WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Розробка проекту комп’ютерної мережі та розрахунок її вартості (10Base-2) - Курсова робота

Розробка проекту комп’ютерної мережі та розрахунок її вартості (10Base-2) - Курсова робота

вашим принтером. Хоча для даного офісу, де всього шість комп'ютерів, краще прокласти однорангову мережу.
1.5 Загальна характеристика та історія створення Ethernet
ЛМ Ethernet найпростіше можна визначити як шинну мережу з МДКН/ВК. Вона проста, дешева, надійна та ефективна, має високу швидкість передавання даних і завдяки цьому стала найпоширенішою. Деякі комп'ютери, наприклад ІВМ РS/1, а також потужні робочі станції Apollo (Неwlett-Расkard), Sun та інші вже мають адаптер Ethernet у стандартній конфігурації. У деяких розробках адаптер Ethernet починають інтегрувати з материнською платою.
Перший лабораторний варіант Ethernet розробила фірма Хеrох (відділення в Пало-Альто) ще в 1975 р. У 1980 р. Хеrох, DЕС та Intel опублікували специфікацію Ethernet , яка охоплювала фізичний та канальний (МАС) рівні протоколу. Сьогодні мережа ЕІЬегпеї схарактеризована в стандартах ІЕЕЕ-802.3 та ЕСМА-82. Завдяки простоті, дешевості, здатності до масштабування Ethernet є лідером серед інших типів локальних мереж. Ця технологія продемонструвала значний потенціал розвитку та стала основою для технологій комутованого Ethernet , Fast Ethernet та Gigabit Ethernet.
1.6 Тенденції розвитку архітектури Ethernet
Сьогодні архітектура Ethernet - найпоширеніша в організації ЛМ. Така мережа проста в організації та експлуатації. Суттєві недоліки мереж Ethernet такі: нема гарантованої тривалості передавання кадру, невелика перепускна здатність при високих навантаженнях (в Ethernet-мережах реальна перепускна здатність не перевищує 50-60% від максимальної). Тому для організації магістральних ЛМ з високим трафіком доцільніше використовувати архітектуру FDDI, яка дає змогу виділити до 85%перепускної здатності каналу на передавання інформації користувача, а ціна її ненабагато вища від аналогічних за функціями комутованих мереж Ethernet.
Однак, незважаючи на недоліки, Ethernet-технологія завдяки простоті ідеальна для невеликих та середніх мереж. Власне для Ethernet-мереж сьогодні активно розвивають технології комутації локальних мереж та віртуальних ЛМ, що дає змогу зняти обмеження Ethernet щодо перепускної здатності. Крім того, широко застосовують і технології швидких Ethernet та подібних мереж. Поступово мережа Ethernet завдяки оптимальному співвідношенню вартість/продуктивність та простоті стає головним стандартом для локальних мереж.
1.7 Опис топологій локальних мереж
Спосіб об'єднання комп'ютерів між собою в мережі називають топологією. Топологія - це фізичне розташування комп'ютерів, кабелів та інших мережевих компонентів. Розрізняють три найбільш розповсюджені мережні топології, що використовують і для однорангових мереж, і для мереж з виділеним файлом-сервером. Це так називані шинна, кільцева і зіркоподібна структури.
Топологія визначає ряд вимог:
- використання конкретного типу кабеля;
- спосіб прокладання кабелю;
- способи та методи взаємодії комп'ютерів.
Базові топології - це три топології, що мають суттєві відмінності між собою.
Топологія зірка. Концепція топології мережі у виді зірки прийшла з області великих ЕОМ, у якій головна машина одержує й обробляє всі дані з периферійних пристроїв як активний вузол обробки даних. Цей принцип застосовується в системах передачі даних, наприклад, в електронній пошті RELCOM. Вся інформація між двома периферійними робітниками місцями проходить через центральний вузол обчислювальної мережі.
Пропускна здатність мережі визначається обчислювальною потужністю вузла і гарантується для кожної робочої станції. Колізій (зіткнень) даних не виникає.
Кабельне з'єднання просте, тому що кожна робоча станція зв'язана з вузлом. Витрати на прокладку кабелів високі, особливо коли центральний
вузол географічно розташований не в центрі топології. Приклад цієї топології показаний на рисунку 1.1
Топологія загальна шина. Топологія загальна шина передбачає використання одного кабеля до якого підключаються всі ПК. Інформація при цьому передається кожному ПК почергово. Перевагою її є менша протяжність кабелю ніж у зірки і більш висока надійність, оскільки вихід з ладу окремої станції не впливає на роботу мережі.
Недоліком є та що обрив основного кабеля приводить до повної зупинки мережі. Другим недоліком є слабка захищеність інформації оскільки повідомлення що посилається одним ПК меже бути сприйняте бедь-яким іншим ПК. Приклад цієї топології показано на рисунку 1.2.
Кільцева топологія. Кільцева топологія передбачає передавання даних від одного ПК до іншого по естафеті. Якщо ПК отримує дані які йому не належать то він передає їх дальше. Перевагою кільцевої топології є висока надійність, оскільки до кожного ПК є два шляхи доступу. Недоліком цієї топології є більш висока протяжність кабелю і низька швидкодія в порівнянні з топологією зірка. Приклад цієї топології показаний на рисунку 1.3.
1.8 Мережева операційна система Windows 98
Так як дана мережа є одноранговою і непотрібно високого інформаційного захисту використаємо мережеву операційну систему Windows 98. Для того щоб налаштувати комп'ютерну мережу програмним шляхом потрібно встановити наступне:
oУ Windows 98 інтегрована автоматична підтримка клієнтів двох типів: клієнта для Microsoft-мереж і клієнта для Novell-мереж.
Для того щоб встановити клієнта необхідно виконати наступні дії:
1. В папці "Панель керування" двічі клікнути на об'єкті "Мережа".
2. На вкладці "Конфігурація" натиснути "Добавити".
3. В списку вибору двічі клікнути на елементі "Клієнт".
4. В полі списку "Виготовлювачі" обрати виготовлювача обладнання, після чого в полі списку "Клієнти мережі" - потрібного клієнта і натиснути "ОК".
Для того щоб зробити конфігурації клієнта необхідно виконати наступні дії:
1. В папці "панель керування" двічі клікнути на об'єкті "Мережа".
2. На вкладці "Конфігурація" вибрати клієнта, який конфігурується і клікнути на командній кнопці "Властивості".
3. На вкладках відкритого діалогового вікна виконати необхідні установки і підтвердити їх натискуванням "ОК".
oПід Windows 98 немає необхідності ручного встановлення драйверів мережевих плат, оскільки нові компоненти розпізнаються і встановлюються автоматично якщо пристрій виконаний у відповідності до стандарту Windows 98 Plug and Play. Якщо деякі параметри пристроїв, наприклад І/О порт або IRQ були змінені користувачем або програмою, то диспетчер пристроїв ці пристрої не розпізнає.
Для того щоб встановити драйвер мережевої плати необхідно:
1. В папці "Панель керування" двічі клікнути на об'єкті "Мережа".
2. На вкладці "Конфігурація" натиснути "Добавити".
3. Всписку вибору двічі клікнути на елементі "Мережева плата".
4. В полі списку "Виготовлювачі" обрати виготовлювача обладнання, після чого в полі списку "Мережеві плати" - модель пристрою і натиснути "ОК".
Для того щоб зробити конфігурацію мережевої плати необхідно:
1. В папці "Панель керування" двічі клікнути на об'єкті "Мережа".
2. На вкладці "Конфігурація" вибрати конфігуровану мережеву плату і нажати кнопку "Властивості".
3. На окремих вкладках діалогового вікна "Властивості" виконати необхідні установки параметрів і натиснути "ОК".
oПротокол інформаційного обміну - це форма подання

 
 

Цікаве

Загрузка...