дереві побудови відразу після створення нового файлу деталі. Зображення системи координат з'являється посередині вікна деталі; для того, щоб побачити зображення проекційних площин, потрібно виділити їх в Дереві побудови.
Площини показуються на екрані умовно - у вигляді прямокутників, що лежать в цих площинах; таке відображення дозволяє користувачу побачити той, що розташовує площини в просторі. Іноді для розуміння розташовує площини вимагається, щоб символізуючий її прямокутник був більше (менше) або був розташовано у іншому місці площині. Ви можете змінити розмір і положення цього прямокутника, перетягуючи мишею його характерні крапки (вони з'являються, коли площина виділена).
Площини проекцій і систему координат неможливо видалити з файлу деталі. Їх можна перейменувати, а також відключити їх показу вікні деталі.
4. COREL DRAW 9
4.1.Область застосування.
Більшість користувачів, вперше звертаючись до CorelDRAW 9, переслідує вельми скромні цілі - спробувати намалювати красиву емблему для бланків фірми або надрукувати собі візитні картки. Професіонал же, знайомий з цією програмою, скаже, що використовувати CorelDRAW 9 з таким "навантаженням" - все одно, що ганяти як таксі величезний кар'єрний самоскид.
Не судитимемо так різко: всі ми - користувачі, і основна маса з нас не має художньої або оформлювальної освіти і достатніх навиків роботи з графічними програмами. недивно тому, що, зіткнувшись з абсолютно нез'ясовною на перший погляд поведінкою деяких об'єктів і інструментів в CorelDRAW 9. CorelDRAW 9 - унікальна, неосяжна і неймовірно цікава програма. Освоївши її, користувач занурюється у фантастичний світ векторної графіки, знаходить неперевершені можливості, могутність творчості і повну владу над створюваним графічним об'єктом.
Не дивлячись на широку популярність, CorelDRAW 9 - непроста

 
 

Цікаве

Загрузка...