WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Сучасні Операційні системи - Реферат

Сучасні Операційні системи - Реферат

завжди є активним, а другий знаходиться в гарячому резерві, забезпечуючи в себе такий же стан пам'яті і дисків, як і в основного сервера.
У 1993 році фірма Novell випустила ОС NetWare v4.0, що з'явилася в багатьох відносинах революційно новим продуктом. Ця система була розроблена спеціально для побудови обчислювальних мереж "масштабу підприємства" з декількома файлами-серверами, великою кількістю мережевих ресурсів і користувачів. Одним з основних нововведень з'явилася служба каталогів NetWare Directory Services (NDS), що зберігає в розподіленій по декількох серверах базі даних інформацію про всі поділювані мережеві ресурси і користувачів, що забезпечило можливість при одному логічному вході в систему одержувати прозорий доступ до всіх ресурсів багатосерверної мережі.
У вересні 1993 року Novell випустила систему NetWare v3.12, що представляє собою удосконалений варіант самої популярної мережевої ОС фірми Novell - NetWare v3.11. У версії NetWare 3.12 минулого усунуті замічені за час експлуатації версії NetWare 3.11 помилки і додані нові засоби: усічена версія електронної пошти Global MHS, засоби підтримки клієнтів Macintosh і клієнтська оболонка для DOS і Windows за технологією VLM, що дозволяє динамічно завантажувати і вивантажувати необхідні для робочої станції мережеві компоненти.
Останньої на сьогодні версією NetWare є орієнтована на корпоративне використання мережева ОС NetWare v4.1.
Версії 4.0, 4.01 і 4.02
Версії ОС NetWare 4.х істотно відрізняються від версій сімейства 3.х їх очевидною корпоративною спрямованістю. Якщо версії 3.х були розраховані на мережі невеликих і середніх підприємств, то вже перша ОС з нового сімейства - NetWare 4.0 - має багато нових властивостей, спрямованих на забезпечення успішної роботи у великих гетерогенних мережах. Версії 4.01 і 4.02 лише незначно відрізняються від версії 4.0 за рахунок невеликих поліпшень у глобальній службі каталогів, що виявилася у версії 4.0 не занадто зручної для використання, що і привело до дуже повільного старту ОС нового покоління. Крім уже відзначеної глобальної служби каталогів, у цих версіях поліпшені:
" система керування ОП - зменшилася фрагментація в процесі динамічного вивантаження і завантаження модулів NLM;
" система керування зовнішньою пам'яттю - зменшена фрагментація дисків, а також з'явилися засоби прозорої компресії дискових розділів і прозорої міграції файлів з диска на стриммер і назад;
" система керування мережею;
" система безпеки;
" транспортна система.
Версія NetWare 4.1
Можливості версії 4.1 істотно розширені. Як і в NetWare 4.0х, тут підтримується поліпшена ФС і засоби керування пам'яттю, збільшене максимальне число користувачів, що обслуговуються, (понад 250), реалізовані служби стиску і переміщення рідко використовуваних файлів, а також більш зроблені засоби захисту інформації і керування правами користувачів.
Новими елементами NetWare 4.1 є засоби IPX Mac і NetWare IP, інтегрована з NDS служба обробки повідомлень MHS і дуже корисна програма DS-Standard фірми Preffered Systems, що полегшує конфігуацію NetWare і перехід від однієї версії до іншої.
3.2. Структура NetWare і огляд її особливостей
NetWare - це спеціалізована ОС, а не ОС загального призначення. ОС загального призначення забезпечують сервіс, що задовольняє потреби багатьох різних додатків, до того ж така ОС звичайно дуже стійка до поводження своїх додатків за рахунок спеціальних обмежувальних мір. Додатки можуть розроблятися майже без турботи про їхню взаємодію з іншими програмами. Вони також можуть бути написані без обліку фактора поділу ресурсів комп'ютера, таких як пам'ять чи CPU.
В ОС загального призначення проблеми взаємодії, поділу ресурсів і т.д. зважуються ОС. Додаткам, що намагаються вирішувати їх самостійно, ОС може заборонити це робити. Це забезпечує деякий рівень захисту додатків і ОС.
NetWare - це спеціалізована ОС, що із самого початку проектувалася для оптимізації мережевого сервісу і, у першу чергу, доступу до вилучених файлів. Такі додатки, як електронні таблиці і текстові процесори, будуть краще працювати під керуванням ОС загального призначення, а додатка типу сервера печатки, сервера баз даних і комунікаційного сервера, що забезпечують керування поділюваними ресурсами, будуть краще працювати під NetWare. Але, щоб домогтися такого ефекту, додатка для NetWare потрібно писати ретельно, усвідомлюючи наслідку їхньої спільної роботи на сервері, щоб один додаток не придушував інші через занадто інтенсивне захоплення процесорного часу.
Крім підвищення продуктивності - основної мети розробки сімейства ОС NetWare 3.x і 4.x, розроблювачі ставили перед собою мети створення відкритої, розширюваної і високонадійної ОС, що забезпечує високий рівень захисту інформації.
3.2.1. Способи забезпечення відкритості і розширюваності
Усі мережеві сервіси, утиліти чи сервери працюючі на сервері додатку виконані в NetWare у виді модулів, що завантажуються - NetWare Loadable Modules, NLMs, що можуть динамічно завантажуватися і вивантажуватися в будь-який час без зупинки сервера.
Ядро системи, назване System Executive, виконує базові задачі ОС по керуванні пам'яттю, плануванню і диспетчируванні ниток, керуванні ФС, також підтримує програмну шину для інтерфейсу NLм'ів. Кожен NLM виконує або функції ОС (драйвер чи диска мережевого адаптера, утиліта простору імен, файловий чи серверний модуль поштового сервісу), або є користувацьким модулем, що реалізує додатковий мережевий сервіс. Для ядра системи всі модулі NLM рівноправні, тому розширення чи звуження функцій системи здійснюється шляхом додавання чи вивантаження відповідного NL'а.
Novell забезпечує розширюваність системи NetWare за рахунок надання програмістам набору інструментальних засобів і строго описаних інтерфейсів API для розробки власних NLM-додатків, щовикористовують усі можливості 32-розрядного оточення.
Відкритість ОС NetWare забезпечується підтримкою нею найбільш популярних стеків протоколів у строгій відповідності з існуючими стандартами. NetWare підтримує такі популярні мережеві протоколи, як IPX/SPX, TCP/IP, Apple Talk, і засобу їх мультиплексування, такі як STREAMS і TLI. Стандарт ODI дозволяє незалежним розроблювачам мережевих адаптерів легко включати свої NLM-драйвери до складу серверної ОС NetWare. Крім того, фірма Novell розробила для NetWare велику кількість програмних засобів - шлюзів до інших широко розповсюджених мереж, таких, як мережі Internet і SNA.
3.2.2. Способи забезпечення надійності
У системах NetWare передбачений ряд функцій, що забезпечують надійність системи і цілісність даних. Нижче перераховані функції, що забезпечують захист усіх частин сервера: від пристроїв збереження даних до критичних файлів ПП. Наявність таких функцій дозволяє NetWare забезпечити дуже високий рівень надійності мережі.
Засоби забезпечення надійності SFT I:
Перевірка читання після запису. Після запису на диск кожен блок даних негайно зчитується в пам'ять для перевірки читання. Первісний зміст блоку не стирається до закінчення перевірки. Якщо дані не читаються, вони записуються в інший

 
 

Цікаве

Загрузка...