WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Сучасні Операційні системи - Реферат

Сучасні Операційні системи - Реферат

підтримки Internet, а також засобів об'єктної орієнтації.
4.2. OS/2 Warp. Загальна характеристика
Наприкінці 1994 року IBM випустила третю головну версію OS/2, що називалася OS/2 Warp 3 (warp - основа). Її демонстрація і розгорнута рекламна компанія нагадувала рекламну компанію 1992 року, коли була випущена OS/2 2.0. У всякому разі одне гасло було точним повторенням: у цій системі є багато переваг, що користувачі і корпорації можуть використати негайно з 32-х розрядного операційного середовища.
OS/2 Warp має добре продуманий обєктно-орієнтований інтерфейс із застосуванням техніки drug-and-drop при виконанні операцій копіювання, видалення, печаті, а також деяких інших. Переліки властивостей об'єктів легко доступні в меню, викликуваних щигликом правої клавіші миші. Мається спеціальна панель для розміщення часто використовуваних документів чи ПП.
До складу OS/2 Warp входить набір утиліт BonusPack, що містить IBM Works - інтегрований програмний пакет початкового рівня, і Internet Access Kit - самий повний набір засобів для мережі Internet із усіх засобів, що поставляються в складі ОС, Web Browser і пошта Internet Mail. У публікаціях зустрічаються твердження, що він більш досконалий, чим набір для доступу до Internet, реалізований у Windows 95. У лютому 1995 року IBM почала продавати пакет OS/2 Warp 3 Full Pack, що містить бібліотеки Win-OS/2. Ці бібліотеки дають можливість виконувати Windows-програми, не здобуваючи ліцензійних копій Microsoft Windows.
Одним з часто критикуючих недоліків OS/2 Warp є те, що вона не підтримує 32-х бітні додатки Windows (точніше, він підтримує API Win32s, але не підтримує повний API Windows NT, що називається Win32 і який майже цілком підтримує Windows 95). Однак найближчим часом цей недолік не буде критичним, тому що додатків Win32 поки небагато, зате з додатками Win16 у OS/2 Warp проблем немає. IBM говорить, що вона може забезпечити підтримку додатків Win32, якщо цього побажають користувачі.
У той же час у OS/2 Warp відчувається недолік мережних функціональних можливостей. Положення повинне змінитися, тому що влітку 1995 року IBM початку продавати наступну версію OS/2 - Warp Connect, що містить найважливіші драйвери й утиліти. У число нових засобів входять редиректори для ОС NetWare 3.х і 4.1 і OS/2 LAN Server. Версія OS/2 Warp Connect працює з протоколами IPX і NetBIOS, а також з новою реалізацією протоколів TCP/IP. Цей новий комплект встановлює двокрапкове з'єднання по протоколі PPP замість з'єднань SLIP, передбачених у базовому пакеті OS/2 Warp. Цей комплект понизив навантаження на ЦП і забезпечив одночасний доступ до локальної мережі і мережі Internet.
Крім того, Warp Connect надає давно очікувані в OS/2 засоби однорангового мережевого зв'язку. Відповідно до повідомлення фірми IBM, у цю версію входить велике число власних драйверів, що зможуть працювати більш ніж з 70% існуючих адаптерів Ethernet і більш ніж з 90% адаптерів Token Ring. Те ж саме ПЗ дає можливість клієнту Warp Connect підключатися до серверу LAN Server 4.0.
Warp Connect містить також програму Lan Distance фірми IBM, що дозволить з'єднуватися через зв'язувальний сервер з будь-яким підключеним до мережі пристроєм. На відміну від Windows 95 ОС Warp Connect не містить засобів, що підтримують вилучений доступ через телефонні мережі, що комутуються. Ще одним нововведенням є довідкова база даних ASK PSP на компакт-диску з інтерфейсом запитів мовою, близької до природньої англійського.
Що стосується поштових послуг, то IBM вибрала для Warp Connect пакет Lotus Notes Express, а не свій власний Ultimedia Mail/2. Notes Express дозволяє з'єднатися з будь-яким сервером Notes.
Як і інші версії Warp, Warp Connect теж поставлялася в двох версіях: одна без Windows-бібліотек, інша, подібно Full Pack, з бібліотеками Win-OS/2.
4.2.1. Внутрішня організація OS/2 Warp
На малюнку 48 показана структура ОС OS/2 Warp 3.0. У OS/2 мається кілька видів ВМ для ПП. Власні 32- і 16-розрядні програми OS/2 виконуються на окремих ВМ у режимі що витісняє багатозадачності і можуть спілкуватися між собою за допомогою засобів DDE OS/2. ПП DOS і Win16 можуть запускатися на окремих ВМ у багатозадачному режимі. При цьому вони підтримують повноцінні зв'язки DDE і OLE 2.0 один з одним і зв'язку DDE з 32-х розрядними програмами OS/2. Крім того, можна запустити кілька програм Win16 на загальній ВМ Win16, де вони працюють у режимі що невитісняє багатозадачності. Різноманітні сервісні функції API OS/2, у тому числі SOM (модель системних об'єктів), забезпечуються за допомогою системних динамічних бібліотек DLL, до яких можна звертатися без потребуючих витрат часу переходів між кільцями захисту. Ядро OS/2 надає багато базових сервісних функцій API, забезпечує підтримку ФС, керування пам'яттю, і має диспетчер апаратних переривань. У ядрі віртуальних DOS-машин (VDM-ядрі) здійснюється емуляція DOS і процесора 8086, а також керування VDM. Драйвери віртуальних пристроїв забезпечують рівень апаратної абстракції. Драйвери фізичних пристроїв прямо взаємодіють з апаратурою.
Рис. 48 Структура OS/2
На малюнку 49 зображені мережні засоби OS/2 Warp Connect. Вони поділяються на чотири рівні. Прикладний рівень включає програмні інтерфейси додатків операційної системи. Компоненти на рівні ФС відповідають за виконання файлових операцій. Транспортний рівень реалізує комунікаційні протоколи. Мається компонент Загальна транспортна семантика (Common Transport Semantic), що дозволяє використовуватибудь-яку ФС (а точніше її редиректор) у сполученні з будь-яким протоколом транспортного рівня.
Рис. 49. Структура мережних засобів OS/2 Warp Connect
ПЗ MAC-рівня включає драйвери мережних адаптерів і диспетчерський шар у стандарті NDIS 2.01, що дозволяє різним мережним протоколам працювати через один адаптерам, і різним адаптерам зв'язуватися через загальний протокол. Існує модуль перетворення ODI-NDIS, що дозволяє використовувати модулі транспортних протоколів, реалізовані в розрахунку на роботу з диспетчерським шаром ODI компанії Novell.
5.Операційні системи Windows 95/98
Перші версії Windows 3.х не можна назвати повноцінними ОС, так як для їх роботи обов'язково була наявність активної копії MS-DOS. Таким чином, Windows є якби посередником користувача і ОС, полегшуючи процес взаємодії між ними.
В якості розвитку серії Windows були випущені дві паралельні ОС з графічною оболонкою:
" Windows 95/98/Ме ;
" Windows NT/2000.
Системи, ззовні дуже схожі по інтерфейсам і які представляються користувачам можливість корінним чином різняться по значенню і адмініструванню. Основні відмінності заключаються в тому, що призначення для використовування повсякденно і малих офісах серія 95/98 базується на принципі Plug&Play підключення нових пристроїв і не потребує серйозного адміністрування, в той час як серія NT орієнтована на мережене використання у великих організаціях і потребує точного конфігурування і постійного адміністрування.
Windows 95 основні особливості. З точки зору базової архітектури Windows95 - 32-розрядна, багатопотокова ОС з витісняючою багатозадачністю, що ставить її в один ряд з

 
 

Цікаве

Загрузка...