WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Технологія організація масивів даних RAID. Порівняння RAID0 та RAID6 - Курсова робота

Технологія організація масивів даних RAID. Порівняння RAID0 та RAID6 - Курсова робота


Курсова робота
Технологія організація масивів даних RAID. Порівняння RAID0 та RAID6
ЗМІСТ.
ЗМІСТ. 2
ВСТУП 3
1. ПРИСТРОЇ ЗАПАМ'ЯТОВУВАННЯ 7
1.1 ХАРАКТЕРИСТИКИ ПРИСТРОЇВ ЗАПАМ'ЯТОВУВАННЯ 7
1.1.1 МЕТОД ДОСТУПУ 10
1.1.2 ПРОДУКТИВНІСТЬ ПЗ 11
1.1.3 ФІЗИЧНІ ТИПИ ПЗ 12
1.2 СТРУКТУРНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПЗ 15
1.2.1 ЛОГІЧНА СТРУКТУРА МІКРОСХЕМИ ПАМ'ЯТІ 16
1.3. КЕШ-ПАМ'ЯТЬ 17
1.4 ЗБЕРІГАННЯ ІНФОРМАЦІЇ НА МАГНІТНИХ ДИСКАХ 19
1.4.1 ОРГАНІЗАЦІЯ ДАНИХ НА МАГНІТНОМУ ДИСКУ 20
2. ТЕХНОЛОГІЯ ОРГАНІЗАЦІЇ МАСИВІВ ДАНИХ RAID 23
2.1 RAID 0 24
2.2 RAID 1 26
2.3 RAID 2 27
2.4 RAID 3 28
2.5 RAID 4 30
2.6 RAID 5 31
2.7 RAID 6 31
3. ПОРІВНЯЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА СХЕМ RAID 0 І RAID 6 33
3.1 RAID 0 І ПЕРЕДАЧА ВЕЛИКОГО ОБ'ЄМУ ДАНИХ 33
3.2 RAID 0 І ВИСОКА ЧАСТОТА ЗАПИТІВ ВВОДУ-ВИВОДУ 34
ВИСНОВОК 36
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ 37
ВСТУП
Час змінюється із ним міняються комп'ютерні технології. Поява нових технологій призводить до швидкості обміну інформації яка зростає за допомогою пз та накопичувачів інформації.
Першим електронним комп'ютером можна назвати систему, створену в 1942 році Джоном В. Атанасовим (John V. Atanasoff) в коледжі штату Айова. У цьому пристрої в якості перемикачів використовувалися вакуумні лампи. Для військових були потрібні більш довершені обчислювальні системи. У 1946 році в Пенсільванському університеті Джоном Мошлі і Дж. Преспером Экертом була створена електронно-обчислювальна машина ENIAC (Electrical Numerical Integrator and Calculator). Вона працювала з 10-розрядними числами і виконувала 300 операцій в секунду. Продуктивність комп'ютера ENIAC була в 1 000 разів вища, ніж у механічних і електромеханічних пристроїв. У цьому комп'ютері використовувалося 18 тис. вакуумних ламп, він займав площу 167 квадратних метрів і споживала 180 тис. ватів.
У 1945 році математик Джон фон Нейман показав, що комп'ютер є цілісна фізична структура і може ефективно виконувати будь-які обчислення без зміни апаратної частини. Іншими словами, програми можна змінювати, не міняючи апаратного забезпечення. Ця ідея набула подальше поширення у вигляді програм, що зберігаються в комп'ютері.
Перші комерційні комп'ютери ENIAC і UNIVAC з'явилися в 1947 році (до появи UNIVAC комп'ютери використовувалися тільки в науці і у військових цілях). У них використовувалася оперативна пам'ять для зберігання деяких програм і часто використовуваних даних; програмування здійснювалося за допомогою машинної мови.
У 1973 році були розроблені перші мікропроцесорні комплекти на основі мікропроцесора 8008. Правда, вони годилися хіба що для демонстрації своїх можливостей і включення індикаторів. В кінці 1973 років Intel випустила мікропроцесор 8080, швидкодія якого була в 10 разів вище, ніж у 8008, і який міг адресувати пам'ять об'ємом до 64 Кбайт.
У 1975 році фотографія комплекту Altair фірми МITS була поміщена на обкладинку січневого номера журналу Popular Еlесtronic. Цей комплект, який можна вважати першим ПК, складався з процесора 8080, блоку живлення, лицьової панелі з безліччю індикаторів і запам'ятовуючого пристрою місткістю 256 байт. Вартість комплекту складала 395 доларів, і покупець повинен був сам зібрати комп'ютер. Цей ПК був побудований по схемі з відкритою шиною (роз'ємами), що дозволяло іншим фірмам розробляти додаткові плати і периферійне устаткування. Поява нового процесора стимулювала розробку різного програмного забезпечення, включаючи операційну систему СР/М (Control Program for Microprocessors) і першу мову програмування - BASIC (Beginners All-purpose Symbolic Instruction Code) фірми Microsoft.
У 1975 році ІВМ вперше випустила те, що можна було б назвати персональним комп'ютером. Модель 5100 мала пам'ять місткістю 16 Кбайт, вбудований дисплей на 16 рядків по 64 символи, інтерпретатор мови ВASIС і касетний накопичувач БС-300. Проте вартість комп'ютера (9 000 доларів) для рядового покупця виявилася дуже високою, особливо якщо врахувати, що безліч любителів (названих пізніше хакерами) пропонували власні комплекти всього за 500 доларів.
Очевидно, що ПК фірми IВМ не могли витримати такій конкуренції на ринку і продавалися дуже погано.
Після появи першого IВМ РС пройшло більше 18 років, і за цей час, звичайно, багато що змінилося. Наприклад, IВМ-совмістимі комп'ютери, що раніше використовували процесор 8088 з тактовою частотою 4,77 Мгц, тепер на основі процесора Pentium II працюють з тактовою частотою 500 Мгц і вище, швидкодія сучасних систем виросла більш ніж в 4 000 разів (мається на увазі загальна продуктивність, а не тільки тактова частота). Перший ІВМ РС мав два односторонні накопичувачі на гнучких дисках місткістю 160 Кбайт і використовував операційну систему DOS 1.0, а сучасні комп'ютери працюють з жорсткими дисками місткістю 20 Гбайт і вище.
Можна вважати, що в загальному вигляді комп'ютер складається з компонентів трьох типів - ЦП, оперативної пам'яті і модулів вводу-виводу, причому компонентів деяких типів в системі може бути декілька. Для того, щоб компоненти в процесі роботи могли обмінюватися даними і управляючими сигналами, повинна існувати якась підсистема, що забезпечує зв'язок між ними. Таким чином, описуючи в загальному вигляді комп'ютерну систему, ми повинні специфікувати:
1) функції кожного компоненту по відношенню до інших, тобто дані і управляючі сигнали, якими він обмінюється з іншими компонентами;
2) структуру, що забезпечує передачу цих сигналів за призначенням.
Дуже важливо виробити загальний погляд на структуру і функції компонентів, оскільки він дозволить зрозуміти суть того, що ж відбувається в процесі роботи комп'ютера.
Розглядаючи комп'ютер з цієї точки зору, можна виявити недоліки в конструкції системи і відшукати способи їх усунення, проаналізувати шляхи забезпечення працездатності системи при відмові якого-небудь з компонентів. У багатьох випадках вимогу забезпечити максимальну продуктивність і надійність системи в цілому можна задовольнити не стільки за рахунок нарощування параметрів окремих компонентів, скільки правильним вибором методу їх структурної організації.
Зростання продуктивності пристроїв зовнішньої пам'яті внаслідок розвитку технології виробництва компонентів відбувається значно повільніше, ніж зростання продуктивності оперативної пам'яті. Це відставання робить підсистему зовнішньої пам'яті найвужчим місцем в сучасній обчислювальній системі і примушує розробників зосередити увагу на пошуку структурних методів подолання цієї суперечності.
Основна ідея застосування подібних методів до пристроїв зовнішньої пам'яті оригінальністю не відрізняється - якщо швидко виконати операцію одному виконавцю (пристрою) не під силу, потрібно додати в "команду" ще декілька виконавців і розподілити між ними роботу так, щоб жоден не простоював.
Що стосується пристроїв зовнішньої пам`яті на магнітних дисках (ПЗПМД), то ця ідея виливається ворганізацію багатодискової підсистеми, в якій є масив щодо незалежних і, в той же час, координованих працюючих пристроїв, здатних загальними зусиллями вчасно

 
 

Цікаве

Загрузка...