WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → BIOS, оновлення та відновлення BIOS - Реферат

BIOS, оновлення та відновлення BIOS - Реферат

бінарним файлом нової версії BIOS, а вся решта вбудованого програмного забезпечення зробить самостійно.
2.3.1.Програма Award Flash
Програма для перезапису AWARD BIOS, звана звичайно Award Flash, працює тільки в середовищі MS-DOS, вільному від різних резидентних програм. Цю умову слід обов'язково дотримувати, оскільки при записі інформації в BIOS бінарний файл повністю розміщується в оперативній пам'яті для прискорення доступу до нього, а перевірка на предметзайнятості деяких областей пам'яті не здійснюється. Даний факт може привести до появи серйозної помилки ще на початку процесу запису, коли старий вміст BIOS вже стертий, а новий ще не записаний. Природно, що подібна ситуація гарантовано приводить до втрати працездатності материнської плати.
При роботі з програмою Award Flash необхідно дотримувати наступний синтаксис:
Award.exe [file_1] [file_2] [/key] [/key]...] де:
- [file_1] ім'я файлу, що містить програмний код нової версії BIOS (з розширенням);
- [file_2] ім'я файлу, в якому буде збережений програмний код старої версії BIOS (з розширенням);
/key - ключ до програми, що включає той або інший режим.
Як і будь-яка інша DOS-програма, Award Flash має досить великий набір різних ключів, при використанні яких користувач може вибрати необхідний режим роботи. Всі ключі набираються в будь-якій послідовності через пропуск.
Всі описані ключі можна вводити як в нижньому, так і у верхньому регістрі.
2.3.1.Програма AMI Flash
Програма AMI Flash призначена, в основному, для оновлення AMI BIOS, але може працювати з BIOS інших виробників. Фактично, вона є самою універсальною програмою у області програмування Flash-пам'яті. Деякі виробники BIOS рекомендують використовувати саме цю програму як альтернативу безлічі спеціалізованих версій програм типу Award Flash і ін. Для того, щоб було простіше вирішити, чи використати цю утиліту або знайти яку-небудь зручнішу, розглянемо основні відмінності програми AMI Flash від інших подібних.
По-перше, дана програма використовує для своєї роботи технологію DOS/4GW, яка значно розширює можливості стандартного commatid.com. Відмінними рисами цієї технології є наступні можливості:
- використання практично всієї встановленої оперативної пам'яті (у "чистому" MS-DOS є можливість використання тільки перших 640 Кбайт);
- програма займає при роботі значно менший об'єм оперативної пам'яті в порівнянні з аналогічними програмами;
- з'явилася можливість прямого доступу до будь-якого апаратного пристрою (наприклад, до моста PCI-to-ISA чипсета), минувши функції BIOS -фактично, стає можливим 32-бітовий доступ до пам'яті і простору портів введення/виведення, що дозволяє проводити пряму адресацію всіх регістрів чипсета. Це дозволяє в процесі програмування вводити з мікросхеми Flash-BIOS дані про тип і виробника мікросхеми і вибрати оптимальний алгоритм запису/читання даних.
Модульна структура програми AMI Flash дозволяє оперативно додавати підтримку нових типів мікросхем BIOS і чипсетів. Такий підхід останнім часом стає найбільш популярним, оскільки регулярно на комп'ютерний ринок поступає все більше і більше різновидів чипсетів і типів мікросхем Flash-пам'яті.
При роботі з цією програмою зручно застосовувати завантажувальну дискету з файлом автозавантаження, використовуваним для автоматичного запуску програми і збереження поточної версії BIOS у файлі. В цьому випадку після створення дискети обов'язково перевірте кількість вільного місця, тому що сама програма займає звичайно близько 500 Кбайт і файлу із старою версією BIOS може просто не уміщатися на носії (звичайно використовуються дискети об'ємом 1,44 Мбайт).
При роботі з програмою AMI Flash необхідно дотримувати наступний синтаксис:
Ami.exe [file__name] [/key] [/key] . . . ]
де використання ключа із знаком дозволяє відключити даний режим. Програма AMI Flash здатна запам'ятовувати останню команду і всі вживані ключі, тому при повторному використанні дискети з програмою з іншими ключами невживані режими краще всього відключити.
Програма AMI Flash, на відміну від аналогів, може працювати як в діалоговому режимі, так і в режимі командного рядка. Діалоговий режим надає можливість змінювати режим програмування нітрохи не гірше, ніж командний рядок (цим недоліком страждає Award Flash). Всі можливі ключі пишуться після основної команди з роздільником у вигляді пропуску.
Основний екран програми складається з чотирьох частин: Main Menu - відображаються всі доступні пункти меню; Go Ahead - відображаються опції, доступні для поточного пункту меню;
Information - відображається довідкова інформація про тип мікросхеми Flash-пам'яті, материнської плати. Напис Unknown говорить про те, що програма не може ідентифікувати тип мікросхеми або материнської плати. В цьому випадку оновлювати вміст BIOS не варто, тому що найбільш вірогідним результатом буде несправність материнської плати; Help/Message - відображається коротка інформація про призначення дійсного пункту меню.
Програма в діалоговому режимі дозволяє почати процес оновлення практично відразу після запуску програми без попереднього вивчення можливих параметрів. Кожен пункт меню, що відображається програмою, має строго певне призначення, що дозволяє уникнути неоднозначності при виборі. Звичайно програма містить наступний набір параметрів:
Go Ahead - запуск процедури програмування мікросхеми. Перед вибором цього пункту слід вказати повне ім'я файлу, що містить програмний код нової версії BIOS, і, при необхідності, ім'я файлу, в якому буде збережена поточна версія.
File - після вибору даного пункту програми пропонується ввести повне ім'я файлу, що містить програмний код нової версії BIOS, і при необхідності, ім'я файлу, в якому буде збережена поточна версія.
Switch - при виборі даного пункту пропонується ввести параметри, що впливають на режим програмування Flash-BIOS. Кожний з них відповідає певному ключу командного рядка.
Part List - дозволяє уручну задати тип використовуваної мікросхеми Flash-пам'яті. Рекомендується використовувати цей пункт тільки у тому випадку, коли спроба автоматичного визначення не дала результатів.
Chipset List - дозволяє уручну задати тип використовуваного чипсета. Рекомендується використовувати цей пункт тільки у тому випадку, коли спроба автоматичного визначення не дала результатів.
Auto Detect - автоматичне визначення всієї необхідної інформації про типи мікросхеми і чипсета.
Module - дозволяє оперувати модулями програми: видаляти, зберігати в окремий файл або додавати новий модуль із зовнішнього файлу.
/n - вирішується оновлення області ESCD, що містить інформацію про конфігурацію

 
 

Цікаве

Загрузка...