WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Комп’ютерна графіка та графічні редактори (науковий реферат) - Реферат

Комп’ютерна графіка та графічні редактори (науковий реферат) - Реферат


НАУКОВИЙ РЕФЕРАТ
на тему:
Комп'ютерна графіка та графічні редактори
Комп'ютерна графіка. Види комп'ютерної графіки
Комп'ютерна графіка з'явилась достатньо давно - вже у 1960-х роках існували повноцінні програми роботи з графікою. Сьогодні прийнято користуватися термінами "комп'ютерна графіка" і "комп'ютерна анімація". Поняття "комп'ютерна графіка" об'єднує всі види робот зі статичними зображеннями, "комп'ютерна анімація" має справи з зображеннями, які динамічно змінюються.
У теперішній час, завдяки грандіозному розвитку комп'ютерної техніки, деякі сторони нашого життя неможливо уявити собі без застосування комп'ютерних технологій, у тому числі без комп'ютерної графіки. Це, насамперед:
oусі види поліграфічних процесів;
oмайже вся рекламна індустрія;
oтелебачення;
oмоделювання нових видів одягу;
oпроектно-конструкторські розробки й т. д.
Наслідками всесторонньго вторгнення комп'ютерізації у майже всі сфери діяльності людини є й поява нових типів мистецтва. До таких можна віднести комп'ютерну музику та анімацію. Остання з'явилася саме завдяки розвитку одного з видів комп'ютерної графіки, а саме - тривимірної (3D) графіки та анімації. Цей тип графіки, а точніше, клас редакторів 3D набув за останні 1-2 роки достатньо широкого розповсюдження не тільки у колах спеціалістів, які користуються спеціалізованими дуже міцними графічними станціями, а й у колах користувачів середнього класу, у т. ч. й користувачів домашніх комп'ютерів.
Своєрідним синтезом майже усіх типів комп'ютерної графіки став й такий тип графіки, як "Web-дизайн", який прийшов до нас разом із втіленням у повсягденне життя все більшої й більшої спільноти інтернету. Тут присутні й елементи, які досі використовувались лише при верстці друкованних видань, і фрагменти анімації та відео, й моменти моделювання різних об'єктів.
По своїй структурі зображення можуть бути растровими та векторними . Наприклад, сканер під час сканування розбиває зображення на безліч дрібних елементів (пікселей) і формує з них растрову картинку. Колір кожного пікселя записується у пам'ять комп'ютера за допомогою певної кількості бітів. Біт - мінімальна одиниця пам'яті комп'ютера, яка може зберігати значення або 0, або 1. Піксель це найменший елемент, растрового зображення. Якщо картинка має розмір 800х600, то ці числа відображають кількість пікселей по горизонталі (800) і по вертикалі (600). Чим більше кількість пікселей у зображенні, тим краще його вигляд на екрані і при друці. Число кольорів, в які можна пофарбувати окремий пиксель, визначається як два у степені N, де N - кількість бітів, які зберігають кольорову інформацію про піксель. У контрастній чорно-білій картинці кожний піксель кодується однім бітом. Восьмибітне зображення дозволяє мати 256 кольорів, а 24 біта забезпечують присутність у зображенні більш 16 мільйонів кольорів, що дає можливість працювати з зображеннями професійної якості. Але цей засіб подання зображення не підходить для тих випадків, коли виникає необхідність у масштабуванні зображення у великих межах.
Цього браку позбавлені векторні зображення, у яких розмір будь-якого елемента може бути змінений аж "до нескінченності". Але таку картинку неможливо отримати шляхом сканування, оскільки кожний її елемент будується з допомогою математичних описів об'єктів (так званих примітивів), в якості яких можуть виступати лінії, дуги, кола і тому подібне. Також для кожного примітива існує ряд параметрів, які визначають колір, товщину лінії і тому подібне. Векторна графіка створюється за допомогою спеціальних програмних засобів типу CorelDRAW, Adobe Illustrator. Також такий формат зображення використовується в усіх програмах САПР (Системи Автоматичного Проектування) (P-CAD, Auto-CAD і тому подібне). Фактично векторне зображення існує у вигляді набору математичних формул, які описують елементи зображення. І, нарешті, векторна графіка не залежить від продуктивності апаратних засобів, яка дозволяє легко змінювати розміри статичних зображень (наприклад, збільшити розмір дверної ручки до розміру дома) без втрати загальної кількості елементів зображення, ясності і чіткості їхніх меж при виведенні на екран монітору або при друці.
По свому "професійному" призначенню комп'ютерну графіку та анімацію можна розділити на такі групи:
oкомп'ютерна графіка для поліграфії;
oдвовимірний комп'ютерний живопис;
oпрезентаційна графіка;
oдвовимірна анімація, яка використовується для створення динамічних зображень і спецєфектів у кіно;
oдвовимірне і тривимірне моделювання, застосоване для дізайнерських та інженерних розробок;
oтривимірна анімація, яка використовується для створення рекламних і музичних клипів і кінофільмів;
oобробка відеозображень, необхідна для накладення анімаційних спецефектів для відеозапису;
oнаукова візуалізація.
Розділ ІІ
КОМПАС-ГРАФІК 5.Х
Для виготовлення практично будь-якого виробу потрібна документація, яка в процесі традиційного проектування розробляється у вигляді текстів, розрахунків і графічних розробок. При цьому креслярські роботи за оцінками фахівців складають близько 70% загальної трудомісткості проектної діяльності, тому для зниження собівартості проектних витрат слід підвищувати продуктивність графічних робіт.
Одним з напрямів підвищення продуктивності і поліпшення якості графічних розробок є застосування системи автоматизованого проектування (САПР) на базі ЕОМ, яка дозволяє підвищувати продуктивність креслярських робіт в порівнянні з роботою за кульманом в 2,5 3 рази.
Дана робота присвячена системі КОМПАС-ГРАФІК 5.Х, розробленою фірмою АСКОН, яка займає провідне місце серед розробників пакетів програм, що автоматизують конструкторську діяльність.
Система КОМПАС-ГРАФІК 5.Х призначена для автоматизації проектноконструкторських робіт в різних галузях діяльності. Вона може успішно використовуватися в машинобудуванні і приладобудуванні, архітектурі і будівництві, тобто скрізь, де необхідно розробляти і випускати креслярську документацію.
КОМПАС-ГРАФІК 5.Х розроблений спеціально для операційного середовища Windows.
Порядок виконання графічних робіт побудований на основі послідовності створення креслення і розглядається на конкретних прикладах, що повинне сприяти швидкому вивченню системи КОМПАС-ГРАФІК 5.Х.
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Система КОМПАС-ГРАФІК 5.Х дозволяє розробляти шість видів документів:
ЗБІРКА це електронний документ, що дозволяє виконувати в аксонометрії складальні одиниці з твердотільних деталей. Файл документа Збірка має розширення *.a3d.
ДЕТАЛЬ це електронний документ, що дозволяє виконувати в аксонометрії твердотільні деталі.
Файл

 
 

Цікаве

Загрузка...