WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Розробка проекту комп’ютерної мережі та розрахунок її вартості (10Base-2) - Курсова робота

Розробка проекту комп’ютерної мережі та розрахунок її вартості (10Base-2) - Курсова робота

інформації, з дотриманням правил якого комп'ютери здійснюють інфообмін в мережі. Для коректної роботи всі комп'ютери повинні використовувати однакові протоколи. Існують багато протоколів, кожен із яких орієнтований на конкретне обладнання та програмне забезпечення.
Для того щоб встановити протокол інформаційного обміну потрібно:
1. В папці "Панель керування" двічі клікнути на об'єкті "Мережа".
2. На вкладці "Конфігурація" натиснути "Добавити".
3. В списку вибору двічі клікнути на елементі "Протокол".
4. В полі списку "Виготовлювачі" обрати виготовлювача обладнання, після чого в полі списку "Мережеві протоколи" - модель протоколу і натиснути "ОК".
oМережеві служби дозволяють організувати доступ до ресурсів мережі і керувати мережею. Служби доступу до файлів і принтерів Microsoft-мереж і NetWare-мереж не можуть бути встановлені одночасно.
Встановлення мережевої служби:
1. В папці "Панель керування" двічі клікнути на об'єкті "Мережа".
2. На вкладці "Конфігурація" натиснути "Добавити".
3. В списку вибору двічі клікнути на елементі "Служба".
4. В полі списку "Виготовлювачі" обрати виготовлювача, після чого в полі списку "Мережеві служби" - службу і підтвердити вибір натисканням "ОК".
?
2 РОЗРАХУНКОВА ЧАСТИНА
2.1 Схематичний план з'єднань пристроїв мережі
При проектуванні і встановлені комп'ютерної мережі, в першу чергу потрібно врахувати такі параметри : кількість людей що будуть працювати в мережі, швидкість роботи мережі, засоби безпеки мережі, ціна мережі. Від цих параметрів, по суті, і будуть залежати всі наступні етапи створення мережі. Іншим фактором який часто не враховується при проектуванні, є ієрархія компанії. Для фірми з горизонтальною структурою, де всі співробітники повинні мати доступ даних один до одного, оптимальним рішенням є проста однорангова мережа. Але при цьому варто зважити всі її недоліки і переваги. Фірмі, побудований за принципом вертикальної структури, у якій точно відомо, який співробітник і до якої інформації повинний мати доступ, варто орієнтуватися на більш дорогий варіант мережі - з виділеним сервером. Тільки в такій мережі існує можливість адміністрування прав доступу.
Одним з головних етапів планування мережі є створення попередньої схеми. При цьому в залежності від типу мережі, виникають різні труднощі. Найбільш очевидна і загальна з них це обмеження довжини кабельного сегмента. В нашому випадку це є несуттєво оскільки мережа проектується для невеликого офісу. План приміщення також впливає на вибір топології мережі . В нашому випадку використовується топологія з спільною шиною.
Отже, при плануванні конкретної мережі враховуючи вище вказане а також варіант завдання було розроблено план кімнати зображений на рисунку 2.1.
?
2.3 Розрахунки вартості КМ
Обчислимо яку довжину "тонкого" коаксіального кабелю потрібно для встановлення даної мережі, враховуючи, що довжина кабелю має бути трохи більшою (0,5-1м) ніж відстань між комп'ютерами:
2 + 2 + 1 + 5 + 1 + 2 + 2 = 15 м.
Таблиця 2.1 - Розрахунок вартості мережевого обладнання
Найменування Одиниці виміру Ціна за одиницю у.о. Кількість Ціна, у.о.
3Com EtherLink 10/100 Мбит/с шт. 10 6 60
Коаксіальний кабель RG-58 м. 0,23 15 3,45
Taiwan термінатор RG-58 B-7017 шт. 0,64 2 1,28
Taiwan T-connector BNC RG-58 B7001A шт. 0,41 6 2,46
Разом 67,19
Отже, вартість однорангової мережі з 6 комп'ютерів з встановленою
ОС Windows 98 буде коштувати 67,19 у.о.
?
3 ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНА ЧАСТИНА
3.1 Модель комп'ютерної мережі
Коаксіальний кабель
Провідним середовищем, як правило, є кабель, хоча існують мережі, що використовують для поширення сигналу радіохвилі та інфрачервоні хвилі.
В кабельних мережах використовують 3 види кабелів: коаксіальний (рис. 3.1), скручену пару та оптоволоконний. Коаксіальний кабель являє собою двопровідну лінію зв'язку, в якій один провідник (центральний) знаходиться всередині іншого. В якості центрального провідника може використовуватися як одножильний, так і багатожильний мідний провід. Зовнішній провідник виконаний в вигляді циліндра, сплетеного з мідного провода. Центральний і зовнішній провідники розділені ізоляцією. Зовнішня оболонка провода робиться з полівінілхлорида або флуорополімера. Коаксиальній кабель є широкополосним засобом зв'язку, що дає змогу передавати інформацію в широкому частотному діапазоні. Він може використовуватися як для одноканальної, та і багатокальної передачі. В даний час в локальних мережах переважно використовується одноканальна передача даних. В ЛОМ використовуються коаксіальні кабелі з різним хвильовим опором - від 50 Ом до 120 Ом; перевага надається 50-омному кабелю (наприклад, в мережах Ehernet). Найчастіше використовуються два вида коаксіального кабеля з хвильовим опором 50 Ом - RG-11 - так званий "товстий" або "жовтий" кабель і RG-58 - "тонкий" кабель. Кабель RG-11 характеризується вищою надійністю та захищеністю від перешкод, однак його вартість значно вища від вартості RG-58, до того ж його важче прокладати.
Таблиця 1. Характеристики коаксіального кабелю
Основні характеристики RG-58A/U RG-58C/U
Хвильовий опір 50+/- 2 Ом 50+/- 2 Ом
Поздовжня ємність 85 пФ/м 93,5 пФ/м
Коефіцієнт сповільнення 1,28 1,51
Діаметр центрального провідника 19/0,203 мм 19/0,18 мм
Матеріал провідника TC TC
Діаметр діелектрика 2,9 мм 2,9 мм
Матеріал діелектрика FPE PE
Зовнішній діаметр оболонки 5,03 мм 5,03 мм
Матеріал оболонки NC-PVC NC-PVC
Основний екран Al-PET ---
Густина екрана 100 % ---
Додатковий екран (обплітка) 16X7/0,12 мм 16X7/0,12 мм
Матеріал обплітки TC TC
Густина обплітки 93,6 % 93,6 %
RG-58A/U, C/U - високоякісні версії стандартного RG-58/U в в різних виконаннях. Обидві моделі використовують густу ( 95%) обплітку з лужної міді. A/U має додатковий екран і вспіненний діелектрик , який забезпечує меньшие втрати. C/U відповідає стандарту MIL-C-17 / 029 і має кліматичне виконання.
3.2 Структура мережі 10Base-2
В даний час серед локальних мереж найбільш широке використання одержала мережа Ethernet. Успішний досвід експлуатації мережі Ethernet дозволив взяти її за основу при розробці стандарту IEEE 802.3 керування доступу до передавального середовища для мережіз множинним доступом з контролем несучої і виявленням колізій.
В якості фізичного середовища передачі стандартом IEEE 802.3 визначені 2 види коаксіального кабеля, кручена пара провідників і оптоволоконний кабель. Відповідно розрізняють чотири види специфікацій передавальної середовища: 10Base5, 10Base2, 10Base-T, 10Base-F.
Специфікація 10Base2 визначає використання тонкого коаксіального кабеля з діаметром проводу 0.89 мм. Інша назва "тонка" Ethernet.
Для мереж системи 10Base2 максимальна довжина сегмента складає 185 м, хоча більшість типів мережевих адаптерів допускають збільшення цього параметра до 200. Максимальна кількість станцій, що підключаються до сегмента, повинна бути не більше 30. Підключення станції здійснюється за допомогою Т и BNC конекторів. Т-конектор являє собою невеликий трійник, що однією стороною підключається до мережевого адаптера, а двома іншими через BNC-конекторы - до коаксіального

 
 

Цікаве

Загрузка...