WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Архівування - Реферат

Архівування - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Архівування
Файли, що містять графіку і звук, є значними за розмірами. Збереження таких файлів потребує багато місця на жорсткому диску, а їх пересилання по мережі - значних витрат часу. Щоби зменшити розміри файлів, їх архівують. Процес архівації полягає в створенні виходячи з заданого файла за допомогою спеціальної програми, яка називається архіватор, нового файла - архіву, який має менший розмір.
Ступінь стискання (відношення розміру файла до його архіву) залежить від виду даних, що містить файл, який піддається архівації. Архів, не можна безпосередньо використовувати. Перед використанням його потрібно піддати зворотному процесу - розархівації. В результаті, з архіву відновлюється початковий файл. Розархівація виконується також за допомогою архіватора. Суть архівації полягає в заміні ланцюжків з 0 і 1, які часто зустрічаються, на інші, більш короткі.
Найбільш поширеними в даний час архіваторами є WinRar i WinZip. Однією з найкращих програм для стискання зображень є DjVuer Pro. Про можливості цієї програми говорить зокрема те, що за її допомогою можна стиснути відскановані зображення книги в 200 сторінок всього до об'єму 2-3 (приблизно 3 Мбайт) дискет.
Також при експлуатації комп'ютера з різних причин можливе пошкодження або втрата інформації на магнітних дисках.
Це може відбутися внаслідок як фізичного пошкодження дисків, так і пошкодження інформації вірусом. І тому для зменшення втрат в таких випадках, потрібно мати архівні копії файлів.
Для отримання копій файлів, використовують команди копіювання MS DOS. Але в цьому випадку копії будуть займати багато місця, що змушує мати велику кількість дискет. Більш доцільно використовувати для створення архівних копій спеціально розроблені програми. В чому ж полягає ефект таких програм:
1. Заархівовані архіватором програми займають в середньому від 20 до 90% свого початкового обсягу,що дозволяє на тій же кількості носіїв зберігати більшу кількість інформації.
2. Архіватор об'єднує групу програм під одним іменем, що дозволяє запобігати втраті деяких файлів.
3. Можливе поновлення в архіві тільки нових версій файлів.
4. Архіватор зберігає в архіві імена каталогів та файлів.
5. Надає можливість написання коментарів до архіву.
6. Користувач створює архівні файли.
Одна з перших програм, яка була розроблена в 1985р фірмою SYSTEM ENHANCEMENT ASSOCIATOS (SEA), отримала назву - ARG. Вона створювала файли з розширенням ARG. Літом 1986р фірма PKWARE створила пакет з архіватора PKARC та розархіватора PKXARS.m програми працювали швидше. В 1988р з'явилась нова програма LZHARC.COM, створена Аруасі Йошизакі, і яка забезпечувала високу щільність стиску, але працювала повільніше. В 1990р була розроблена програма ARJ Роберта Янга, яка пропонувала 5 методів архівації,! великий' допоміжний сервіс. Ви познайомитесь з роботою програм PKZIP.PKUNZIP та ARJ.
Програми PKZIP ТА PKUNZIP
З дозволу фірми (PKWARE Inc) дані програми можуть вільно використовуватись, копіюватись та розповсюджуватись всіма бажаючими. Економія пам'яті для збереження копії при використанні цих програм складає приблизно 60-70% для текстових файлів та 20-30% для файлів, що виконуються. Програма PKZIP дозволяє створити архівний файл, добавляти туди нові файли, знищувати файли з архіву, переглянути файли, що містяться в архіві. Програма PKUNZIP дозволяє витягувати файли з архіву та перглядати файли, що містяться в архіві. Програми PKZIP та PKUNZIP використовують розширення імені *.zlp. При виконанні програми без параметрів видаються відомості про параметри відповідної програми. Разом з вказаними програмами використовуються програма ZIP2EXE, яка дозволяє з архівного файлу створити файл з розширенням *.ехе, який при виконанні проводить автоматичну розархівацію.
Деякі можливості використання програм-архіваторів
1. Архівація всіх файлів поточного каталогу: PKZIP ім'я архівного файлу.
2. Архівація вказаних файлів: PKZIP ім'я архівного файлу, Імена файлів.
Імена файлів розділяються пропуском. В іменах дозволяється використовувати символи ''*'' та "Р".
3. Повна розархівація файлів в поточному каталозі: PKUNZIP - ім'я архівного файлу.
4. Повна розархівація у вказаний каталог: o PKUNZIP ім'я архівного файлу, Ім'я каталогу.
5. Перегляд вмістимого архівного файлу: PKUNZIP-VN Ім'я архівного файлу.
7. Часткова розархівація архівного файлу: PKUNZIP ім'я архівного файлу, Імена файлів.
ПРОГРАМА PKZIP
Повний формат команди архівації має вигляд:
PKZIP режим , ім'я архівного файлу [імена файлів]
ім'я архівного файлу - задає ім'я файлу, що обробляється. Цей файл може не існувати, в цьому випадку він автоматично створюється. Якщо розширення не вказано.то автоматично задається *.zip.
Імена файлів - задаються імена, що заносяться в архів, знищуються в архіві і т.д. Якщо імена не задані.то для режиму -v визначаються всі файли, а для всіх інших режимів.крім режиму -d, означає всі файли із поточного каталогу.
ПРИКЛАД:
pkzip prof -s parol *. - помістити в архівний файл prof всі файли. без розширення з поточного каталогу та задати пароль parol.
Якщо програма не знаходить файлів, які потрібно помістити в архів, то на екран видається повідомлення: PRZIP:
nothing to do

 
 

Цікаве

Загрузка...