WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → BIOS, оновлення та відновлення BIOS - Реферат

BIOS, оновлення та відновлення BIOS - Реферат

пристроїв Plug and Play. Рекомендується, якщо одночасно здійснюється апгрейд комп'ютера. Відповідає пункту NVRAM Programming меню діалогового режиму.
/з - дозволяє привести значення всіх параметрів в стан, прийнятий заводом-виготівником материнської плати як найоптимальніше. Аналогічна дія викликається вибором пункту Defaults CMOS Setup програми CMOS Setup Utility. Відповідає пункту Load CMOS Defaults меню діалогового режиму.
/d - дозволяє встановити пароль на вхід в програму CMOS Setup Utility в значення за умовчанням (тобто прийнятий заводом-виготівником). Звичайно використовується спільно з ключем /с. Відповідає пункту Clear Passwords During Loading CMOS Defaults меню діалогового режиму.
/r - після закінчення програмування мікросхеми здійснюється "холодний" рестарт комп'ютера (аналогічно натисненню кнопки Reset на системному блоці). Можна рекомендувати тільки у тому випадку, коли ви упевнені в успіху оновлення. Не варто застосовувати даний ключ, якщо використовуєте завантажувальну дискету з файлом авто запуску, описаним в разд. "Підготовка комп'ютера до оновлення BIOS" даного розділу. Відповідає пункту Re-Boot After Programming Done меню діалогового режиму.
/v -- включення перевірки контрольної суми вмісту мікросхеми BIOS. У разі виявлення помилки на екран монітора виводиться повідомлення "The BIOS ROM File Checksum Is Bad". Відповідає пункту BIOS File Checksum Verify меню діалогового режиму.
/i - перевірка файлу, що містить програмний код BIOS, на відповідність даній материнській платі. При цьому порівнюються спеціальні мітки, одна з яких зберігається у області DMI мікросхеми, а друга в бінарному файлі BIOS. По результатах визначається відповідність версії BIOS, плати, що міститься у файлі материнської плати. Відповідає пункту BIOS File Tag Check меню діалогового режиму.
/е - дозволяє "оновлювати" вміст CMOS-пам'яті. Це дає можливість спочатку усунути деякі проблеми з першим запуском материнської плати з оновленою BIOS, До того ж програмне "оновлювати" має перевагу перед апаратною в тому, що немає необхідності розкривати системний блок. Відповідає пункту Clear CMOS After Programming Done меню діалогового режиму.
/g - резервується спеціальна область, призначена для розміщення журналу подій. Використання цього ключа можливо тільки за підтримкою протоколювання подій з боку материнської плати (застосовується в серверних системах для виявлення причини збоїв). Відповідає пункту GPNV Data Area Reserving меню діалогового режиму.
/i - на період програмування мікросхеми забороняється застосування шини USB. Рекомендується використовувати цей режим для досягнення більшої безпеки процесу оновлення BIOS. Відповідає пункту Disable USB меню діалогового режиму.
/а [+] - дозволяє програмі оновлювати BIOS в автоматичному режимі без втручання користувача. Тип материнської плати і мікросхеми Flash-пам'яті визначається при цьому автоматично. Символ + включає віконний інтерфейс програми, інакше оновлення здійснюватиметься в командному рядку. При використанні даного ключа необхідно в командному рядку вказати повне ім'я файлу, що містить програмний код нової версії BIOS (разом з розширенням). Настройка решти режимів роботи програми повинна здійснюватися також за допомогою ключів командного рядка.
/t[n]-- дозволяє задати кількість спроб того, що перепрограмувало BIOS у випадку, якщо перша не привела до бажаного результату. Використовується тільки в поєднанні з ключем /а. Значення п може змінюватися в межах від 0 до 65 535.
/q - при оновленні BIOS на екран монітора повідомлення виводитися не будуть.
/х - забороняється автоматичне визначення типу мікросхеми Flash-
пам'яті і материнської плати.
/р - дозволяє встановити пароль на запуск програми (звичайно в діа-логовом режимі), зняти раніше встановлений пароль або вказати, які пункти меню будуть доступні при наступному запуску програми.
/u [fiie_name] - дозволяє підключити додатковий модуль з файлу з ім'ям file_name.
2.4. Підготовка до оновлення BIOS.
Готуючись до оновлення версії BIOS, перш за все, необхідно визначити, а взагалі, чи можливо це. Є вірогідність, що на комп'ютері встановлена мікросхема постійної пам'яті з ультрафіолетовим стиранням. В цьому випадку для того щоб перепрограмувати мікросхеми буде потрібно спеціальний програматор.
Практично всі материнські плати, починаючи з 1997 року, комплектуються так званою Flash-пам'яттю, що дозволяє змінювати її вміст за допомогою звичайного програмного забезпечення. Тому, маючи в наявності достатньо нову материнську плату, можна бути упевненим в успіху задуманого.
Щоб переконатися в тому, що на материнській платі встановлена мікросхема Flash-BIOS, необхідно зняти кришку з системного блоку і уважно оглянути материнську плату. Мікросхема BIOS відрізняється від інших графічною наклейкою з написом, що ідентифікує виробника. Видалити наклейку і знайти маркіровку, яка допоможе визначити, до якого типа належить мікросхема BIOS.
ў Наявність віконця посередині мікросхеми говорить про те, що встановлена мікросхема з ультрафіолетовим стиранням. Для того, що перепрограмувало цієї мікросхеми спочатку потрібно стерти весь вміст ультрафіолетовою лампою, а потім за допомогою спеціального програматора записати нове. За допомогою програмних засобів оновлення цієї BIOS неможливе.
ў Якщо маркіровка мікросхеми починається з цифри 27, то мікросхема явно не належить до типу Flash-пам'яті. Відсутність віконця говорить про те, що перед нами мікросхема постійної пам'яті з електричним стиранням. Для зміни версії BIOS доведеться скористатися спеціальним програматором.
ў За відсутності віконця особливу увагу слід приділити маркіровці мікросхеми. Цифри 28 або 29 на початку манкіровки говорять про те, що, швидше за все, встановлена мікросхема відноситься до Flash-пам'яті.
Перш ніж почати підготовку комп'ютера до оновлення BIOS, необхідно дістати файл, що містить програмний код нової версії. Де його узяти? В більшості випадків користувач повинен дотримуватися наступної послідовності:
1. Визначення поточної версії BIOS, назви материнської плати і адреси офіційного сайту виробника BIOS або материнської плати. На цих сайтах, як правило, пропонуються для викачування всі оновлення, що вийшли, плюс спеціальні програми для перепрошивки BIOS.
2. Відвідання вибраних сайтів і викачування необхідних файлів. Особливу увагу слід звернути на версію счачуваної BIOS, щоб не прошити стару версію замість нової, що може негативно позначитися на стабільності і продуктивності роботи материнської плати.
3. Якщо немає можливості знайти оновлення BIOS для материнської плати, можна використовувати файл, призначений для іншої плати. Єдиною умовою

 
 

Цікаве

Загрузка...