WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Розробка проекту комп’ютерної мережі та розрахунок її вартості (10Base-2) - Курсова робота

Розробка проекту комп’ютерної мережі та розрахунок її вартості (10Base-2) - Курсова робота

кабеля.
Використовуючи спеціальні повторювачі (репітери) можна з"єднувати між собою до 5 сегментів мережі. У цьому випадку максимальна довжина мережі 10Base2 складає 1км. Репітери можуть розташовуватися в довільній ділянці сегмента, утворюючи мережі різної конфігурації, лінійної чи розгалуженої. Більш того, репітери дозволяють об'єднати мережі з товстим і тонким кабелем. В даний час з'явилися багатопортові повторювачі, що дозволяють об'єднати кілька сегментів у вигляді зіркоподібної структури. Таким чином, за допомогою повторювачів може бути організована досить оптимальна структура мережі. Швидкість передавання становить 10 Мб/с.
Т - конектори
При побудові ЛОМ на основі коаксіального кабеля типу RG-58 використовуються Т-подібні BNC-конектори різних типів. BNC-конектор служить для з'єднання коаксіального кабелю з мережевою платою. Одним кінцем він вставляється в BNC-роз'єм на мережевій платі до інших двох під'єднюють коаксіальний кабель або термінатор.
Для даного типу мережі використовуються конектори:
T-connector BNC RG-58 B7001A (рис. 3.2)
Рисунок - 3.2 BNC-Т конектор Рисунок - 3.3 Зовнішній вигляд
термінатора
Термінатори
На кінці кабелю Ethernet для того, щоб не виникало колізій кріплять спеціальний пристрій - термінатор. Для даного типу кабелю він просто необхідний, так як треба узгодити хвильовий опір до 50 Ом.
Для даного типу мережі використовуються термінатори :
Taiwan термінатор RG-58 B-7017 (рис. 3.3)
Однорангова мережа
При одноранговій архітектурі в мережі відсутні виділені сервери, кожна робоча станція може виконувати функції клієнта і сервера.. Оскільки всі комп'ютери в цій мережі рівноправні, однорангові мережі не мають централізованого керування розподілу ресурсів. В цьому випадку робоча станція виділяє частину своїх ресурсів в загальне користування всім робочим станціям мережі. Кожен користувач в одноранговій мережі є одночасно і мережевим адміністратором. Це означає, що кожен користувач у мережі керує доступом до ресурсів, розташованим на його комп'ютері. Кожен користувач також вирішує, дати іншим користувачем доступ до своїх ресурсів через звичайний запит або захистити ці ресурси паролем.
Як правило, однорангові мережі створюються на базі однакових по потужності комп'ютерів. Однорангові мережі є досить простими в налагодженні і експлуатації. В тому випадку, коли мережа складається з невеликої кількості комп'ютерів і її основною функцією є обмін інформацією між робочими станціями, однорангова архітектура є найбільш прийнятним рішенням. Подібна мережа може бути досить швидко і просто реалізована засобами такої популярної операційної системи як Windows 95/98.
Найбільш дешевшим є з'єднання комп'ютерів на базі шинної топології і коаксіального кабеля. Для створення такої мережі знадобиться по одній мережевій карті і Т-коннектору для кожної робочої станції і по два термінатора для установки на Т-коннектори першого і останнього машинного сегменту. Останню статтю витрат складуть відрізки кабелю для підключення робочих станцій.
При використанні витої пари також необхідна мережева карта для кожної робочої станції. Крім цього буде потрібні концентратор (хаб) і відрізки кабелю для з'єднання робочих станцій з хабом.
Вибираючи конкретну топологію побудови однорангової мережі (шинну чи з використанням хаба), необхідно враховувати достоїнства і недоліки кожного підходу:
- Мережа із шинною топологією дешевше і простіше при монтажі, але в більшій степені піддається збоям, що пов'язані з ушкодженнями кабельної системи. Для зупинки всієї ЛВС досить розриву в одному кабельному сегменті.
- Створення мережі типу "зірка" приводить до збільшення первісних витрат на придбання хаба і кабелю більшої довжини. При цьому витрата кабелю для однорангової мережі з топологією "зірка" не набагато більше, ніж для порівнянної з нею по розмірам мережа на коаксіальному кабелі, оскільки на прокладку її практично не впливають особливості приміщення. На відміну від варіанта з виділеним сервером, порівняно невеликий концентратор набагато легше установити на вигідному (з погляду прокладки кабелю) місці. У цьому випадку не виникає необхідність в обхідних шляхах від сервера, розташованого в якій-небудь далекій кімнаті. Великою перевагою цієї схеми є висока відмовостійкість, при ушкодженні кабелю від мережі відключається тільки приєднана через нього робоча станція, інші ж продовжують нормально працювати.
3.3 Мережевий адаптер
Мережевий адаптер - це плата, яка вставляється в слот комп'ютера і слугує інтерфейсом між комп'ютером та мережевим провідним середовищем. Зв'язок адаптера з програмним забезпеченням здійснюється через драйвер адаптера. Мережеві плати відповідають певному стандарту мережі і певному виду провідного середовища.
Призначення мережевого адаптера:
" пiдготовка даних, що поступають вiд комп'ютера, для передачi по мережевому кабелю;
" передача даних iншому комп'ютеру;
" управлiння потоком даних мiж комп'ютером та кабельною системою.
Характеристика Мережевого адаптера 3Com EtherLink 10/100 Мбит/с:
" Мережний інтерфейс:
Галузевий стандарт Ethernet IEEE 802.3 зі смугою пропускання 10 Мбіт/с CSMA/CD (10BASE-T) і зі смугою пропускання 100 Мбіт/с CSMA/CD (100BASE-T, FX), смуга пропускання 10 Мбіт/с CSMA/CD (10BASE2 і 10BASE5)
" Тип кабеля і робочі відстані:
Розєм АUI для підключення кабеля трансивера підтримує мережеві сегменти довжиною до 500 м.
" Можливості:
Підтримуються мережі Ethernet 10 Мбіт/с на основі тонкого/товстого коаксіального чи кабелю крученої пари (тільки 10/100 Combo) категорії 3, 4, 5. Можливі перехід на 100 Мбит/з і застосування порту 10/100 RJ-45 для UTP категорії 5.
?
ВИСНОВКИ
Виконуючи дану курсову роботу ми навчились будувати модель комп'ютерної мережі, розраховувати її вартість, підбирати необхідну структуру мережі. Необхідно сказати, що описана в даній курсовій роботі мережа 10Base-2 є найбільш дешевою і простою,але через її "повільність" і не можливість її пришвидшення, а також її моральну застарілість її майже ніде не застосовують. На її місце приходять більш швидкі (100/1000Мбіт/с) мережі. Отже, такий тип мережі можна використовувати як бюджетний варіант в місцях де не потребується великої швидкості і потрібно зекономити кошти.
Список рекомендованої літератури
1. Буров Є. Комп'ютерні мережі. - Львів: БАК, 1999 - 468 с.
2. Основы современных кмпьютерных технологий./ Под ред. А.Д.Хомоненко. - СПб.: Корона, 1998. - 448 с.
3. Локальные вычислитильные сети. Принципы построения, архитектура, коммуникационные средства./ Под ред. С.В.Назарова. - М.: Фин. и стат., 1994. - 400 с.
4. Хаусли Т. Системы передачи и телеобработки данных. - М.: Радио и связь, 1994. - 297 с.
5. Флинт Д. Локальные сети ЭВМ: архитектура, принципы построения, реализация. - М.: Фин. и стат., 1996. - 524 с.
6. Халсалл Ф. Передача данных, сети компьютеров и взаимосвязь открытых систем. - М.: Радио и св., 1995. -354 с.
7. Шатт С. Мир компьютерных сетей. - К.: BHV, 1996. - 314 с.
8. Богумирский Б. Энциклопедия Windows 98. - СПб.: Питер, 1998. - 624 с.
9. Рули Д. Сети Windows NT. - К.: BHV, 1998. - 414 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...