WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Сучасні Операційні системи - Реферат

Сучасні Операційні системи - Реферат

такими суперниками, як OS/2, Unix, WindowsNT. В її середовищі можуть виконуватися особисті 32-розрядні ПП, написані у відповідності з специфікацією Win32 API. Особисті ПП Windows 95 використовують неструктурований 32-розрядний адресний простір, що робить їх потенційно більш швидшими при обробці великих масивів даних.
Компоненти ядра Windows 95:
" User керує вводом з клавіатури, від миші і інших координатних пристроїв, також виводом через інтерфейс користувача. У Windows 95 використовується модель асинхронного вводу.
" Kernel забезпечує базові функціональні можливості ОС, загружає ехе - і dll - файли при запуску програми, обробляє виключення, забезпечує взаємодію 16-розрядного і 32-розрядного кодів.
" GDI - графічна система, яка керує всім, що появляється на екрані дисплея, і яка підтримує графічний вивід на принтер і інші пристрої.
Основні переваги Windows 95:
1) практично повна 32-бітна ОС, що прискорює роботу багатьох програм порівняно з 16-бітною ОС MS-DOS 6.22 і операційної оболонки Windows 3.1;
2) зручний графічний багатовіконний інтерфейс для користувача;
3) можливість створення на Робочому столі Ярликів і Папок важливих програм для їх швидкого запуску. Всередині Папок можуть знаходитися інші Папки іЯрлики, що створює зручність в роботі;
4) запуск ПП і можливість створення Меню при натискуванні кнопки Пуск в Панелі задач;
5) cамонастроююча система драйверів підтримки апаратної частини комп'ютера;
6) cправжня багатозадачність;
7) розвинені мережеві функції, включаючи Internet$
8) великий вибір ППЗ і підтримка більшості 16-бітних додатків;
9) хороша підтримка Multimedia;
10) орієнтація більшості сучасних виробників комп'ютерної техніки і ПЗ на Windows 95;
Недоліки Windows 95:
1) високі вимоги до апаратної частини комп'ютера (процесору, жорсткому диску);
2) недостатня стійкість в роботі, особливо у російських версіях;
3) при виключенні чи перезагрузці комп'ютера з ОС Windows 95 потрібно обов'язково використати кнопку Пуск, Завершення роботи, Виключити комп'ютер чи клавіші;
4) для обслуговування диску на комп'ютері з ОС Windows 95 треба використовувати тільки особисті засоби Windows 95 або спеціальні утиліти SpeeDisk, Norton Disk Doctor, особливо для російськомовної версії Windows 95. Інакше можна пошкодити файл ФС Windows 95.
Основні відмінності Windows 98
Нові засоби Windows 98 полегшують роботу з комп'ютером і розширюють можливості його використання
1. Підтримка декількох моніторів. Підтримка декількох моніторів робить можливим використання моніторів для розширення робочого стола, виконання різних програм на різних моніторах, а також виконання багатоекранних програм або ігор.
2. Збільшення надійності. У Windows 98 надійність комп'ютера збільшується за рахунок використання нових майстрів, службових програм і ресурсів, які забезпечують безперебійну роботу системи.
3. Перевірка системних файлів. Дозволяє відслідковувати найбільш важливі файли, які забезпечують роботу комп'ютера. Якщо ці файли пошкоджені або переміщені, програма перевірки системних файлів їх відновлює.
4. Архівація файлів. Програма архівації представляє можливості архівації і встановлення даних, в тому числі підтримку великої кількості накоплювачів на магнітній стрічці і самих сучасних пристроїв. Користувачам легше зберігати важливі дані. Файли з жорсткого диску можна резервувати на гнучких дисках, магнітні стрічці чи іншому комп'ютері в мережі. Якщо вихідні файли пошкоджені або загублені, їх можна відновити з архіву.
5. Майстри Windows. Розроблені майстри стали популярним засобом для проведення користувача через послідовні етапи складних процедур. За допомогою серії достатньо простих питань пакету вдається досконально вияснити, що конкретно хоче користувач і виконати відповідну операцію.
6. Перевірка диска. Перевірка диска запускається автоматично після неправильного виключення ОС. Програма провірки диску знаходить найбільш ймовірні пошкодження файлів і папок і виконує виправлення помилок.
7. Дефрагментація диска збільшує швидкість загрузки і виконання програм. Швидкий запуск і виключення дозволяють швидше і ефективніше працювати, грати і подорожувати по Інтернету.
8. Електронна пошта. Панель управління Windows 98 включає програму Outlook Express, яка представляє захищені засоби для особистої електронної пошти і підключення до групи новин. Для запуску Outlook Express натиснути кнопку Пуск і вибрати команди Програми і Outlook Express.
6.Операційні системи Windows NT
ОС Windows NT або New Technology була створена групою розробників під керівництвом Дейва Катлера. Він прийшов в Microsoft в 1988 році спеціально для роботи над проектом NT. NT, на відміну від інших ОС Microsoft, в деякій мірі проект однієї людини, вона найбільш закінчена ОС із всього того, що вони випустили.
Windows NT є 32-розрядною ОС з пріоритетною багатозадачністю. В якості фундаментальних компонент в склад ОС входять засоби забезпечення безпеки і розвинений мережевий сервіс. Windows NT також забезпечує сумісність з багатьма іншими операційними і ФС, а також з сітками. Windows NT може функціонувати як на комп'ютерах, оснащених CISC - процесорами із складною системою команд, так і на комп'ютерах з RISC - процесорами,які мають скорочений набір інструкцій. ОС Windows NT також підтримує високовиробничі системи з мультипроцесорною конфігурацією.
Знайомим в Windows NT є тільки зовнішній вигляд. За графічним користувацьким інтерфейсом ховаються нові можливості.
Задачі, поставлені при створені Windows NT: сумісність, переносимість, маштабування, розподілена обробка, надійність і розширюваність.
Архітектурні модулі Windows NT: рівень апаратних абстракцій, ядро, виконуюча система, підсистеми середовищ.
Управління пам'яттю. Windows NT представляє собою ОС сервера, яка пристосована для використання на робочій станції. Цим обумовлена архітектура, в якій абсолютний захист ПП і даних бере верх над усвідомленням швидкості і сумісності. Велика надійність Windows NT забезпечується ціною високих системних затрат, тому для отримання виробництва необхідні швидкодіючий ЦП і по меншій мірі 16 Мбайт ОЗП. В системі Windows NT працюють особисті 32-розрядні NT-ПП, а також більшість ПП Windows 95.
Схема розподілення пам'яті Windows NT відрізняється від розподілення пам'яті системи Windows 95. Особистим ПП виділяється 2 Гбайти особистого простору, від границі 64 Кбайти до 2 Гбайт. ПП ізольовані один від одного, але можуть обмінюватися через буфер обміну Clipboard, механізми DDE і OLE.
Файлові системи NTFS 4 (Windows NT) і NTFS 5(Windows 2000). NTFS виросла із ФС HPFS, розроблена сумісно IBM і Microsoft для проекта OS/2. вона почала використовуватися разом з Windows NT 3.1 в 1993 році. Windows NT 3.1 мала складати конкуренцію серверам на базі NetWare і Unix, тому NTFS увібрала в себе всі технологічні досягнення того час. Ось основні з них: робота з великими дисками, стійкість, захищеність, компресія даних, підтримка формату ISO Unicode.

 
 

Цікаве

Загрузка...