WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Сучасні Операційні системи - Реферат

Сучасні Операційні системи - Реферат

наступне поле містить покажчик на процес, до якого порт відноситься. Якщо це порт нитки, то це поле містить покажчик на структуру даних ядра для нитки, і так далі.
Коли нитка створює порт, то у відповідь вона одержує ціле число, що ідентифікує порт, аналогічне дескриптору файлу в UNІХ. Це число використовується в послідовних викликах, за допомогою яких посилаються повідомлення порту або приймаються повідомлення від нього, для того, щоб ідентифікувати, який порт потрібно використовувати. Порти зберігаються для процесів, а не для ниток, так що якщо одна нитка створює порт і одержує у відповідь ідентифікатор, то інша нитка того ж процесу ніколи не одержить цей ідентифікатор при створенні порту. Фактично ядро не запам'ятовує інформацію про те, яка нитка який порт створила.
Для зручності порти можна групувати в набори портів. Порт може відноситься максимум до одного набору портів. Можна зробити операцію читання з набору портів (але записати повідомлення можна тільки в один порт). Наприклад, сервер може використовувати цей механізм для одночасного читання з великої кількості портів. Ядро повертає одне повідомлення від одного порту набору. У відношенні того, який порт буде обраний, не дається ніяких обіцянок. Якщо всі порти порожні, то сервер блокується. У цьому випадку сервер може підтримувати різні порти для кожного з багатьох підтримуваних ним об'єктів і одержувати повідомлення для кожного з них без необхідності виділяти нитки для кожного об'єкта. Відповідно до поточного реалізацією всі повідомлення для набору портів ставляться в загальну чергу, так що на практиці немає різниці між одержанням з порту й одержанням з набору портів.
Деякі порти використовуються особливим чином. Кожен процес має спеціальний порт - порт процесу, що потрібний для зв'язку процесу з ядром. Велика частина "системних викликів", зв'язаних із процесами, робиться шляхом посилки повідомлення в цей порт. Аналогічно, кожна нитка має свій власний порт для виконання "системних викликів", зв'язаних з нитками. Взаємодія з драйверами в/в також реалізується з використанням механізму портів.
3. Мережеві продукти фірми Novell.
Novell - це найбільша фірма, якій належить, відповідно до різних джерел, від 65% до 75% ринку мережевих ОС для локальних обчислювальних мереж. Найбільшу популярність фірма Novell придбала завдяки своїм мережевим ОС сімейства NetWare. Ці системи реалізовані як системи з виділеними серверами. Основні зусилля Novell були витрачені на створення високоефективної серверної частини мережевої ОС, що за рахунок спеціалізації на виконанні функцій файлу-сервера забезпечувала б максимально можливу для даного класу комп'ютерів швидкість вилученого доступу до файлів і підвищену безпеку даних. Для серверної частини своїх ОС Novell розробила спеціалізовану ОС, оптимізовану на файлових операціях і яка використовує всі можливості, надані процесорами Intel x386 і вище.
Для робочих станцій Novell випускає дві власні ОС із вбудованими мережевими функціями: Novell DOS 7 із вхідної в неї мережевим одноранговим компонентом Personal Ware, а також ОС UnixWare, що є реалізацією UNIX System V Release 4.2 з вбудованими можливостями роботи в мережах NetWare. Для популярних ОС ПК інших виробників Novell випускає мережеві оболонки з клієнтськими функціями стосовно сервера NetWare.
Спочатку ОС NetWare була розроблена фірмою Novell для мережі Novell S-Net, що має зіркоподібну топологію і патентований сервер з мікропроцесором Motorola MC68000. Коли фірма IBM випустила ПК типу PC XT, Novell вирішила, що NetWare може бути легко перенесена в архітектуру мікропроцесорів сімейства Intel 8088, і тоді вона зможе підтримувати практично всі наявні на ринку мережі ПК.
3.1. Версії ОС NetWare.
Перша версія NetWare була випущена фірмою Novell на початку 1983 року.
У 1985 році з'явилася система Advanced NetWare v1.0, що розширювала функціональні можливості ОС сервера.
Версія 1.2 системи Advanced NetWare, випущена також у 1985 році, стала першою ОС для процесора Intel 80286, що працює в захищеному режимі.
Версія 2.0 системи Advanced NetWare, випущена в 1986 році, відрізнялася від попередніх версій більш високою продуктивністю і можливістю об'єднання різнорідних на канальному рівні мереж. Цілком використовуючи можливості захищеного режиму процесора 80286, Advanced NetWare забезпечила таку продуктивність мережі, що була недоступна ОС, що працюють у реальному режимі й обмеженим 640 Кбайтами пам'яті. Версія 2.0 уперше забезпечила можливість підключення до одного сервера до чотирьох мереж з різною топологією, таких як Ethernet, ArcNet і Token Ring.
У 1987 році Novell випустила систему SFT NetWare, у якій були передбачені спеціальні засоби забезпечення надійності системи і розширені можливості керування мережею. Такі засоби, як облік використовуваних ресурсів і захист від несанкціонованого доступу, дозволили адміністраторам мережі визначати, коли і як користувачі здійснюють доступ до інформації і ресурсів мережі. Розроблювачі вперше одержали можливість створювати багатокористувацькі ПП, що можуть виконуватися на сервері як додаткові процеси мережевої ОС і використовувати її функціональні можливості.
ОС NetWare v2.15 з'явилася на ринку в грудні 1988 року, додавши в NetWare засобу підтримки комп'ютерів сімейства Macintosh. У користувачів Macintosh з'явилася можливість підключати свої комп'ютери як клієнтів серверів NetWare, одержуючи доступ до ресурсів мережі і здійснюючи прозорий пошук і збереження інформації на сервері. При цьому на користувачів Macintosh поширюються всі основні властивості NetWare, включаючи стійкість до збоїв і захист від несанкціонованого доступу.
У вересні 1989 року Novell випустила свою першу версію 32-розрядної ОС для серверів з мікропроцесором 80386, що одержала назву NetWare 386 v3.0. Вона володіла значно більш високою продуктивністю в порівнянні з попередніми версіями, удосконаленою системою захисту від несанкціонованого доступу, гнучкістю в застосуванні, а також підтримкою різних мережевих протоколів. Вонавідповідала найбільш передовим вимогам до середовища функціонування розподілених прикладних програм.
У червні 1990 року з'явилася версія NetWare 386 v.3.1, у якій були удосконалені засоби забезпечення надійності і керування мережею, підвищена продуктивність, поліпшені інструментальні засоби для незалежних розроблювачів.
У 1991 році фірмою Novell ОС для процесорів 80286 (SFT, Advanced і ELS NetWare) були замінені на більш могутню і зручну систему NetWare v2.2, функціонально переважаючу попередні версії 2.1x.
Одночасно була випущена система NetWare v3.11, що істотно розширила можливості NetWare 386. NetWare v3.11 стала першою мереженою ОС, що забезпечує доступ до мережевих ресурсів з робочих станцій DOS, Windows, OS/2, UNIX і Macintosh.
NetWare System Fault Tolerance Level III (SFT III) v3.11 - мережева ОС, розроблена спеціально для використання в системах, що вимагають найвищого рівня надійності. На додаток до засобів підвищення надійності, що мається в складі NetWare v3.11, SFT III забезпечує роботу двох серверів у "дзеркальному" режимі. При цьому один із серверів

 
 

Цікаве

Загрузка...