WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Комп'ютерна графіка. Види комп'ютерної графіки (Компас, CorelDRAW) - Курсова робота

Комп'ютерна графіка. Види комп'ютерної графіки (Компас, CorelDRAW) - Курсова робота

КОМПАС-ГРАФІК 5 призначена для автоматизації проектно-конструкторських робіт в різних галузях діяльності. Вона може успішно використовуватися в машинобудуванні, архітектурі, будівництві, складанні планів і схем - скрізь, де необхідно розробляти і випускати креслярську і текстову документацію.
КОМПАС-ГРАФІК 5 розроблений спеціально для операційного середовища MS Windows і повною мірою використовує всі її можливості і переваги для надання користувачу максимального комфорту і зручності в роботі. В той же час версія 5 підтримує креслення, створені в попередній версії системи, тому зроблені раніше напрацювання зможуть бути використані без яких-небудь утруднень.
Підсистема КОМПАС-3D призначена для створення тривимірних параметричних моделей деталей з метою передачі геометрії в розрахункові пакети і в пакети розробки управляючих програм для устаткування з ЧПУ, а також розрахунку їх геометричних і центральномасових характеристик.
КОМПАС-3D орієнтований на формування моделей конкретних деталей, що містять як типові, так і нестандартні, унікальні конструктивні елементи. Параметризація тривимірних моделей дозволяє швидко одержувати типові деталі на основі одного разу спроектованого прототипу.
При розробці функцій і інтерфейсу КОМПАС-3D враховувалися прийоми роботи, властиві машинобудівному проектуванню.
Завдяки інтеграції підсистем КОМПАС-3D і КОМПАС-ГРАФІК можливий обмін інформацією між файлами конструкторських документів і тривимірними моделями.
2.1.Типи документів КОМПАС-ГРАФІК 5
Основним документом в системі КОМПАС-ГРАФІК 5 є лист креслення. Креслення зберігається в окремому файлі спеціального двійкового формату (розширення файлу *.cdw). Якщо Ваша конструкторська документація складається з декількох листів, то вони створюються і обробляються окремо (в різних файлах).
Кожне креслення складається з видів, технічних вимог, основного напису (штампу креслення) і позначення шорсткості невказаних поверхонь деталі (знака невказаної шорсткості). Під виглядом надалі розумітимемо будь-яке ізольоване зображення на кресленні, а не обов'язково яку-небудь проекцію деталі в строго геометричному тлумаченні. Положення кожного вигляду в системі координат креслення (або абсолютній системі) визначається точкою прив'язки, кутом повороту і масштабом.
У принципі, все зображення на кресленні може бути створено в одному вигляді, якщо це зручно при роботі. При створенні нового креслення спеціальний системний вигляд з номером 0 створюється автоматично, і Ви можете негайно приступати до викреслювання об'єктів, які поміщатимуться в цей нульовий вигляд.
В кожному вигляді можна створювати до 255 шарів для зручного розміщення і обробки зображення.
Іншим типом документа КОМПАС-ГРАФІК 5 є фрагмент (розширення файлу *.frw). Він відрізняється від креслення відсутністю об'єктів оформлення. У фрагменті немає рамки, основного напису, знака невказаної шорсткості і технічних вимог. Фрагмент, як і вид креслення, може містити до 255 шарів.
Фрагмент ідеально підходить для зберігання зображень, які не потрібно оформляти як лист креслення (ескізні промальовування, розробки і т.д.). Крім того, у фрагментах зручно зберігати створені типові рішення і конструкції для подальшого використовування в інших документах. Відзначимо, що КОМПАС-ГРАФІК 5 надає можливість посилатися на зовнішній фрагмент без його фізичного копіювання в документ, при цьому після редагування зовнішнього фрагмента автоматично буде відкоректований і старший документ.
Вбудований текстовий процесор КОМПАС-ГРАФІК 5 дозволяє створювати текстово-графічні документи (розширення файлу *.kdw). В такому документі крім власне текстової частини можуть бути вставлені таблиці і графічні ілюстрації (креслення і фрагменти). текстово-графічний документ, як і креслення, оформляється рамкою і основним написом.
Специфікація є таблицею, що містить інформацію про склад складальної одиниці, комплексу або комплекту. Заповнення цієї таблиці і сортування записів в ній проводяться відповідно до ГОСТ 2.108-68. Оформлення специфікації включає рамку, основний напис і таблицю. Оформлення специфікації, що поставляються у складі системи, відповідають вказаному стандарту. Можливе створення призначеного для користувача типу специфікації. Така специфікація є довільною таблицею із заголовками колонок, назвами розділів, правилами заповнення і сортування записів, що задаються користувачем. Принципи формування і призначення такої таблиці аналогічні принципам формування і призначенню стандартної специфікації. Її зручно використовувати для створення відповідних галузевим або відомчим стандартам специфікацій, а також різних переліків і відомостей.
2.2.Типи об'єктів КОМПАС-ГРАФІК
В КОМПАС-ГРАФІК 5 підтримуються наступні графічні об'єкти.
Геометричні об'єкти
- крапка - пряма
- відрізок прямий - коло
- дуга кола - еліпс
- багатокутник (ламана) - контур
- крива Безье - NURBS-крива
- штрихування - еквидистантна крива
- макроелемент
Об'єкти оформлення
- багаторядковий текстовий напис - таблиця
- розмір лінійний - розмір кутовий
- розмір радіальний - розмір діаметральний
- позначення бази - допуск форми і розташовує
- символ шорсткості - лінія винесення
- стрілка напряму погляду - лінія розрізу або перетину
- позначення центру - атрибут
Об'єкти креслення
- вигляд - технічні вимоги
- основний напис (штамп) - позначення шорсткості
невказаних поверхонь
Геометричний калькулятор .Коли Ви створюєте або редагуєте який-небудь об'єкт, в Рядку параметрів об'єктів відображаються поля для введення значень параметр цього об'єкту.Ви можете ввести дані про елемент уручну, явно набравши їх у відповідних полях. Проте КОМПАС-ГРАФІК надає і інший спосіб введення безпосереднє зняття значень параметрів з креслення. Для подібного зняття параметрів використовується так званий геометричний калькулятор.
Розглянемо ситуацію, коли викреслюється відрізок. В Рядку параметрів відкриті поля введення значень координат точок відрізка, його кута нахилу і довжини. Якщо клацнути правою кнопкою миші на будь-якому з полів, на екрані з'являється меню команд геометричного калькулятора, причому набір команд залежить від типу параметра. Наприклад, якщо ми викликали геометричний калькулятор на полі введення довжини відрізка, то будуть запропоновані саме команди зняття довжин (відстань між крапками, довжина елемента і т.п.). Для поля введення кута буде, відповідно, видано меню зняття кутових величин, а для полів координат - меню зняття значень координат (воно практично співпадає з менюприв'язок).
Пояснимо вживання геометричного калькулятора на нескладному прикладі викреслювання відрізка, паралельного іншому відрізку. Клацніть правою кнопкою миші на полі кута нахилу, виберіть в меню, що з'явилося, команду Нахил прямої/відрізка і потім вкажіть курсором той відрізок, паралельно якому потрібно виконати побудову. Значення кута нахилу щодо осі Х поточної системи координат буде знято, занесено в полі рядка параметрів і зафіксовано.
Таким чином,

 
 

Цікаве

Загрузка...