WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Операційна система і середовища - Реферат

Операційна система і середовища - Реферат

застосовуваний алгоритм керування процесором у значній мірі визначає, чи може ОС використовуватися як система поділу часу, система пакетної обробки чи система реального часу.
Задача організації ефективного спільного використання ресурсів декількома процесами є дуже складної, і складність ця породжується в основному випадковим характером виникнення запитів на споживання ресурсів. У мультипрограмній системі утворяться черги заявок від одночасно виконуваних програм до поділюваних ресурсів комп'ютера: процесору, сторінці пам'яті, до принтера, до диска. ОС організує обслуговування цих черг по різних алгоритмах: у порядку надходження, на основі пріоритетів, кругового обслуговування і т.д. Аналіз і визначення оптимальних дисциплін обслуговування заявок є предметом спеціальної області прикладної математики - теорії масового обслуговування. Таким чином, керування ресурсами складає важливу частину функцій будь-якої ОС, особливо мультипрограмної. На відміну від функцій розширеної машини більшість функцій керування ресурсами виконуються ОС автоматично і прикладному програмісту недоступні.
3. Сучасні ОС і середовища
3.1. Сучасні ОС і середовища
На сьогодні найпоширенішими ОС для ПК, робочих станцій і серверів є наступні: UNIX, MS DOS, OS/2, WINDOWS, LINUX, MAC, VAX/VMS.
Операційна система MS DOS.
На переважній більшості IBM-сумісних ПК в нашій країні до 1995 року використовувалася ОС MS DOS, яка створена фірмою Microsoft. Ця ОС стала в 1981 р. базовою системою для комп'ютерів, виробництво яких почала тоді фірма IBM. На думку спеціалістів по системному математичному забезпеченню, MS DOS виглядала достатньо примітивно у порівнянні з ОС великих і міні-ЕОМ, які об'єднують ФС і систему управління в/в. Популярність і довге життя MS DOS можна пояснити тільки її простотою і дешевизною. Розроблено понад 7 версій цієї ОС.
Операційна система OS/2.
Задавши тон іншим виробникам ПК IBM PC XT і IBM PC AT, фірма IBM створила нову серію ПК - сімейство PS/2, які виготовляються нею до теперішнього часу. Для цієї серії IBM постачає ОС OS/2, розроблену Microsoft, яка разом з відповідною апаратурою зайняла своє місце серед ряду технологічних платформ. В OS/2 були зразу вирішені питання багатозадачного режиму роботи, а MS DOS може запускатися в ній як одна з задач. Одночасно в OS/2 можуть виконуватися 12 програм, але тільки одна DOS-програма. Більшість користувачів практично не зауважує переходу від MS DOS до OS/2, виявляючи тільки додаткові можливості. В цій ОС можливий також графічний багатовіконний інтерфейс, аналогічний WINDOWS.
Операційна система WINDOWS.
Найпоширенішою ОС для ПК є WINDOWS, створена фірмою Microsoft. На сьогодні WINDOWS поряд з IBM-сумісними ПК є одною з найпоширеніших технологічних платформ. WINDOWS у версіях WINDOWS-95, WINDOWS-98, WINDOWS-2000 - це 32 розрядна багатозадачна ОС.
В цій ОС використовуються:
1) робочі вікна, призначені для різних ПП,
2) випливаючі вікна повідомлень програми і отримання реакції користувача,
3) діалогові вікна, через які здійснюється основний ввід інформації в програму.
Яскравою зовнішньою ознакою WINDOWS є багатовіконний графічний інтерфейс. Вікно - це частина екрану монітора, яка є полем дії програми. Відображення вводу управляючих команд і інформації в програму, а також вивід зображень і даних з неї відбувається через вікно. Для позначення об'єктів, програм, операцій, опцій вибору використовуються піктограми. Піктограми - це графічні символи, які асоціативно нагадують те, що вони позначають.
Поряд з графічним інтерфейсом важливою рисою WINDOWS є багатозадачність. Одночасно можуть виконуватися декілька різних програм або копій однієї і тої ж програми. Наприклад, користувач може одночасно використовувати текстовий процесор, базу даних, програму для графічного представлення даних і електронні таблиці.
Сучасні версії Windows реалізують механізм ВП. Його суть полягає в тому, що користувачу надається віртуальний (можливий, але реально не існуючий) адресний простір, що визначається 32-х розрядною довжиною адреси (4 Гбайти) розміщення в пам'яті комп'ютера. В той же час фізична ОП може бути значно меншою (одиниці - десятки Мбайт). Інформація, що не поміщається в фізичній ОП, знаходиться на дисковому запам'ятовуючому пристрої.
Операційна система Windows NT.
З появою 32-розрядних ПК перед Microsoft встала проблема створення ОС, яка б використовувала усі можливості апаратури, і фірма зробила рішучий крок, поклавши початок новому сімейству ОС, який можна співставити з рішенням IBM по випуску сімейства PS/2. В 1993 р. була випущена перша версія системи Windows NT з графічним інтерфейсом оболонки Windows 3.1. Windows NT дозволяє використовувати ПП, написані для DOS, для текстового режиму OS/2 і для стандартного інтерфейсу користувача у більшості реалізацій UNIX, що називаються POSIX.
Операційна система UNIX.
ОС UNIX, була створена спеціалістами Bell Laboratories компанії AT&T. Її прототип появився в 1969 р. для комп'ютерів PDP-7 фірми Digital, потім вона була перенесена на комп'ютери інших типів, а з 1980 р. і на ПК. В 1979 р. на обчислювальній машині VAX була реалізована версія UNIX з можливостями ВП. Сьогодні існує велика кількість реалізацій цієї ОС практично для кожної апаратної платформи, і UNIX стала своєрідним стандартом відкритих систем, забезпечуючи сумісність програмних продуктів, написаних в її середовищі. ОС UNIX домінує на ринку робочих станцій.
Операційна система Linux.
Linux - порівняно молода ОС, що з'явилася на світ в 1991 році. Ядро системи створив Лінус Торвальдс. Популярність Linux почала швидко зростати, тому що на відміну від коду інших ОС вона була цілком відкритою і могла модифікуватися. Більше того, Linux, що задовольняла стандарт ОС UNIX, мала серйозні переваги перед домінуючою на ринку IBM-сумісних комп'ютерів ОС MS-DOS, яка не дозволяла працювати в багатозадачному режимі і не розповсюджувалась на машини з процесором, відмінним від Intel. Нарешті, Linux поширювалася безплатно, тоді як більшість версій того ж UNIX, по своїх можливостях не настільки вже переважали ОС Торвальдса, коштували дорого.
3.2. Операційні мережеві системи.
Структурне представлення ОС.
Основу будь-якої обчислювальної мережі складає мережева ОС. Так, як кожен комп'ютер мережі в значній мірі автономний,то під мережевою ОС вширокому змісті розуміють сукупність взаємодіючих локальних ОС (ОС окремих комп'ютерів). В вузькому розумінні мережева ОС - це ОС окремого комп'ютера, яка забезпечує його роботу в локальній мережі.
В мережі ОС окремого комп'ютера можна виділити декілька частин: засоби управління локальними ресурсами комп'ютера (локальна ОС), серверна та клієнтська частини, а також комунікативні засоби.
Локальна ОС забезпечує функції розподілу ОП між процесами планування і деспетчеризації процесів, управління процесорами в мультипроцесорних системах та переферійними пристроями. Серверна частина ОС надає власні ресурси і служби в загальне користування, засоби запиту доступу до віддалених ресурсів і служб і їх виконання забезпечує

 
 

Цікаве

Загрузка...