WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → BIOS, оновлення та відновлення BIOS - Реферат

BIOS, оновлення та відновлення BIOS - Реферат

конфігурація порівнюється із збереженою. Якщо знайдені відмінності, то вміст CMOS-пам'яті оновлюється і, якщо це необхідно, пропонується викликати підпрограму BIOS Setup для вказівки параметрів. Якщо ж відмінностей в конфігураціїнемає, чи ж оновлення конфігурації виконане без участі користувача, то здійснюються необхідні настройки (конфігурація) апаратних компонентів комп'ютера.
Примітка.
Мікросхема CMOS-пам'яті (Complementary Metal Oxide Semiconductor) є невеликою, по своєму об'єму, оперативна пам'ять (ОЗУ або RAM-Randon Access Memory) .Оскільки інформація в ній повинна зберігатися і після виключення живлення, мікросхема CMOS-пам'яті харчується від своєї власної батареї. Наявність батареї породжує свої проблеми. Після декількох років експлуатації (звичайно не менше 5-6 років) батарея вже не здатна забезпечити живлення мікросхеми CMOS-пам'яті, и збережена інформація починає втрачатися. На щастя, досить замінити батарею на нову, і проблем як небувала.
По третє, за допомогою спеціальної підпрограми BIOS Setup користувачу трапляється нагода вказати параметри і режими функціонування окремих компонентів комп'ютера.
І по четверте, власне те, ради чого свого часу розроблялася BIOS-обробка операцій введення-виведення. Наприклад, дисковод розуміє тільки прості команди типа: помістити головку на такій-то доріжці, зчитати сектор і т.д. Якщо б всі програми містили в собі інструкції подібного роду, то вони займали б багато місця, та і працювали вельми і вельми неефективно. Окрім цього, при появі нових пристроїв всі існуючі програми доводилося б модифікувати. Щоб уникнути подібних проблем, велику частину роботи по обробці операцій введення-виведення переклали на BIOS. Це, напевно, не вирішило всіх проблем, але щонайменше значно спростило їх рішення.
Примітка:
Треба відзначити, що сучасні операційні системи практично не використовують (Windows 95/98/Windows Me) або взагалі не використовують (Windows NT / Windows 2000 / Windows XP) можливості BIOS по обробці операцій введення-виведення. Велике значення ці функції мали за часів операційної системи MS-DOS.
Розділ 2. Оновлення BIOS
2.1. Поява нового устаткування.
Технології виробництва, комп'ютерних комплектів постійно розвиваються, що приводить до випуску все більш якісних і могутніших процесорів, відео плат і інших компонентів ПК. Вихід тих, нових комплектів (найчастіше процесорів) вимагає програмної підтримки всіх внесених нововведень. BIOS як родоначальниця програмного забезпечення комп'ютера в першу чергу випробовує необхідність у внесенні подібних змін. Вельми неприємно побачити на екрані монітора напис Pentium II, коли у вас встановлена новітня модель процесора Pentium III. Це тільки зовнішній прояв проблеми застарілої BIOS. Відмінності в архітектурі ядра процесорів іноді настільки великі, що повноцінне використання потужності можливо тільки при відповідній зміні програмного коду, що міститься в BIOS. Окрім процесорів, існує велика кількість інших пристроїв, що вимагають підтримку з боку BIOS. Це жорсткі диски, розмір яких може бути обмежений застарілою версією BIOS (наприклад, комп'ютери класу Pentium можуть працювати з вінчестерами об'ємом тільки до 8 Гб.), приводи CD-ROM, з яких можливе завантаження тільки за умови підтримки даного режиму з боку BIOS і т.д.
2.2. Необхідність оновлення BIOS
Існує декілька причин, по яких доводиться вдаватися до перезапису вмісту мікросхеми BIOS.
В першу чергу, потреба в оновлених версіях BIOS з'явилася з виходом операційної системи Windows 95, створеної на основі технології Plug and Play. Для повноцінної реалізації даного стандарту було потрібно підтримка PnP-пристроїв ще на рівні BIOS. Сьогодні практично всі материнські плати комплектуються PnP-BIOS, тому дана проблема практично втратила свою актуальність. Хоча, приклад заходів, з виходом операційної системи Windows 2000 від BIOS було потрібно повніша підтримка стандарту управління енергоспоживанням ACPI.
Деякі версії BIOS із-за різних недоробок не здатні повністю реалізувати можливості нових чипсетів, тому оновлення вельми позитивне позначається на продуктивності як материнських плат і інтегрованих контролерів, так і всього комп'ютера в цілому.
Оновлення BIOS часто значно розширює можливості по настройці режимів роботи окремих компонентів комп'ютера. Це дозволяє найефективніше використовувати його потенційні можливості. Наприклад, в новій версії BIOS можуть міститися повноцінніші функції моніторингу стану системи (температури, швидкості обертання вентиляторів і т. п.).
2.3. Види програм оновлення BIOS
Нікого сьогодні не дивує, що всі поширені програми старанно переписуються різними виробниками нібито для поліпшення їх роботи і збільшення можливостей. Ця основна причина появи великої кількості версій однієї і тієї ж програми. Одні версії працюють краще, інші гірші. Головне, що всі вони направлені на рішення однієї і тієї ж задачі.
З програмами для перезапису вмісту Flash-пам'яті справи йдуть таким чином. Спочатку всі програми основних виробників BIOS (Award і AMI BIOS) призначалися для роботи тільки в середовищі MS-DOS і орієнтувалися на конкретні версії BIOS. У пізніший час "орієнтація" програмістів помінялася на виробництво універсальних програм, які здатні працювати з будь-якою версією BIOS конкретного виробника. Зовсім недавно було оголошено про випуск програм для запису в Flash-пам'ять з середовища Windows. Це дозволило зробити інтерфейс програм інтуїтивно зрозумілим і зручним для використання. При роботі з ними немає необхідності наперед готувати завантажувальну дискету І завантажуватися в "чистому" MS-DOS. Спочатку ці програми освоїли операційні системи сімейства Windows NT (2000), а останнім часом з'явилися графічні додатки і під Windows 9x (ME). Не єдиним достатком таких програм є відсутність універсальності. Майбутнє їх досить прозоре, оскільки збільшення парку машин, що працюють з Windows 2000/ХР, дозволяє припустити, що незабаром поняття завантажувальної дискети (у тому вигляді, в якому її маємо з Windows 9x) в корені зміниться. З цієї причини залишиться тільки одна можливість здійснення оновлення BIOS - з жорсткого диска. На жаль, такі програми підтримують лише найбільш сучасні чипсети і версії BIOS. З цієї причини розглянемо принципи роботи DOS-варіантів програми перезапису Flash-BIOS для Award і AMI BIOS.
Деякі версії найбільш сучасної Award BIOS 6.0 дозволяють скористатися програмою оновлення Flash-пам'яті, "прошитої" в спеціальній не перезаписуваній області BIOS. При кожному завантаженні комп'ютера разом із запрошенням "Press Del to enter Setup" пропонується натиснути комбінацію клавіш +. Після натиснення вказаної комбінації досить вставити в дисковод А дискету з

 
 

Цікаве

Загрузка...