WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → BIOS, оновлення та відновлення BIOS - Реферат

BIOS, оновлення та відновлення BIOS - Реферат

є ідентичність використовуваних чипсетів і контролерів введення/виведення. До цього варто вдаватися тільки в крайньому випадку (наприклад, при псуванні BIOS вірусом типу "Чорнобиль"), оскільки велика вірогідність некоректної роботи плати з "нерідною" BIOS.
4. Викачування спеціальної програми для перепрошивки BIOS. Її можна узяти на офіційному сайті виробника BIOS (це переважно ще і тому, що при цьому гарантується повна працездатність програми з BIOS).
Виробника і назву материнської плати можна визначити без розбирання комп'ютера. Для цього служить ідентифікаційний рядок, що висвічується в лівому нижньому кутку екрану монітора відразу після включення комп'ютера. Для зручності можна натиснути клавішу відразу після появи напису. У верхньому лівому кутку екрану висвічується поточна версія BIOS.
Ідентифікаційний рядок містить в своєму складі зведення про виробника BIOS і материнської плати, типа чипсета і деяку іншу службовуінформацію, призначення якої звичайному користувачу, у принципі, знати немає необхідності. Для AMI BIOS цей рядок може приймати наступний вигляд:
61-0414-008031-00111111-071595-440BX-CRBX014-H
Третя група цифр тут позначає виробника даної версії BIOS.
П'ята група указує день, коли була завершена розробка цієї BIOS
(у нашому випадку це 15 липня 1995 року). 440ВХ - це назва чипсета, на якій реалізована материнська плата.
AWARD BIOS надає декілька інший варіант ідентифікаційного рядка:
02/15/2000-i440BX-ITE867-2A59CQlCC-00
У групі з 9 символів (2A59CQ1CC). Перші п'ять символів (у нашому випадку 2А59С) дозволяють визначити тип чипсета, наступні два символи (Q1) указують на виробника материнської плати, а остання пара (СС) на модель материнської плати. Ідентифікація здійснюється за допомогою спеціальної таблиці, яку можна узяти на офіційному сайті виробника BIOS (наприклад http://www.award.com).
На більшості материнських плат дані про виробника і модель платні указують на самій платні (як правило, даний напис знаходиться між слотами PCI). Тому, якщо визначити, яка версія BIOS підходить для оновлення за допомогою ідентифікаційного рядка, не вдалося, доведеться розкривати системний блок і уважно вивчати встановлену у вас материнскую платою.
Процес оновлення BIOS при невмілому поводженні з програмою запису може привести до того, що єдиним виходом буде заміна материнської плати. Для того, щоб уникнути подібного результату, необхідний провести деякі підготовчі дії, які допоможуть у разі невдачі відновити неправильно прошиту BIOS і повернути комп'ютер в робочий стан.
Перше, що повинен зробити користувач - це створити завантажувальну дискету. За допомогою цієї дискети надалі і здійснюватиметься процес оновлення.
Для створення завантажувальної дискети скористайтеся DOS-командою FORMAT. При завантаженні з дискети, що містить даний файл авто запуску, система зберігає стару версію BIOS у файлі з ім'ям old.bin і записує нову версію (узявши програмний код з файлу з ім'ям new.bin). При повторному завантаженні з цієї дискети система автоматично відновлює вміст BIOS з файлу old.bin, тому відразу ж після оновлення (до перезавантаження комп'ютера) дискету слід вийняти з дисковода. Перш ніж почати перезапис, слід оцінити вільне місце, що залишилося на завантажувальній дискеті. Дуже великий розмір програми (що характерне для універсальних програм) може просто не залишити досить вільного місця на дискеті для збереження старої версії BIOS. В цьому випадку, швидше за все, доведеться завантажуватися з жорсткого диска.
При здійсненні процесу оновлення з жорсткого диска необхідно завантажити комп'ютер в режимі MS-DOS, виключивши з автозавантаження будь-які Резиденті програми (такі як менеджери пам'яті, русифікатори). Для цього перед самим початком завантаження операційної системи натисніть і утримуйте клавішу до появи спеціального меню. Далі виберіть пункт з назвою, що означає покрокове завантаження, і пропустіть файли autoexec.bat і config.sys (можна скористатися пунктом Safe Mode Command Prompt Only). В більшості випадків все ж таки рекомендується використання спеціально підготовленої завантажувальної дискети.
Перш ніж приступити безпосередньо до перезапису BIOS, необхідно підготувати сам комп'ютер до цього процесу. В першу чергу завантажите набір параметрів, прийнятих заводом-виготівником материнської плати як найбезпечніші. Це зменшить вірогідність появи збоїв, які можуть мати місце, наприклад, при значному розгоні системної шини комп'ютера. Обов'язково перевірте значення опції Flash BIOS Protection. Повинно бути встановлено значення Disabled, інакше спроба оновлення буде заблокована захисною функцією самого BIOS. Іноді необхідно змінити положення спеціальної перемички тієї, що вирішує/забороняє запис в Flash-BIOS (докладніше про місце розташування даної перемички дивитеся в документації до материнської плати). Природно, що після оновлення перемичку слід повернути в колишнє положення, щоб уникнути випадкового псування вмісту BIOS. Обов'язково відключити кешування системної BIOS (опція System BIOS Cacheable), кешування відео-BIOS (опція Video BIOS Cacheable) і всі опції, що відносяться до "затінювання" пам'яті (Shadow). Відключіть всі функції управління енергоспоживанням (розділ Power Management Setup).
При підготовці комп'ютера до оновлення версії BIOS необхідно переконатися, що в приміщенні, не включені енергоємні електроприлади (обігрівачі, праски, кип'ятильники). Це важливо, тому що ці прилади можуть, у принципі, у будь-який момент викликати перевантаження мережі і відключення напруги живлення. Переривати процес перезапису BIOS неприпустимо, оскільки без неї комп'ютер не вдасться завантажити також в середовищі MS-DOS. Тому відключення напруги живлення від комп'ютера у момент перезапису BIOS фактично рівнозначно повному псуванню материнської плати.
2.5. Помилки, що виникають при оновленні BIOS
В процесі того, що перепрограмувало мікросхеми Flash-BIOS можуть виникнути нештатні ситуації, які приводять до зупинки процесу оновлення і, відповідно, до псування BIOS. При цьому на екран монітора виводяться різні повідомлення, вказуючи на причину помилки. Перша реакція користувача при появі ошибки- перезавантажити комп'ютер і спробувати все спочатку. У цьому і криється вся делікатність ситуації. Із зіпсованою BIOS комп'ютер не здатний завантажитися навіть в режимі MS-DOS, тобто перезавантаження просто недопустиме. Слід уважно вивчити повідомлення, що з'явилося на екрані монітора, і спробувати ще раз здійснити запис, запустивши програму з іншими ключами.
В процесі роботи програм програмування Flash-пам'яті можуть з'являтися наступні повідомлення:
ў Insufficient Memory
Помилка розміщення бінарного файлу в

 
 

Цікаве

Загрузка...