WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Розробка проекту комп’ютерної мережі та розрахунок її вартості - Курсова робота

Розробка проекту комп’ютерної мережі та розрахунок її вартості - Курсова робота

функціонування всієї мережі, кожний користувач сам визначає, які ресурси свого комп'ютера зробити загальнодоступними.
Характеристики однорангових мереж:
- розмір (не більше 10 комп'ютерів);
- вартість - є низькою так як не потрібно виділеного сервера та складного мережевого обладнання
Однорангові мережі використовують такі операційні системи Windows 98, NT, XP 2000.
Реалізація однорангових мереж:
- комп'ютери розміщені прямо на робочих місцях користувачів;
- користувачі самі вирішують тип адміністрвання;
- комп'ютери об'єднанні не складною монтажною кабельною системою.
Доцільність застосування однорангових мереж:
- при кількості користувачів не більшою 10;
- якщо користувачі компактно розміщені у одному залі;
- коли тип захисту даних є несуттєвим;
- коли мережа у майбутньому не буде розширюватись.
Адміністрування - це надання прав та заборон на використання спільних ресурсів. Спільні ресурси - це дані, прикладні програми. Перефирійні пристрої та ін.
Вимоги до комп'ютерів є не високими і кожна робоча станція може мати свої специфічні характеристики у залежності від виконуваною нею роботою. Захист мережі відбувається при наданні ресурсів загального доступу (повний доступ, тільки читання).
Рівень знань користувачів має бути приблизно однаковим.
Виділений сервер - це сервер, який не використовується в якості робочої станції чи клієнта а функціонує тільки як сервер.
Із збільшенням кількості серверів доцільне при збільшенні мережі і підвищенні об'єму мережевого трафіка.
Трафік - кількість переданої інформації за одиницю часу по каналу зв'язку.
Комбіновані мережі поєднюють у собі переваги однорангових мереж та мереж на основі сервер. Цей тип є найбільш поширеним.
1.4 Мережеві архітектури (МА)
Мережева архітектура - це комбінація стандартів, топологій і протоколів, які утворюють працездатну мережу.
МА характеризує загальну структуру мережі, тобто всі компоненти завдяки яким мережа функціонує як апаратні засоби так і системи ПЗ. Кожна МА має свої характеристики, параметри продуктивності, апаратні та програмні засоби. Це дає проектувальнику полегшенні можливості створення мережі, яка має задовольняти вимогам функціонування. Тобто проектувальник обгрунтовує вибір МА і не проводить внутрішніого аналізу та розрахунку мережі.
Так як уже згадувалося існують такі мережеві архітектури як:
Ethernet, Token Ring, Arcnet.?
Ethernet - найпопулярніша в даний час МА, вона використовує немодульовану передачу із швидкістю 10, 100,1000 мг біт/с, топологію шина або шина-зірка і метод доступу CSMA/CD.
Кадр Ethernet складається з:
- приамбули - відмічає початок кадра
- приймача - адреса комп'ютера-приймача
- джерела - відреса комп'ютера відправника
- типу - ідентифікатор протокола мережевого рівня (ІР, ІРХ)
- дані - розміром 46-1500 байт
- CDR - циклічний надлишковий код для перевірки помилок
10 Base-5 - товстий Ethernet
Максимальна довжина одного сигмента - 500м. Кабель RG6 коштує дорого, має високу механічну стійкість. Для приєднання до мережі потрібні адаптери з AUI-роз'єднувачами та блоки трансирверів (приймача та передавача), які монтують безпосередньо на кабелі з проколюванням. На кінцях кабелю встановлюють узгоджувальні індуктивності - термінатори.
10 Base-2 - тонкий Ethernet
Максимальна довжина одного сигмента становить 185м. мережа має шинну багатосегментну топологію. У мережі застосовують дешевий кабель RG 58C/U. Цей кабель погано захищений від завад, контакти його приєднання до станцій ненадійні та незахищені від дій користувача. Порушення контакту спричиняє розрив мережі.
10 Base-7 - Ethernet на скрученій парі
топологія з'єднань - розподілена зірка. Максимальна станція до концентратора - 100-160м. Кабель дешевий та простий для прокладання. Цей тип кабелю використовують в інших засобах зв'язку та мережах (Token Ring, Arcnet). Обмеження на відстань до конденсатора, якщо конденсаторів є велика кількість, немає великого значення. Мережа на скрученій парі проста в обслуговуванні. Експлуатації та діагностуванні пошкоджень. Вона поступово стає головним варіантом мереж Ethernet.
10 Base-F - волоконно-оптичний Ethernet
Мережа побудована на волоконно-оптичному кабелі. Що забезпечує повну гальванічну ізоляцію. Максимальна відстань передавання - до 2км. Кабель легкий, має менші габарити, ніж товстий Ethernet, однак дорожчий від нього. Забезпечує тільки двопунктове сполучення, тому його використовують тільки для магістральних ліній як доповнення до Ethernet на скрученій парі.
10 Base-T (10 - швидкість передачі 10 мг біт/с, Т- сручена пара). Використовують переважно UTP. Має топологію зірка де концентратором є багатопортовий повторювач. Максимальна довжина - 100м, а мінімальна - 2,5м.
100 Base-T, на відмінну від 10 Base-T, можливе передавання не тільки через різні передавальні середовища, але й використанням різних алгоритмів кодування.
100 Base-T4 це локальна мережа зіркової топології, яка використовує для передавання даних 4 пари провідників скрученої пари категорії 3,4 або 5.
1.5 Опис топологій локальних мереж
Спосіб об'єднання комп'ютерів між собою в мережі називають топологією. Топологія - це фізичне розташування комп'ютерів, кабелів та інших мережевих компонентів. Розрізняють три найбільш розповсюджені мережні топології, що використовують і для однорангових мереж, і для мереж з виділеним файлом-сервером. Це так називані шинна, кільцева і зіркоподібна структури.
Топологія визначає ряд вимог:
- використання конкретного типу кабеля;
- спосіб прокладання кабелю;
- способи та методи взаємодії комп'ютерів.
Базові топології - це три топології, що мають суттєві відмінності між собою.
Шина (bus) (рисунок 1.4): - топологія при якій всі комп'ютери під'єднюються до одного кабеля. Кабель називається магістраллю або сегментом. Ця топологія є найбільш пошеренішою і простою у використанні. При передачі даних електричний сигнал від комп'ютера передавача поширюється у кабелі одночасно до всіх решта комп'ютерів.
Дані приймає тільки той комп'ютер, адреса якого співпадає з адресою вказаного у повідомленні. Сигнал також надходить до країв кабеля і відбивається. Відбитий сигнал накладається на корисний і створює його, що призводить до помилок передачі і мережа стає нероботоздатною. Для того, щоб відбивання хвиль не було на кінцях кабеля встановлюються термінатори.
Термінатори - електричний опір, який поглинає відбиті електричні сигнали.
Недоліками цієї топології є:
- при розриві кабеля, або відсутності термінатора, мережа перестає функціонувати;
- низька пропускна здатність;
- не підсилює сигнал при передачі.
Перевагами цієї топології є:
- простота у використанні

 
 

Цікаве

Загрузка...