WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Використання операційної системи Linux при створенні локальних мереж - Реферат

Використання операційної системи Linux при створенні локальних мереж - Реферат

які і стали першою системою мережевих новин. В 1980 ця мережа об'єднала науковців двох університетів Північної Кароліни. Хоча Usenet було розроблено для базованих на UUCP мереж, на зараз його використання не обмежено тільки одним типом мереж.
Базовою одиницею інформації є стаття, яка може бути відправлена по пошті до ієрархії телеконференцій присвячиних певним темам. Більшість сайтів отримують тільки частину зі всіх телеконференцій, тому що повний набір - в середньому 60 Мбайт статтей за день.
В UUCP мережах новини передаються через UUCP з'єднання : вибираються всі статті з потрібних груп і пакуються в пачки. Їх надсилають приймаючій стороні де вони передаються команді rnews для розпакування та подальшої обробки.
На закінчення : UUCP це вибір для великої кількості архівних dial-up сайтів які надають загальнодоступний безкоштовний доступ. Ви можете з'єднатись з ними подзвонивши на їхню UUCP, ввійти як користувач guest, та зкачати потрібні файли. Гостьовий вхід здебільшо вхід та пароль подібний до guest/guest або подібний.
2.3 TCP/IP мережі
Хоча UUCP може бути розумним вибором для дешевих dial-up мережевих з'єднань, але існує багато ситуацій в яких технологія зберегти-і-передати (store-and-forward) недостатньо гнучка, наприлад в локальних мережах (LAN). Частіш за все LAN складається з невиликої кількості комп'ютерів розташованих в одному будинку чи навіть на одному поверсі і створюється для забезпечення однорідного робочого середовища. Здебільшого локальна мережа використовується для спільного використання файлів різними комп'ютерами та для виконання програмного забезпечення встановленого на одній машині на інших машинах.
Ці завдання вимагають зовсім іншого підходу до організації мережі. Замість відсилання файлів разом з описом завдання, всі данні розбиваються на маленькі пакети які негайно відправляються на хост призначення, де вони повторно збираються. Цей тип мереж називається packet-switched. Серед іншого, це дозволяє працювати ітерактивним програмам працювати через мережу. Ціною цього, звичайно, є сильне ускладнення програмного забезпечення.
Вибором при використанні Un*x систем --- і великої кількості не Un*x сайтів --- є TCP/IP. В цій секції ми оглянемо основні концепції TCP/IP.
2.3.1 Введення в TCP/IP мережі
Зачатки TCP/IP прослідковуються в дослідному проекті DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency) 1969 року фінасованому Сполученими Штатами. Було створено експерементальний варіант мережі ARPANET, яку у 1975 було перетворено в експлуатаційну.
В 1983 році новий протокольний набір TCP/IP був прийнятий як стандарт і всі хости мережі почали його використовувати. Коли ARPANET переріс в Internet (ARPANET закінчив існування в 1990 році) то використання набору TCP/IP розповсюдилось на мережі за межами Internet. Найбільш відомими є використання TCP/IP в локальних мережах на базі Un*x, але з появою швидкісного цифрового телефонного обладнання, як то ISDN, може стати транспортним протоколом для dialup мереж.
Для більш конкретного розгляду TCP/IP та прикладів у цій та наступних секціях ми будемо використовувати Groucho Marx University (GMU), розташованого де небудь в Fredland. Більшість відділів працюють в своїх власних локальних мережах, деякі - об'єднані в одну, ще інші мають по кілька мереж на відділ. Всі вони пов'язані між собою за допомогою високошвидкісного з'єднання.
Припустимо що ваша Linux система erdos з'єднана з LAN через Un*x хост в Mathematics Departament. Для доступу до машини, скажімо quark, Physics Departament ви повинні набрати наступну команду :
$ rlogin quark.physics
Welcome to Physics Departament at GMU
(ttyq2) login:
У відповідь на запрошення ви повинні ввести назву входу, наприклад andres, та ваш пароль. Після чого ви ввійдете в шелл на машині quark за допомогою якого ви зможете працювати з системою ніби ви знаходитесь за її консоллю. Після того як ви вийдете з шелла ви негайно повернетесь до запрошення вашої власної системи. Ви всього-навсього використовували один з миттєвих, діалогових сервісів TCP/IP : віддалений вхід (remote login).
При входженні на quark ви можете захотіти виконувати програми X11, наприклад програму виведення на принтер, або в'ювер PostScript. Щоб вказати таким програмам що ви хочете відображати результати роботи на вашому локальному дисплеї треба встановати змінну середовища DISPLAY :
$ export DISPLAY=erdos.maths:0.0
Якщо після цього ви запустите вашу прикладну програму, то вона ввійде в контакт з вашим X-сервером а не з quark, і буде відображати всі вікна на вашому екрані. Звичайно потрібно щоб X11 було запущено на вашій машині (erdos). Це досягається завдяки тому що TCP/IP дозволяє quark та erdos обмінюватись X11 пакетами, що дає вам враження роботи в одній системі. В цьому питанні мережа практично прозора.
Іншою дуже важливою прикладною програмою в TCP/IP мережах є NFS (Network File Sytem - Мережева Файлова Система). Це інший засіб створення мережі прозорою який дозволяє монтувати каталоги з інших хостів мережі так, ніби це локальні файлові системи. Наприклад всі домашні каталоги користувачів знаходяться на центральному сервері, з якого всі інші хости локальної мережі монтують відповідні каталоги. Результатом цього буде те, що користувачі зможуть працювати з будь-якої локальної машини. Таким ж чином можна встановлювати пакети які потребують багато дискового простору (наприклад TeX) тільки на одній машині, та експортувати відповідні каталоги на інші комп'ютери. Ми повернемось до NFS в 12 главі.
Звичайно, це тільки приклади того що ви можете робити в TCP/IP мережах - меж можливостям практично не існує.
Тепер ми ближче розглянемо роботу TCP/IP мережі, що потрібно для того щоб ви розуміли як і для чого ви повинні конфігурувати вашу машину. Ми почнемо з досліджень апаратного забезпечення і повільно пройдемо наш шлях.
2.3.2 Ethernet-и
Найбільш популярний тип апаратного забезпечення який використовується в локальних мережах - Ethernet. Хости з'єднуються одним кабелем за допомогою конекторів, taps або трансиверів. Звичайний ethernet має досить низьку вартість, дозволяє передавати данні в мережі з швидкістю 10 Мбіт за секунду і є найбільш популярним в цьому класі.
Ethernet-и бувають трьох типів : тонкий, товстий та вита пара. Тонкий та товстий Ethernet використовують коаксильний кабель який відрізняється товщиною і максимальною довжиною на якій ви можете приєднувати хости. Тонкий Ethernet використовує T-подібні ``BNC'' конектори, які ви вставляєте в кабель та закручуєте ззаду комп'ютера. Використання товстого Ethernet вимагає щоб ви просверлили в кабелі маленький отвір і під'єднали його до трансивера за допомогою ``vampir taps''. До трансивера може бути під'єднано один чи більше хостів. Максимальна тонкого та товстогоEthernet - 200 та 500 метрів відповідно; тому їх ще називають 10base-2 та 10base-5. Вита пара використовує кабель зкручений з двох мідних дротів які також використовуються в звичайному телефонному обладнвнні, але потребує додаткового апаратного забезпечення. Відомий також як 10base-T.

 
 

Цікаве

Загрузка...