WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Планування ресурсу „центральний процесор” - Реферат

Планування ресурсу „центральний процесор” - Реферат

всієї інформації, необхідної для виконання операцій у ЦП. Крім ОП у всіх комп'ютерах звичайно мається внутрішня постійна пам'ять, використовувана для збереження постійних даних і програм.
ОП - досить дорога частина апаратури ПК. Вона обмежена по обсязі. Для збереження великих обсягів інформації, що не використовуються в даний момент часу процесором, призначаються зовнішні запам'ятовуючі пристрої (ЗЗП). До них відносяться: нагромаджувачі на магнітних дисках, нагромаджувачі на магнітних стрічках, нагромаджувачі на оптичних і магнітооптичних дисках.
У сучасних ПК реалізована так називана ВП, що надає користувачу можливість роботи з розширеним простором ОП. ВП являє собою сукупність ОП і ЗЗП, а також комплексу програмно-апаратних засобів, що забезпечують динамічну переадресацію даних, у результаті чого користувач не повинний піклуватися про те, де розташовуються необхідні йому дані (в ОЗП чи ЗЗП), а функції по необхідному переміщенню даних бере на себе обчислювальна система.
Сукупність ЗЗП і пристроїв в/в інформації утворить периферійну частину ЕОМ. Тому що існує досить багато різноманітних периферійних пристроїв, кожен ПК може бути укомплектований по-різному і мати у своєму складі ті чи інші периферійні пристрої. Тому прийнято говорити про конфігурацію ЕОМ, розуміючи під цим терміном конкретний склад її пристроїв з урахуванням їх характеристик.
Передача інформації з периферійних пристроїв у центральні називається операцією введення, а передача інформації з центральних пристроїв у периферійні - операцією виведення.
Продуктивність і ефективність використання ПК визначаються не тільки можливостями його процесора і характеристиками ОП, але в більшому ступені складом його периферійних пристроїв, їх технічними даними, а також способом організації їхньої спільної роботи з центральною частиною ПК. Зв'язок між пристроями ПК здійснюється за допомогою сполучень, що в обчислювальній техніці називаються інтерфейсами.
Інтерфейс являє собою сукупність стандартизованих апаратних і програмних засобів, що забезпечують обмін інформацією між пристроями. В основі побудови інтерфейсів лежать уніфікація і стандартизація (використання єдиних способів кодування даних, форматів даних, стандартизація сполучних елементів - рознімань і т.д.). Наявність стандартних інтерфейсів дозволяє уніфікувати передачу інформації між пристроями незалежно від їхніх особливостей.
В даний час для різних класів ЕОМ застосовуються різні принципи побудови системи в/в і структури обчислювальної машини. У ПК, як правило, використовується структура з одним загальним інтерфейсом, називаним також системною шиною. При такій структурі всі пристрої комп'ютера обмінюються інформацією і керуючими сигналами через системну шину (мал. 2.2). Фізично вона являє собою систему функціонально об'єднаних проводів, по яких передається три потоки даних: безпосередньо інформація, що керують сигнали й адреси.
Кількість проводів у системній шині, призначених для передачі безпосередньо інформації, називається розрядністю шини. Розрядність шини відповідає числу бітів інформації, що може передаватися по шині одночасно, а кількість проводів для передачі адрес, чи адресних ліній, визначає, який обсяг ОП може бути адресований.
Оскільки шина є загальною для всіх пристроїв комп'ютера, у ньому передбачена система пріоритетних переривань, що встановлює, який з пристроїв системи займе шина позначок шину в даний момент часу. Тому кожному пристрою, підключеному до шини, привласнюється визначений пріоритет.
3.1. Класифікація комп'ютерної техніки.
Класифікація комп'ютерів за внутрішньою конфігурацією чи за їх можливостями є не цілком коректною. З одного боку, внутрішня будова всіх комп'ютерів досить подібна - одні і ті ж складові. З іншого боку, динамічний науково-технічний прогрес в цій сфері унеможливлює класифікацію у відповідності за такими технічними показниками, як потужність, швидкодія, обсяг пам'яті, тощо. Справа в тім, що кожні два-три роки, як правило, межі цих параметрів зміщуються настільки, що захоплюють ділянку більш потужного класу, визначену два роки тому.
Тому сучасні засоби комп'ютерної техніки орієнтовно можна класифікувати в залежності від їх функціонального призначення наступним чином:
· персональні комп'ютери;
· корпоративні комп'ютери;
· суперкомп'ютери.
Персональні комп'ютери - це обчислювальні системи, усі ресурси яких повністю спрямовані на забезпечення функціонування одного робочого місця користувача. Це найчисельніший клас засобів обчислювальної техніки, в складі якого можна виділити ПК IBM PC і сумісні з ними, а також ПК Macintosh фірми Apple. Їх типова структура включає такі складові: системний блок, монітор та зовнішні засоби в/в інформації, до яких відносяться клавіатура, мишка. До комп'ютера можуть підключатися периферійні пристрої різного функціонального призначення (для збирання, накопичення, зберігання, виведення і передавання інформації). Одні периферійні пристрої призначені для встановлення взаємодії з зовнішнім носієм інформації яка передається і зберігається, інші - для встановлення взаємодії комп'ютера з технічними об'єктами. Системний блок складається з процесора, ОП, відеокарта для роботи з монітором, вінчестера, пристроїв зчитування електронної інформації з дискет і CD-ROM, блоку живлення. Можливе нарощування складу системного блоку у вигляді аудіо- відео- плат для роботи з відповідною апаратурою, модему чи факс модему для під'єднання до телефонної мережі. Потужність ПК визначається характеристиками його основних складових, таких як швидкодія та розрядність процесора, обсягами ОП та ємністю вінчестера, розмірами та роздільною здатністю монітора.
Корпоративні комп'ютери (mainframe) - це багатокористувацькі обчислювальні системи з центральним блоком з великою обчислювальною потужністю та значними інформаційними ресурсами, до якого може під'єднуватися велика кількість робочих місць з мінімальною оснащеністю (навіть монітор, клавіатура, пристрій позиціонування типу "миша" чи друкуючий пристрій не завждиобов'язкові). Для автоматизованих робочих місць, приєднаних до центрального комп'ютера, можуть використовуватися ПК. Сфера використання корпоративних комп'ютерів - це реалізація інформаційних технологій для забезпечення управлінської діяльності у великих фінансових і виробничих організаціях, організація різноманітних інформаційних систем, які забезпечують обслуговування великого числа користувачів в рамках однієї функції (біржові і банківські системи, та інші).
Суперкомп'ютери - це обчислювальні системи з граничними характеристиками обчислювальної потужності та інформаційних ресурсів. Вони, як правило, використовуються у військовій і космічній діяльності, у проведенні фундаментальних наукових досліджень, глобальному прогнозуванні погоди, тощо.
?
4. Стратегії планування процесора
Рис.9. Дисципліни диспетчеризації
Виділення процесора процесу проводиться багаторазово з метою досягнення ефекту мультипрограмування і цей процес називається диспетчеризацією.
Відомо велика кількість правил (дисциплін диспетчеризації), відповідно до яких формується список (черга) готових до виконання задач.

 
 

Цікаве

Загрузка...