WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Технологія організація масивів даних RAID. Порівняння RAID1 та RAID4 - Курсова робота

Технологія організація масивів даних RAID. Порівняння RAID1 та RAID4 - Курсова робота


Курсова робота
Технологія організація масивів даних RAID. Порівняння RAID1 та RAID4
ЗМІСТ
ВСТУП 5
1 МЕТОДИ І ЗАСОБИ ЗБЕРІГАННЯ ДАНИХ 7
1.1 Класифікація пристроїв збереження інформації 7
1.2 Зберігання інформації на магнітних дисках 8
1.2.1 Організація даних на магнітному диску 9
1.2.2 Фізичні характеристики пристроїв зовнішньої пам'яті на магнітних дисках 11
1.2.3 Час пошуку 14
2 ТЕХНОЛОГІЯ RAID 15
2.1 RAID 0 18
2.2 RAID 1 19
2.3 RAID 2 21
2.4 RAID 3 22
2.4.1 Надмірність 22
2.4.2 Продуктивність 23
2.5 RAID 4 23
2.6 RAID 5 24
2.7 RAID 6 24
3 ПОРІВНЯННЯ ТЕХНОЛОГІЙ RAID 0 I RAID 4 25
3.1 Передача даних великого об'єму 25
3.2 Частота запитів вводу-виводу 26
ВИСНОВОК 28
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ 29
ВСТУП
На сьогоднішній день існує величезна різноманітність електронних пристроїв, що претендують на назву "комп'ютер", - від одно-кристальних мікропроцесорів ціною в декілька доларів до суперкомп'ютерів, що коштують мільйонів доларів. Відрізняються вони функціональними можливостями, продуктивністю, розмірами, областю застосування і, природно, ціною. По-друге, швидкість розвитку комп'ютерної технології на сучасному етапі не зменшилася - ця галузь як і раніше прогресує такими темпами, з якими навряд чи може порівнятися будь-яка інша. Прогрес зачіпає всі аспекти комп'ютерної технології, від виробництва електронних компонентів до принципів паралельної організації таких компонентів в єдину систему.
Але не дивлячись на такий гігантський крок вперед, існують певні, достатньо консервативні принципи, які складають фундамент всієї стрункої будівлі сучасної комп'ютерної науки. Повнота реалізації цих принципів визначається можливостями технології на поточному етапі і міркуваннями оптимального вибору співвідношення ціна/продуктивність, якими керується проектувальник тієї або іншої системи.
При створенні операційної системи важливе місце займають засоби вводу-виводу і система управління файлами. При розгляді вводу-виводу ключовим питанням є продуктивність. Від вдалого проектування засобів вводу-виводу багато в чому залежить продуктивність всієї обчислювальної системи. Якщо звернути увагу на функціонування комп'ютерних систем, то можна побачити, що швидкість роботи процесора безперервно зростає, а якщо один процесор працює недостатньо швидко, то підвищити продуктивність можна шляхом використовування SМР-конфігурації. Швидкість доступу до основної пам'яті також зростає, хоча і повільніше, ніж швидкість роботи процесора. При розумному використовуванні одного, двох або більш рівнів внутрішньої кеш-пам'яті можливо прискорити доступ до основної пам'яті, компенсуючи цим відставання швидкості роботи основної пам'яті від швидкості роботи процесора. Помітимо, проте, що продуктивність при операціях вводу-виводу залишається істотною проблемою, особливо при роботі з дисковою пам'яттю.
Продуктивність важлива і при розгляді файлових систем. Тут на перший план виступають також такі вимоги, як надійність і безпека. З погляду користувача, файлова система є, можливо, найважливішим аспектом операційної системи: користувачу необхідний не тільки швидкий доступ до файлів, але і гарантія того, що файли залишаться непошкодженими і буде захищений від несанкціонованого доступу.
На сьогоднішній день магнітні диски залишаються найпоширенішим компонентом підсистеми зовнішньої пам'яті комп'ютерів. Практично в будь-якому комп'ютері - від найпростіших персональних до великих обчислювальних систем і суперкомп'ютерів- використовуються або змінні, або фіксовані (жорсткі) магнітні диски.
Оптичні технології зберігання інформації також відіграють велику роль в комп'ютерних системах всіх типів. На додаток до компакт-дисків, які широко використовуються вже багато років, останнім часом популярність набувають нові типи пристроїв цієї групи - магнітооптичні диски, компакт-диски з можливістю запису.
Проте висока продуктивність і надійність серверів і великих обчислювальних систем забезпечується застосуванням масивів дисків - технології RAID. Під абревіатурою RAID розуміється методика використання безлічі магнітних дисків у вигляді паралельно функціонуючого масиву пристроїв зберігання інформації, в якому за рахунок структурної надмірності забезпечується надійна робота при збоях або навіть виході з ладу окремих пристроїв.
1 МЕТОДИ І ЗАСОБИ ЗБЕРІГАННЯ ДАНИХ
1.1 Класифікація пристроїв збереження інформації
Пристрої збереження інформації можна класифікувати по наступних критеріях:
1. по типу елементів, що запам'ятовують
2. по типу способу організації обігу
3. по характеру зчитування
4. за способом зберігання
5. за способом організації
1. По типу елементів, що запам'ятовують
Напівпровідникові
Магнітні
Конденсаторні
Оптоелектронні
Голографічні
Криогенні
2. По типу способу організації звернення
З послідовним пошуком
З прямим доступом
Адресні
Асоціативні
Стекові
Магазинні
3. По характеру зчитування
З руйнуванням інформації
Без руйнування інформації
4. За способом зберігання
Статичні
Динамічні
5. За способом організації
Однокоординатні
Двохкоординатні
Трьохкоординатні
Двох- трьохкоординатні
1.2 Зберігання інформації на магнітних дисках
Магнітний диск як носій інформації є пластиною круглої форми з немагнітного металу (частіше за весь алюміній) або пластика, покриту шаром магнітного матеріалу з достатньою коерцитивною силою і невеликим значенням індукції насичення. Дані записуються на носій і зчитуються з нього за допомогою магнітної головки, що є мініатюрним електромагнітом. Запис і зчитування інформації відбувається в результаті взаємодії носія, що рухається, з нерухомою головкою.
Процес запису заснований на явищі збудження магнітного поля при протіканні електричного струму через обмотку головки. Імпульси струму подаються в обмотку і перемагнічують матеріал поверхні носія в тому місці, яке у нинішній момент знаходиться в безпосередній близькості від головки. Напрям магнітного поля, залежного від полярності електричного імпульсу в обмотці, визначає знак локального перемагнічування матеріалу. Зчитування інформації проводиться при проходженні під головкою перемагніченого носія. Магнітний потік, який утворюється проходячи під головкою намагніченою ділянкою, частково замикається через сердечник головки, пронизуючи її обмотку. При проходженні під головкою

 
 

Цікаве

Загрузка...