WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Розробка проекту комп’ютерної мережі та розрахунок її вартості - Курсова робота

Розробка проекту комп’ютерної мережі та розрахунок її вартості - Курсова робота

і дешевизна;
- при виході з ладу одного комп'ютера, мережа продовжує працювати але без нього.
Рисунок 1.4 - Топологія шина
Кільце (ring) (рисунок 1.5): - топологія при якій всі комп'ютери під'єднюються до кабеля, який замкнутий у кільце.
Тут сигнали передаються послідовновід одного комп'ютера до наступного, одночасно при цьому підсилюється.
Для організації передачі використовується маркер.
Маркер (token) -це особливий пакет, що передається по кільцю і надає комп'ютеру на якийвін прийшов, можливість передавати дані.
Недоліком цієї топології є:
- при виході з ладу комп'ютера чи обриві кабеля мережа перестає працювати.
Первагами цієї топології є:
- підсилення сигналу;
- надійна організація передачі даних, можливість збільшення загальної довжини кабеля.
Рисунок 1.5 - Топологія кільце
Зірка (start) (рисунок 1.6): - топологія при якій всі комп'ютери за допомогою кабелів під'єднюється до центрального компонента-концентратора (hub).
Дані передаються від комп'ютера передавача до концентратора, а від концентратора - всім решта комп'ютерам.
У інтелектуальних концентраторах може відбуватися адресація, тобто сигнал від концентратора буде передаватися тільки вказаному комп'ютеру.
Недоліками цієї топології є:
- великий розхід кабелю;
- потреба додаткового концентратора;
- при виході з ладу концентратора припиняється робота всієї мережі.
Перевагами цієї топології є:
- вихід з ладу одного комп'ютера чи обриві кабеля, не впливають на роботу решти комп'ютерів мережі.
Рисунок 1.6 - Топопогія зірка
Будь-яку з цих топологій рідко можна зустріти на практиці в чистому вигляді. Як правило, сучасні мережі є складним поєднанням базових топологій та їх видозмін.
Пропускна здатність мережі визначається обчислювальною потужністю вузла і гарантується для кожної робочої станції. Колізій (зіткнень) даних не виникає.
Кабельне з'єднання зв'язане з всіма пристроями, тому що кожна робоча станція зв'язана з вузлом. Витрати на прокладку кабелів високі, особливо коли центральний вузол географічно розташований не в центрі топології.
При розширенні обчислювальних мереж не можуть бути використані раніше виконані кабельні зв'язки: до нового робочого місця необхідно прокладати окремий кабель з центра мережі.
Топологія у виді зірки є найбільш швидкодіючою з усіх топологій обчислювальних мереж, оскільки передача даних між робочими станціями проходить через центральний вузол (при його гарній продуктивності) по окремих лініях, використовуваним тільки цими робітниками станціями. Частота запитів передачі інформації від однієї станції до іншої невисока в порівнянні з іншими топологіями.
Продуктивність обчислювальної мережі в першу чергу залежить від потужності центрального файлового сервера. Він може бути вузьким місцем обчислювальної мережі. У випадку виходу з ладу центрального вузла порушується робота всієї мережі.
Центральний вузол керування - файловий сервер може реалізувати оптимальний механізм захисту проти несанкціонованого доступу до інформації. Вся обчислювальна мережа може керуватися з її центра.
1.6 Мережева операційна система
Для роботи будь-якого сучасного комп'ютера, необхідна операційна система. Операційна система - це спеціалізоване програмне забезпечення, що керує роботою комп'ютера і надає доступ до його ресурсів. Під час роботи прикладні програми (додатки) постійно звертаються до операційної системи для виконання типових задач (вивід даних на екран, відновлення файлів на диску, введення інформації з клавіатури тощо.).
Мережеві ОС являють собою повно функціональні операційні системи з інтегрованими мережевими засобами. Windows NT є повно функціональною мережевою операційною системою, яка набирає все більшу популярність. NT має в 2 модифікації: Windows NT Server і Windows NT Workstation. Різниця між ними полягає в тому, що NT Server оптимізована для реалізації серверних мережевих функцій (адміністрування на рівні доменів, підтримка файлової системи Macintosh, сервіс багатокористувацького віддаленого доступу), в той час як NT Workstation оптимізована як настольна робоча система (високопродуктивні засоби тривимірної графіки). Windows NT Server використовується, як правило, як сервер в невеликих і середніх мережах. Windows NT Workstation використовується, як правило, як робоча станція з потужними мережевими можливостями. Хоча, NT Workstation часто використовують як сервер (в ній реалізовані основні мережеві функції, які є в NT Server). Архітектура операційної системи Microsoft Windows NT має вбудовані мережеві засоби і є незалежною від протоколу. Протоколи приєднують мережеві запити до додатків у своїх відповідних форматах, а потім пересилають запити на відповідний мережевий адаптер через інтерфейс специфікації драйверів мережевих пристроїв (NDIS). Специфікація NDIS дозволяє великій кількості мережевих протоколів розташовуватись поверх різноманітних мережевих адаптерів і типів середовища.
Wіndows NT - сервер додатків з унікальними інструментами розробки, масштабування (як наслідок підтримки симетричної багатопроцессорності) і стерпний без проблем на архітектури Alpha, MІPS і PowerPC.
Windows NT Server піддержує використання в системах до чотирьох процесорів, якщо процесорів більше то потрібно отримати спеціальну версію продукта від виробника комп'ютера. А в цілому ця операційна система обмежена максимум 32 процесора. В доповнен до оптимізації використовуючого сервера Windows NT Server включає слідуючи розширення:
" Стійкість до збоїв. В Windows NT Server добавлена підтримка надлишкових копый даних, автоматично відновлюючись після збоїв, активне резервне копіювання захищених баз даних і дублювання даних інших серверів.
" Сервер Macintash, Windows NT Server може служити в якості сервера файлів Macintash. Сервера друку Macintash і маршрутизотора Aplle Talk.
" Віддалений доступ до сітки Windows NT Server включає версію сервера віддаленого доступу підтримуючого до 255 одночасно комутуючого з єднання є єдиним сервером.
" Управління доменами. Windows NT Server 4.0 організовує вузли в групі , які називають доменами. Кожен домен має свій захист бази даних, яка дозволяє користувачу, один раз зарегіструватись, отримати доступ до всіх потрібних ресурсів. Доменам можна вказувати, довіряти один одному, щоби уникнути дублировання захищеної інформації в багатьох місцях великої сітки. В Windows NT Server 5.0 цей підхід заміняє Active Derectory.
" Active Derectory. В Windows NT Server 5.0 вперше появилась Active Derectory (AD) можливість яка дозволяє організувати напис з сіткою у вузлах, користувачів і також іншу інформацію про повністю ієрархічну структуру. Це є можливість використання організаційної одиниці (organizational unit - OV) для створення

 
 

Цікаве

Загрузка...