WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Сучасні Операційні системи - Реферат

Сучасні Операційні системи - Реферат

блок диска, а перший блок позначається як дефектний.
Дублювання каталогів. NetWare зберігає копію структури кореневого каталогу. Якщо псується основна структура, то починає використовуватися резервна.
Дублювання таблиці розміщення файлів FAT. NetWare зберігає копію FAT і використовує її при псуванні основної таблиці FAT.
Оперативне виправлення 1 (Hot Fix 1). Запис чи перезапис даних з дефектних блоків у спеціальну резервну область диска.
Контроль UPS.
Засоби забезпечення надійності SFT II:
Дзеркальне відображення дисків, підключених до одного дискового контролера (Disk Mirroring).
Диплексування дисків, підключених до різних дискових контролерів (Disk Duplexing).
Оперативне виправлення 2 (Hot Fix 2). Повторне виконання операції читання на відбитому диску і запис даних у резервну область.
Система відстеження транзакций (TTS).
Засоби забезпечення надійності SFT III полягають у повному динамічному дзеркальному відображенні двох серверів, що можуть знаходиться на значному видаленні один від одного (при використанні оптоволоконного кабелю для міжсерверного зв'язку - до 4 км).
Засоби забезпечення надійності рівнів SFT I і SFT II реалізовані в NetWare v3.11, NetWare v3.12 і NetWare v4.x. Рівень надійності SFT III реалізований поки тільки в NetWare SFT III v3.11.
3.2.3. Засоби захисту інформації
Засоби захисту інформації вбудовані в NetWare на базових рівнях ОС, а не є надбудовою у виді якого-небудь додатка. Оскільки NetWare використовує на файлі-сервері особливу структуру файлів, то користувачі не можуть одержати доступ до мережевих файлів, навіть якщо вони одержать фізичний доступ до файлу-сервера.
ОС NetWare містять механізми захисту наступних рівнів:
- захист інформації про користувача;
- захист паролем;
- захист каталогів;
- захист файлів;
- міжмережевий захист.
У 1983 році фірма Novell ввела в систему концепцій локальної мережі поняття імені користувача, пароля і характеристики користувача (user profile). Характеристика користувача містить перелік ресурсів, до яких користувач має доступ, і права, якими він володіє при роботі з цими ресурсами. Адміністратор мережі може обмежити права користувача по входу в мережу датою, часом і конкретними робочими станціями. Засоби виявлення порушень захисту і блокування дій порушника повідомляють адміністратора мережі про спроби несанкціонованого доступу.
У версії NetWare 3.12 паролі зберігаються на сервері в зашифрованому виді. Пароль, що задається користувачем, передається по кабелі також у зашифрованому виді, що забезпечує захист від спроб довідатися пароль шляхом "прослуховування" мережі.
У версії NetWare 4.x використана більш надійна схема ідентифікації користувача при логічному вході в мережу, заснована на використанні технології захисту RSA public key/private key. При використанні цієї технології пароль і особистий ключ користувача ніколи не передаються по кабелях, що цілком виключає можливість довідатися чужий пароль.
4. ОС OS/2
4.1. Історія розвитку OS/2 і її місце на ринку
ОC OS/2 починалася як спільна розробка IBM і Microsoft. Споконвічно вона була задумана як заміна DOS. Уже тоді було ясно, що DOS з її обмеженнями по пам'яті і по можливостях ФС не може скористатися обчислювальною потужністю комп'ютерів, що з'являються. OS/2 була добре продуманою системою. Вона повинна була підтримувати режим витісняючої багатозадачность, ВП, графічний користувацький інтерфейс, ВМ для виконання DOS-додатків. Фактично вона виходила за межі простої багатозадачності з її концепцією, названої багатонитковістю.
Перші версії OS/2 не зробили значного впливу на ринок. Версія OS/2 1.0, випущена в 1987 році, містила більшість технічних властивостей, необхідних для багатозадачності ОС. Однак у неї не було менеджера графічного представлення (presentation manager, PM), а також були відсутні драйвери для багатьох популярних принтерів і інших пристроїв. Версія OS/2 1.1, що з'явилася в 1989 році, уключала рудиментарну версію PM, що, нарешті, уможливлювала використання графічних додатків у декількох вікнах. Однак у цій версії PM не вистачало багатьох властивостей, що присутні в розвитому графічному інтерфейсі, крім того, по колишньому були відсутні багато драйверів принтерів. Випущена в 1990 році версія 1.2 мала поліпшений PM, хоча він і не випливав на загальноприйняті концепції графічного інтерфейсу. З'явилися драйвери для більшості принтерів і інших периферійних пристроїв.
Однак дискредитація OS/2 уже відбулася. Версія 1.2 не була істотно кращою попередніх версій і усе ще висувала значні вимоги до апаратури. До цього часу багато користувачів вирішили перейти на нову платформу Windows 3.0 чи почекати, поки не з'явиться що-небудь принципово краще. Продаж OS/2 як і раніше був млявим і ринок не цікавився нею. Це підрозумівалося наявністю в OS/2 ряди істотних недоліків: ВМ DOS, що повинна була б мати здатність виконувати немодифіковані додатки DOS, із самого початку мала технічні вади. Ця ВМ була розроблена на базі віртуальних можливостей процесора і286, що дозволяв виділяти сегмент пам'яті в 640 Кб для окремого DOS-додатка. Однак процесор і286 у цьому віртуальному режимі працювала занадто повільно, тому віртуальна DOS-машина була реалізована на основі реального режиму процесора. При цьому був потрібний перезапуск процесора для переключення між реальним і захищеним режимами. Хоча ця операція і виконувалася дуже швидко і непомітно для користувача, вона була складною і вносила плутанину.
Microsoft і IBM не змогли повною мірою реалізувати концепцію віртуальної обробки в режимі I8086: у цьому режимі DOS-додатка, що безпосередньочитала чи писала в апаратні порти, переставали працювати. У зв'язку з цим не могли використовуватися і популярні мережні ОС на базі DOS.
Пам'ять у цьому режимі використовувалася нераціонально - якщо користувач конфігурував OS/2 з можливістю DOS-сумісності, те 640 КБ пам'яті завжди виділялися для цих цілей і не могли використовуватися для задач OS/2.
Ще одним недоліком була відсутність можливості обміну даними між DOS- і OS/2-додатками.
У кожен момент часу міг виконуватися тільки один DOS-додаток, і цей додаток не міг використовувати розширену пам'ять.
У результаті для користувачів OS/2 багато популярних DOS-додатків виявилися недоступними, а ті, що були доступні, не могли взагалі взаємодіяти із середовищем OS/2. Час показав, що для користувачів ця обставина виявилася дуже важливою, тому що багато хто відмовивися від покупки OS/2, залишаючись з перевіреної, хоча і не дуже зробленою DOS.
Аналітики, що займаються 32-х бітними ОС для ПК, завжди концентрують свою увагу на битві між Microsoft Windows і IBM OS/2, припускаючи, що Microsoft має перевагу. Але не всі згодні з такою точкою зору. OS/2 v.2.0 була першою доступною і працюючою 32-х бітною ОС для ПК. І вона першою почала чергове коло змагань - версія OS/2 Warp, призначена для клієнтських машин мереж клієнт-сервер і однорангових мереж, з'явилася на ринку раніш Windows 95, позиціонована аналогічним образом. OS/2 Warp була також першою системою, що включила набір засобів

 
 

Цікаве

Загрузка...