WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Операційна система і середовища - Реферат

Операційна система і середовища - Реферат

клієнтська частина ОС.
Клієнтська частина виконує розпізнавання і перенаправлення в мережу запити до віддалених ресурсів від додатків і користувачів, при цьому запит поступає від додатків в локальній формі, а передається в мережу в іншій формі, відповідній вимогам сервера. З допомогою комунікаційних засобів відбувається обмін повідомленнями в локальній мережі (адресація і буферизація повідомлень, вибір маршруту передачі повідомлення, надійність передачі та ін.).
Сучасні мережеві ОС - це багатофункціональні системи, що здатні одночасно підтримувати роботу сервера і широкого набору мережних служб. Для локальних мереж, що базуються на платформі Intel найчастіше використовуються такі ОС: як Novell NetWare і Microsoft Windows NT. Якщо в мережі встановлений хоча б один виділений сервер, тоді рекомендується використання ОС Microsoft Windows NT. Вона вважається універсальнішою, тобто добре масштабується і не складна в адмініструванні для невеликих мереж. Її недоліком можна вважати високі вимоги до обчислювальних ресурсів (серверу та робочих станцій). ОС Novell NetWare традиційно сильні в галузях підтримки мережевих служб, хоча різностороння підтримка прикладних програмних засобів була їх слабкою стороною.
Враховуючи, що мережі з невеликою кількістю робочих місць достатньо поширені, компанія Novell розробила для них мережну операційну систему NetWare Lite, в якій кожен вузол може бути, як клієнтом, так і сервером. В зв'язку з необхідністю забезпечувати одночасну обробку запитів великої кількості клієнтів і надійний захист даних від несанкціонованого доступу, сервер повинен працювати під управлінням спеціалізованої ОС, призначеної для виконання таких задач. В нашій країні отримали розповсюдження ОС NetWare Lite фірми Novell для мережі, призначені для підтримки систем малого бізнесу (невеликі офіси, лікарні, брокерські контори, ощадні банки і т.п.). Це децентралізовані мережеві системи з рівними правами всіх мережевих станцій. В мережу з'єднуються від 2 до 25 користувачів не на серверній основі. Кожна робоча станція може бути одночасно сервером для одної або декількох робочих станцій. Перевагою реалізації такої системи є те, що мережа може мати стільки серверів, скільки потрібно, при чому кількість користувачів (клієнтів) і серверів може змінюватися з дня в день у відповідності з потребами робочої групи.
В локальній обчислювальній мережі з розвиненою архітектурою функції управління виконує мережева ОС, встановлена на потужнішому, ніж робочі станції, комп'ютері - файловому сервері. Серверні мережі можна розділити на мережі середнього класу (до 100 робочих станцій) і потужні (корпоративні) локальні мережі, які об'єднують до 250 робочих станцій і більше. Основним розробником мережевих програмних продуктів для серверних локальних обчислювальних мереж є фірма Novell. Сімейство основних мережевих ОС цієї фірми містить продукти NetWare декількох версій.
Однорангові та дворангові мережеві ОС.
Від того, як розподілені функції між комп'ютерами локальної мережі, мережеві ОС, як і сама мережа поділяються на однорангові і дворангові (з виділеними серверами).
В однорангових мережах всі комп'ютери рівні в правах доступу до ресурсів один одного. Кожен користувач по своєму бажанню може об'явити який-небудь ресурс свого комп'ютера загальним (розділювальним), після чого він буде доступний і другим користувачам. В таких мережах на всіх комп'ютерах встановлена одна і та ж ОС, яка надає ПК і мережі потенційно рівні можливості. На виділених серверах, як правило, встановлюються ОС, спеціально оптимізовані для виконання серверних функцій. В залежності від функцій, покладених на конкретний комп'ютер, в його ОС може бути відсутня або клієнтська, або серверна частина.
Типи мережевих ОС.
Велике різноманіття типів комп'ютерів і масштабів інформаційних систем тягне за собою різноманіття мережевих ОС: для робочих станцій, для серверів мереж рівня відділу і серверів рівня підприємства в цілому. До них можуть пред'являтися різні вимоги щодо продуктивності і функціональних можливастей.
Серед головних факторів, які повинні враховуватися при виборі ОС, можна виділити базові служби, засоби управління, масштабованість, служби, специфічні для Internet, і надійність. До базових служб ОС відносяться засоби обслуговування файлів, друку, захисту, та аунтефікації довідкова служба.
Мережеві ОС повинні включати в себе можливість управління як окремими комп'ютерами, так і сотнями комп'ютерів, а з врахуванням того, що сучасному системному адміністратору доводиться мати справу з тисячами клієнтських машин, підключених до інтрамережі компанії, вони повинні дозволяти також керувати своїм розподіленим середовищем.
Під вертикальною масштабовістю розуміють можливість підтримки прцесорів, пам'яті і дискового простору в корпусі одного ПК. Горизонтальна масштабованість дозволяє об'єднати декілька комп'ютерів таким чином, щоб разом вони перевищували окремі складові. Для роботи в Internet сучасні мережеві ОС повинні підтримувати DNS, DHCP, поштові служби і Web-сервери.
3.3. Програми ОС.
Програми ОС постійно (резидентно) займають в ОП об'єм, встановлений при конфігурації системи. Решта частин ОС по мірі необхідності викликаються із зовнішньої на МД. ОС забезпечує здійснення в обчислювальній системі наступних процесів:
- обробка задач;
- роботи системи в режимі діалогу і квантування часу;
- роботи системи в реальному масштабі часу в складі багатопроцесорних і багатомашинних комплексів;
- зв'язок оператора із системою;
- протоколювання ходу виконання обчислювальних робіт;
- обробки даних, які поступають по каналах зв'язку;
- функціонування пристроїв в/в;
- використання широкого набору засобів відладки і тестування програм;
- планування проходження задач у відповідності з їх пріоритетами;
- ведення обліку і контролю за використанням даних, програм і ресурсів ЕОМ.
Основні компоненти ОС - управляючі та обробляючі програми. Управляючі програми керують роботою обчислювальної системи, забезпечуючи в першу чергу автоматичну зміну завдань для підтримки неперервного режиму роботи ЕОМ при переході від однієї програми до іншої без участі оператора.
Управляюча програма визначає порядок виконання обробляючих програм і забезпечує необхідним комплектом послуг їх виконання. Основні функції управляючої програми: послідовне чи пріоритетне виконання кожної роботи (управління задачами); зберігання, пошук і обслуговування даних незалежно від їх організації і способу зберігання (управління даними).
Програми управління задачами зчитують вхідні потоки задач, оброблюють їх в залежності від пріоритету, ініціюють одночасне виконання декількох завдань, викликають процедури, ведуть системний журнал.
Програми управління даними забезпечують способи організації, ідентифікації, зберігання, каталогізації і вибірки оброблюваних даних. Ці програми управляють в/в даних з різною організацією, об'єднанням записів в блоки і розділенням блоків на записи, обробкою міток томів і наборів даних.
Програми управління відновленням після збою оброблюють переривання від систем

 
 

Цікаве

Загрузка...