WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → BIOS, оновлення та відновлення BIOS - Реферат

BIOS, оновлення та відновлення BIOS - Реферат

оперативній пам'яті. Відключіть кешування системної і відео-BIOS, всі функції "затінювання" пам'яті пристроїв. Перевірте файли автозавантаження (autoexec.bat і config.sys) на предмет завантаження різних резидентних програм на зразок диспетчерів розширеної пам'яті, драйвера ущільнених дисків. Перед рядками, що завантажують ці програми і драйвери, тимчасово встановите слово rem (ігнорувати рядок). При необхідності запускайте програму З КЛЮЧЕМ /tiny.
ў The Program File's Part Number Does Not Match With Your System
Швидше за все, версія BIOS не відповідає материнській платі. Якщо запустити програму з ключем /ру (наприклад, як в описаному раніше файлі авто запуску), перевірка на відповідність проводитися не буде. Тому перед початком процесу програмування переконаєтеся, що використовуваний файл дійсно містить оновлену версію BIOS, яка підходить безпосередньо до материнської плати.
ў Unknown Type Flash
Програма Award Flash не може ідентифікувати тип мікросхеми Flash-пам'яті. Ситуація може виникнути при несправності мікросхеми або в деяких інших випадках, опис яких виходить за рамки цієї книги. Можна порекомендувати викачати з сайту виробника BIOS оновлену версіюпрограми.
ў Program Chip Failed
Повідомлення звичайно з'являється при спробі запису в Boot Block, апаратний захищений від зміни. Користувачу необхідно або вирішити запис перестановкою спеціальної перемички (докладну інформацію можна знайти в документації на материнську плату), або запускати програму без ключа, що вирішує запис в Boot Block.
2.7.Відновлення BIOS.
Не дивлячись на всю серйозність ситуації із зіпсованою Bios є достатньо багато шансів, що проблему можна вирішити досить швидко. Відновити ту, що "впала" Вios можна програмним або апаратним способом. Розглянемо всі можливі варіанти детальніше.
Спосіб 1
Вище вже згадувалося, що деяка плата (в основному, виробництва intel) має спеціальну перемичку, що дозволяє відновити Вios. Уважно вивчивши документацію до своєї материнської плати і, якщо така перемичка є, ваші дії повинні містити наступну послідовність:
1. Встановіть Flash Recovery Jumper в положенні Recovery Mode (дозвіл відновлення). Здійснюється це при вимкненому комп'ютері.
2. Вставте в дисковод А спеціальну дискету, яка повинна йти в комплекті з вашою материнською платою.
3. Перезавантажіть комп'ютер.
4. Під час відновлення Вios екран монітора залишатиметься темним, тому що у області Вооt В1осt відсутні підпрограми ініціалізації відео-системи. Процес можна контролювати тільки по миганню індикатора на дисководі і по сигналах, видаваним системним динаміком. Як тільки індикатор згасне, можна вважати, що відновлення завершене.
5. Вимкніть комп'ютер.
6. Поверніть Flash Recovery Jumper в колишнє положення.
7. Дістаньте дискету з дисковода і включіть комп'ютер.
Найчастіше даний метод спрацьовує дуже добре, але тільки в тому випадку, якщо в процесі програмування не торкнувся Вооt Вlоck. Якщо він теж зіпсований, відновлення програмними засобами неможливе.
Спосіб 2
Наступний спосіб також заснований на припущенні, що область Воо1 Вlock не пошкоджена, і комп'ютер дозволяє використовувати хоч би дисковод для гнучких дисків. Звичайно він застосовується для Award BIOS. Дії користувача можна відобразити в наступній послідовності.
1. Дістаньте із слота розширення відео плату (РCI або AGP). Будь-які дії з платою здійснюються тільки при вимкненому комп'ютері.
2. Встановіть будь-яку ISA- відео плату в слот на шині ISA і підключите до неї монітор. Якщо на вашій материнській платі відсутні ISA- слоти, на жаль, даний спосіб ви використовувати не зможете.
3. Завантажте комп'ютер із завантажувальної дискети, заздалегідь записавши на неї програму програмування BIOS і бінарний файл з програмним кодом .
4. Завдяки підпрограмам, що містяться в Boot Block, ви дістанете можливість запуску програми з диска А.
5. Запустіть програму прошивки BIOS і використайте наперед підготовлений файл з оновленою версією BIOS (або поточної, раніше збереженої).
6. Перезавантажіть комп'ютер.
7. У разі вдалого відновлення вмісту мікросхеми, встановите на колишнє місце PCI або AGP-відео плату.
Спосіб 3
У разі, коли область Boot Block пошкоджена, і материнська плата не має функції відновлення BIOS, залишається тільки один спосіб, який ми і розглянемо.
Для відновлення зіпсованої BIOS вам знадобиться материнська плата із справним BIOS і таким же чипсетом. В крайньому випадку, можна використовувати чипсет тієї ж фірми-виробника, але з іншою назвою .
1. Акуратно піддіньте мікросхему BIOS (це можна зробити тонкою викруткою з прямим шліцом) на справній платі і дістаньте її з панельки. Будьте гранично уважні, щоб випадково не пошкодити виведення мікросхеми.
2. Обв'яжіть мікросхему будь-якими нитками.
3. Встановіть цю мікросхему в панель на несправній материнській плати так
щоб всі її виводи мали достатньо хороший контакт з виведеннями панелі, але не вставляйте її до упору. Це необхідно для того, щоб у будь-який момент можна було легко дістати мікросхему.
4. Завантажте комп'ютер з наперед підготовленої завантажувальної дискети. Після чого акуратно дістаньте мікросхему, потягнувши за нитки. Бажано, щоб контакт загального дроту відключався останнім.
5. Встановіть в панельку мікросхему із зіпсованою BIOS і запустити програму програмування Flash-пам'яті. Бажано, щоб контакт загального дроту підключався першим. Для цього слід трохи нахилити мікросхему у момент установки в сторону контакту.
6. Подальші дії аналогічні звичайному оновленню BIOS з єдиною різницею - зберігати стару версію у файл немає необхідності.
7. Після закінчення програмування вимкніть комп'ютер і вставте мікросхему з відновленим вмістом в панель (щоб уникнути надалі випадкового випадання).
Дану операцію, у принципі, можна здійснити і за допомогою тієї материнської плати, на якій встановлена мікросхема з тією, що нормально функціонує BIOS. В цьому випадку послідовність роботи буде декілька інша: ви завантажуєте комп'ютер, витягуєте справну BIOS і, встановили зіпсовану мікросхему, перепрограмуєте її. Після закінчення процесу відновлення повертаєте все на свої місця.
Спосіб 4
Для програмування мікросхеми ви можете використовувати спеціальний програматор, що уміє "прошивати" ваш тип Flash-пам'яті. Для цього зверніться в який-небудь сервісний центр. В більшості випадків цей варіант є переважаючим, ніж експерименти з материнською платою .
Якщо є програматор, що не уміє програмувати Flash-пам'ять можна спробувати прошити мікросхему постійної пам'яті і використовувати її замість справної Flash-BIOS в третьому способі.

 
 

Цікаве

Загрузка...